Sršni dostali od Písku sedmičku!

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutnohorští hokejisté prohráli s lídrem z Písku, pět branek dostali v oslabení.

9.12.2009 1

Hokej II. liga: Kutná Hora - Písek 2:7. 9.12. 2009Foto: DENÍK/ Martin Vaněk

Pouze první třetinu drželi oslabení kutnohorští sršni krok s lídrem II. hokejové ligy Pískem. Pak se cifra utkání 22. kola zastavila na stavu 2:7. Stadion klesl na osmé místo tabulky.

Kutná Hora – Písek 2:7

Už při rozbruslení si diváci mohli všimnout, že sršňům chybí útočné trio Hemský - Králíček - Nakládal. Navíc chyběl stále pracovně vytížený obránce Florian a brankář Kalousek.

Jihočeši udeřili rychle, když využili ve 3. minutě svou první přesilovou hru. Zářez na hokejku si připsal Josef Slavík. V další šanci soupeře Stadionu se ocitl Suchánek, ale Malý jeho šanci zlikvidoval v leže. Kutnohorský brankář vytahoval druhý kotouč z brány na konci osmé minuty: druhou početní převahu využil po dorážce Petr Šulčík - 0:2.

Až v polovině první třetiny vystřelil odvážně Janata a brankář Pinkas musel vymrštit svou vyrážečku. Třetí branku hostů měl na hokejce klečící Slavík, jenže netrefil bránu. Zato domácí Robert Bláha mířil přesně nad lapačku Pinkase po střele Adamce a snížil skóre. Tři minuty před přestávkou dokonce kapitán Adamec nastřelil tyč písecké brány. Vyrovnání však přišlo záhy. V čase 18:49 rozradostnil domácí publikum opět Robert Bláha, který šikovně tečoval střelu Janaty.

Jenže sršni si naději ve druhé třetině neuchovali dlouho. Po minutě a sedmnácti vteřinách přihrál Hovora Petru Šulčíkovi, který vyškolil obránce i brankáře Malého - 2:3. Ve 26. minutě hráli Písečtí svou třetí početní převahu a znovu ji proměnili v branku. Petr Šulčík natáhl švihem a překonal Malého - 2:4. V polovině utkání měli sice více ze hry žluto–černí, jenže pohotovu střelu Nakládala Pinkas vyrazil, Musilovu dělovku zase písecký brankář vyrazil maskou a ve stoprocentní šanci Adamec před ležícím Pinkasem nevystřelil.

Ve třetí třetině už o pozici Písku v tabulce nikdo nepochyboval. Na úvod ještě Malý rybičkou zneškodnil šanci Květoně. Bránit se vydrželi Kutnohorští až do osmačtyřicáté minuty. Pak převzal puk na modré Vladimír Novák a zamířil přesně za Malého - 2:5. Poslední dvě branky padly z přesilové hry. Nejprve se trefil do prázdné brány Tomáš Květoň a sedm vteřin před koncem uzavřel skóre Mošovský.

Branky: 15. R. Bláha (Adamec, Rejzek), 19. R. Bláha (Janata) - 3. Slavík (Suchánek, Mazanec), 8. Šulčík (Novák, Květoň), 22. Šulčík (Hovora, Květoň), 26. Šulčík (Květoň), 48. Novák (Gába, P. Procházka), 57. Květoň (Šulčík), 60. Mošovský (R. Procházka). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:5. Diváci: 348.

Kutná Hora: Malý - Kadlec, Šlejtr, Heřmanský, Veselý, Janata, Rejzek - Prachař, Beránek, Musil - Chvalovský, Nakládal, Muras - Křišťan, Adamec, Bláha.

Písek: Pinkas - Dietz, P. Procházka, R. Procházka, Kalečík, Mazanec, Heršálek, Všetečka - Šulčík, Květoň, Hovora - Rezek, M. Bláha, Gába - Slavík, Suchánek, Míka - Mošovský, Novák.

MICHAL PAVLÍK

9.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Cantica odehrála adventní koncert v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách.

KRÁTCE: Cantica odehraje adventní koncert u Matky Boží

Policisté vyjížděli hned ke třem dopravním nehodám

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 14. listopadu řídila kolem sedmé hodiny ráno řidička vozidla značky Škoda Felicia po silnici číslo 338 ve směru od obce Žaky do obce Čáslav.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Ratajská alej má druhé místo v kraji v soutěži Alej roku 2017

Rataje nad Sázavou - Zámecká alej Rataje je druhou nejhezčí alejí ve Středočeském kraji v rámci soutěže Alej roku 2017. Vítězství v kraji brala alej mezi obcemi Skupice a Huslík, pro kterou hlasovalo 166 příznivců.