„Je i v zájmu města, aby se v Kutné Hoře hrály co nejkvalitnější hokejové soutěže,“ uvedl starosta Ivo Šalátek tiskovou konferenci k získání druholigové licence pro Kutnou Horu. „Propagace není nikdy dost a propagovat Kutnou Horu prostřednictvím sportu a vyšší soutěže je velice dobrá věc. Proto v celé věci figuruji a hokeji pomáhám nad rámec svých starostovských povinností,“ doplnil.

„Druhá liga byla naším dlouhodobým cílem, který jsme si kdysi vytyčili. Podmínky už máme na takové úrovni, abychom mohli druhou ligu hrát,“ zdůraznil manažer hokejového oddílu Stadionu Kutná Hora Vladimír Muras. „Samozřejmě, že až se stadion dostaví, bude to ještě lepší. Snad dostavbu podpoří i druhá liga,“ dodal. Podle něj by vyšší hokejová soutěž měla zvýšit také zájem mládeže o sport. „Aby nám mladí hráči neodcházeli do jiných oddílů a my je byli schopni udržet v Kutné Hoře. Druhá liga je prvním krokem, rádi bychom v budoucnu získali dorosteneckou nebo juniorskou ligovou soutěž,“ podotkl.

Kutnohorští zaplatili Českému svazu ledního hokeje sto tisíc jako jednorázový vstupní poplatek do soutěže. Další částku pak zaplatili Žďáru nad Sázavou za přenechání druhé ligy. „Smlouva se Žďárem je v podstatě normálním zbožím s tržní cenou,“ vyhnul se přímé odpovědi Luboš Machek. Mezi fanoušky se přitom spekuluje o sumě půl milionu korun. „Cena obvyklá se kolem této částky pohybuje,“ připustil Vladimír Muras a dodal: „Baráž o postup může klub přijít na třista, čtyřista tisíc. Pokud bude tým hrát baráž tři roky po sobě, vyjde ho vyšší soutěž daleko dráž než nákup licence od jiného týmu.“ Luboš Machek hned zdůraznil, že cenu za licenci hokejový oddíl z městských peněz neplatil. „Finanční prostředky jsme získali od sponzorů a z činnosti TJ. Například máme ubytovnu,“ upozornil.

Nákupem druholigové licence kutnohorský hokej prý získal i nové sponzory. „Jedním z nejvýznamnějších sponzorů je Středočeský kraj, který podporuje výkonnostní soutěže. Podporuje je částkou zhruba 600 tisíc korun. Myslím si proto, že by bylo přinejmenším slušností, aby se kutnohorští zastupitelé pochlapili a nad rámec stávajících smluv kutnohorský hokej nějakou částkou také podpořili,“ poznamenal starosta.

Druhá liga je podle Vladimíra Murase amatérskou soutěží a kutnohorští hráči budou mít kromě hokeje i zaměstnání. „Samozřejmě budou mít vyšší požadavky, než v krajském přeboru,“ naznačil. Kutná Hora prý jedná zhruba s patnácti novými hráči. „V tuto chvíli nemůžu být konkrétní,“ odmítl sdělit konkrétní jména. I proto vyjde sezona Kutnou Horu na více peněz než v krajském přeboru. „Řádově třikrát,“ vyčíslil rozpočet Vladimír Muras. „Pokud bychom měli vyšší ambice jako například Chrudim nebo Benátky, vyjde nás sezona daleko dráž,“ zdůraznil Luboš Machek.

Největším tahákem sezony budou jistě prestižní derby s Kolínem, či Nymburkem. Jak se Sršni cítí na tyto zápasy? „Těžko mohu spekulovat, abych někoho neurazil a nebo naopak nás nepodceňoval. Naším cílem je ve druhé lize se udržet. Kdybychom skončili na sedmém, osmém nebo devátém místě, budeme spokojení,“ naznačil kutnohorské ambice Vladimír Muras. „Hlavně bychom lidem rádi připravili zážitek z hokeje a vyhrávat bychom chtěli především doma. Spekulovat o tom, jestli budeme lepší nebo horší než Kolín nebo Nymburk je složité. Víme, že hlavními aspiranty na postup jsou Chrudim a Benátky. Se všemi ostatními se nechá hrát,“ zakončil manažer Vladimír Muras.