„Hodnocení je jednoduché: Nic jsme nehráli a soupeř byl lepší. Měl jiskru,“ začal mluvit po prohraném zápase zlomeným hlasem trenér Kutné Hory Milan Topol. Ten už po předchozích zápasech avizoval změny v sestavě. Ty si nakonec vyžádaly i nucené absence. „Jančařík má vysoké teploty, antibiotika užívá Drahoňovský. Zdravotně zcela vpořádku není Hornyš, který sicehrát začal, ale po první třetině musel odstoupit. Chytráček už delší dobu laboruje s třísly,“ vypočítal trenér.

Přitom to zezačátku se Sršni tak zle nevypadalo: V první třetině měli dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale místo vedoucího gólu v následujícím oslabení inkasovali… „První čtyři góly jsme dostali v oslabení. Tři ve čtyřech a jeden ve třech,“ díval se do statistik kouč. Trápení kutnohorského celku a jalovou snahu kutnohorského celku jakoby přesně demostroval pokus L. Murase o střelu z poloviny hřiště v posledních vteřinách zápasu. Vůbec netrefil puk a ten sotva překlouzal modrou čáru.

Stadion Kutná Hora v neděli v Chrudimi uzavře první polovinu základní části II. ligy. Co dál? „To sám nevím,“ neubránil se pesimismu Milan Topol. „Pravděpodobně se pokusíme vyměnit některé hráče, ale to se jedná o jednoho, dva, maximálně tři,“ naznačil a hned dodal: „Je otázkou, jestli noví hráči atmosféru týmu osvěží. Výkonnostně by měli být lepší.“

Právě atmosféra v kutnohorské kabině prý zhoustla především po zápase ve Velkém Meziříčí. „Středeční zápas na nás asi pozůstatky nechal, neříkám, že se kluci dnes nesnažili, ale byla to taková křeč,“ hledal slova trenér. „Na začátku soutěže jsme bodovali ve čtrnácti dnech s Pelhřimovem, který je teď nahoře, dobré zápasy jsme odehráli s Pískem, v Nymburce. Ve Velkém Meziříčí jsme 2:0 vedli, místo toho, abychom z dalších dvou vyložených šancí zvýšili na 4:0, prohrávali jsme 2:4,“ vysvětloval svůj aktuálně pesimistický pohled kutnohorský kouč a dodal: „Zezačátku jsme měli v týmu konkurenci, každý chtěl hrát. Nyní hráči, kteří čekají na svou šanci, potřebnou kvalitu asi nemají."