„Pamatuji se, že když jsem trénoval v Kolíně žáky a tehdy tam měli rolbu na naftu, ráno po úpravě ledu jsme přišli na led a až po okraj plexiskel byla kouřová clona a to nikomu nevadilo. V porovnání s několika kuřáky na zimním stadionu mi to přijde absurdní,“ argumentoval Vladimír Muras.

“Mojí povinností je, aby na zimním stadionu zákaz kouření byl. Na druhou stranu po mně nikdo nemůže chtít, abych chodil od jednoho k druhému a říkal jim, že mají cigaretu típnout. Mně osobně se také nelíbí, že se na stadionu kouří. Ale když tam přijde tisíc lidí, tak to nezvládne ani sto pořadatelů,“ upozornil Luboš Machek, ředitel zimního stadionu.

Podle starosty Kutné Hory Ivo Šalátka by klub měl pokusit, aby se na zimním stadionu nekouřilo. „Nejsem právník ani specialista na zákony, ale podle výkladu Městské policie i Policie je kutnohorský stadion neuzavřená stavba a tudíž se tam nelze řídit příslušným zákonem o zákazu kouření. Na druhou stranu si myslím, že když je prostor opatřen zákazem kouření a tento zákas bude důsledně vyžadovat pořadatelská služba, lze na zimním stadionu zákaz kouření docílit,“ věří Ivo Šalátek a dodal: „Věřím, že se o to v Kutné Hoře pokusí.“