Kutná Hora - Pelhřimov 3:2 pp

Domácí začali s viditelnou chutí a bojovnou náladou, v prvních deseti minutách je podpořily i tři přesilovky, ale v 7. min. je naopak zmrazil Hadrava prvním gólem zápasu. V další přesilovce selhal ve 14. min. Kraučuk, kterému kotouč „nalil“ Chytráček.

Druhou třetinu Sršni začali vlažně a diváky pravidelně roztleskával gólman Barta jistými zákroky. Domácí se nemohli dostat ze své třetiny a soustředili se prakticky jen na vyhazování puků ze svého pásma. Ve 26. min. ještě Hadrava netrefil odkrytou kutnohorskou bránu, ve 28. min. ale už Barta nestačil na dorážku Šejnohy. A to dvacet sekund před tím se do šance tlačil Hemský, ovšem nevyrovnal! V polovině utkání ale přišel zlom. Gólmana Adamce konečně prostřelil Socha a své spoluhráče tím polil „živou vodou“. Diváci se dostávali do varu, o to víc, když ve 35. min. Barta zlikvidoval stoprocentní šanci Teclovi. Jenže to už byli domácí častěji před brankou soupeře a Adamec v pelhřimovské kleci se měl co ohánět. Nejlepší zákrok si nechal na poslední minutu druhé třetiny, když se na něj řítil sám Chytráček.

I v poslední části střetnutí domácí stavěli na bezchybném Bartovi. Ten ve 45. min. vychytal například Šejnohu. Ve 49. min. Hemský nejprve oťukl pozornost gólmana Adamce, v 51. min. už skóre srovnal Kraučuk. V normální hrací době mohl rozhodnout Socha, jenže střetnutí přesto dospělo do prodloužení, ve kterém začali domácí s přesilou jednoho muže v poli. V 62. min. mohlo být po zápase, kdyby ovšem Králíček trefil puk před prázdnou bránou po závaru před Adamcem. Diváci pak v poslední minutě tajili dech na druhé straně při zmatku před bránou, ale to ještě netušili, že v poslední vteřině po dlouhé kolmici pláchne Hemský a zajistí Sršňům bonusový bod.

Branky a asistence: 31. Socha (Chytráček), 51. Kraučuk (Jančařík), 65. Hemský (Jančařík) – 7. Hadrava (Digrin), 28. Šejnoha (Němec). Rozhodčí: Horák - Beneš, Skopal. Vyloučení: 6/7, navíc Polák (KH) 10 OT. Využití: 1/0. Diváků: 511. Kutná Hora: Barta – Jančařík, Havlíček, Králíček, Polák, Hemský – Janata, Marša, Chytráček, L. Muras (Socha), Kraučuk – Kadlec, Vl. Muras, L. Drahoňovský, Mizera, Hloušek (Andrle). Trenéři Tomáš Topol a Milan Topol.