Benešov - Kutná Hora 3:1

Domácí se ujali vedení v 5. min., kdy Jágr prostřelil kutnohorského brankáře Bartu – 1:0. Na první branku utkání dokázali Sršni odpovědět: Polák srovnal na 1:1 po přihrávce Marši. Jenže v závěru třetiny se ještě dostali domácí do jednogólového vedení po střele Pinky – 2:1.

Ve druhém dějství už to vypadalo na bezbrankový stav, jenže v čase 39:34 propálil Bartu Jaeger a Benešov vedl 3:1. V poslední dvacetiminutovce se již stroze obsazené tribuny branky nedočkaly, a tak si domácí tým připsal tři body.

„Soupeř byl lepší, chytřejší a lépe bránil. My jsme neproměnili spoustu šancí, což je naše velká bolest. Měli jsme tři vyložené šance za stavu jedna jedna. Když jedete sám na bránu třeba čtyřikrát po sobě a nedáte góla, tak k tomu nemám co říct. Nejhorší bylo, že jsme druhou branku dostali takzvaně do šatny,“ pokrčil rameny trenér Sršňů Milan Topol a navázal: „Navíc soupeř dobře bránil, takže to jinak než pouze jednou vstřelenou brankou ani nemohlo dopadnout. Mám pocit, že se na našich dvou pětkách projevila únava z nedělního zápasu, protože poslední třetinu s Milevskem jsme hráli pouze na dvě lajny a občas na led naskočila třetí. Přestávka mezi zápasy byla jen dva dny.

Milan Topol také uvedl, že zvažuje hru na čtyři lajny, jenže doposud neměl příležitost. „Přemýšlím o tom, ale zatím na to postrádám hráče, kteří jsou zranění. V neděli by to mohlo vyjít,“ naznačil kouč. Už druhé utkání nebyl připraven náhradní brankář J. Krištof. „Má z tréninku pochroumané zápěstí. Nevím, jak dlouho bude marodit,“ podotkl Milan Topol.

Jelikož Sršni v posledních dvou střetnutích nebodovali, tak musí zabrat právě proti nejtěžším soupeřům, kteří je nyní čekají. Jako první přijedou do Kutné Hory Benátky nad Jizerou. „Ty jsou určitě největším favoritem, je to vedoucí celek. Budeme se snažit více bránit, nebudeme moc na〜padat. Je vidět i na jejich výsledcích, že střílí hodně branek,“ předeslal trenér před nedělním utkáním, které začne v 18 hodin.

Branky: 5. Jágr (Jaeger), 18. Pinka (Petovský), 40. Jaeger (Bartoš) – 12. Polák (Marša). Vyloučení: 12/7. Využití: 1/0. Diváků: 230. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0. Kutná Hora: Barta – Jančařík, Kosejk – Králíček, Skokan, Hemský – Marša, Janata – Chytráček, Polák, Kraučuk – V. Muras, Kadlec – L. Drahoňovský, L. Muras, Martinec. Trenéři Milan a Tomáš Topolovi.