„Všechno je to rychlé, takže kádr ani realizační tým jsme zatím neřešili. I když představu o posílení samozřejmě máme,“ řekl vrcholný funkcionář kutnohorského hokeje.

A co rozpočet? O kolik vyšší bude muset být?

I o tom máme jasnou představu. Částku navýšíme, já vám však žádná čísla neřeknu. To je naše interní záležitost.

Dobře. Můžete alespoň říct, o kolik se cifra oproti letošnímu působení v krajském přeboru změní v procentech?

To takhle přesně nevím. Ale i kdybych věděl, vážně vám to neprozradím.

Jaké budete mít jako nováček cíle?

Ještě nejsou stanovené. Je však jasné, že není reálné hned atakovat přední příčky. Uvedu to takhle: Sezonu budeme chtít odehrát důstojně.

Na jaké bázi funguje spolupráce mezi klubem a městem?

Bez vzájemné spolupráce by to nešlo. Město hradí náklady na provoz zimního stadionu a podporuje finančně našich osm mládežnických celků. O rozpočet A týmu se pak musíme postarat společně se sponzory.

Podle zákulisních informací by se měl měnit model druholigové soutěže. Máte o tom zprávy?

Samozřejmě o něčem víme. Bude se řešit, zda má hrát dvacet týmů nadále pohromadě v jedné velké skupině. Nějaké přerozdělení do více oddělení by bylo ekonomicky dostupnější a myslím že i výhodnější pro fanoušky. My jsme pro změnu.

Na závěr to zkusím trochu odlehčit. Jak se slaví úspěch v podobě postupu, když se na něj dosáhne tímhle netradičním způsobem?

My jsme měli naplánovaný hokejový ples a ten jsme bezprostředně po tom neúspěchu na ledě zrušili. Teď už ho dělat nebudeme (smích). Musím se přiznat, že jeho odvolání jsem inicioval já. Chtěli jsme tam představit jednotlivé hráče, ale v té chvíli to ztratilo smysl. Ples uděláme až za rok, myslím že si v kalendáři podobných akcí najde místo. Letos uděláme posledního dubna na zimáku pálení čarodějnic a tam postup oslavíme.

Jan Ivan