Rezerva Kutné Hory podle předpokladů porazila Řendějov

Kutná Hora/ Hokejisté Stadionu Kutná Hora B hostili před vánoční pauzou na svém ledě posledním tým tabulky krajské soutěže mužů Sokol Řendějov a utkání mírně podcenili. Přesto však svého soupeře přestříleli.

17.12.2007

Hokejový zápas mužů: K. Hora B - ŘendějovFoto: Jakub Geier

Kutná Hora B - Řendějov 7:2

V úvodu utkání střílel těsně vedle hostující branky obránce Pipek a v další jasné šanci minul Čejka. V úvodu utkání vystrčili růžky i Řendějovští, když P. Jelínek napálil břevno Kargerovy branky. V 7. min. našel Jursík v dobré šanci kutnohorského Jelínka, ten však na Jíru nevyzrál. Řendějovský brankář Jíra se vyznamenal i o chvíli později, když zneškodnil domácí útok. V čase 10:00 už začali Sršni B potvrzovat roli favorita: Střelu Sochy vyrazil Jíra a pro Melouna nebyl problém skórovat – 1:0. Jenže neuběhla ani minuta a hosté vyrovnali, když se za Kargerova záda trefil Růžek – 1:1. Ve 12. min. ovšem znovu zvedali ruce nad hlavu Sršni: V. Muras nahodil kotouč na bránu v přesilové hře a Andrle tečoval puk za Jíru – 2:1. Domácí hokejisté se výsledkově trhli až v 15. min., to Melounova střela zapadla za záda hostujícího brankáře – 3:1. O chvíli později zahrozil i řendějovský Havránek, ovšem puk v dobré příležitosti netrefil. A tak domácí borci v závěru vyvinuli na soupeře velký tlak, z kterého pramenil čtvrtý gól z hokejky Charváta – 4:1.

Druhá třetina moc záživně nezačala. Až ve 25. min. prověřil Jíru tvrdou střelou v početní výhodě domácí Čejka. Hned na to však musel zasahovat Karger po střele hostujícího Kuchárka v dobré příležitosti. Při dalším střídání Sochovy formace měl Jíra opět plné ruce práce právě se střelou Sochy a aktivního Čejky. Ve 29. min. zahrozili i hosté, když unikl Havel, jenže na Kargera nevyzrál. O tři minuty později chtěl Pipek ještě vyšperkovat velkou šanci Sršňů, jenže Kubát už ležícího Jíru nepřekonal. Domácí si svou obrannou hrou koledovali o branku. První náznak přišel ve 33. min, když v dalším samostatném úniku neskóroval Janata. Skóre se měnilo až o minutu později: Hostující Havel našel volného P. Jelínka a bylo to 4:2. V poslední minutě druhé části ještě Vaněk našel volného Krištofa, ovšem Jíra čisté konto ve druhé třetině udržel.

Ve třetí třetině nadchla hrstku diváků až Sochova lajna, která ve 44. min. zavařila hostům, ovšem branku nevytěžila. Krátce poté našel domácí Jelínek osamoceného Andrleho, který však branku nedal. Domácí hráli občas v obraně velmi složitě a dávali tak prostor pro výpady Sokolu. Poté však Řendějovským začaly ubývat síly, čehož Sršni náležitě využili. V čase 46:56 se od modré trefil Pipek – 5:2. Další branka v sítí Řendějova padla dvě minuty poté: Vaněk zakončil skvělou kombinaci s Kubátem a Schederem – 6:2. Poté ještě zahrozil hostující Kubera, ale v závěru střetnutí už patřilo slovo pouze Kutné Hoře. Nejprve Volný nastřelil po zemi tyč Jírovy brány a poté upravil na konečných 7:2 Charvát po střele Melouna.

Trenér Vladimír Kaiser se moc k utkání vyjadřovat nechtěl, protože by podle jeho slov musel být sprostý, a tak raději hodnotil celý půl rok: „Za celý půl rok se mančaft stabilizoval. Občas chodili hrát i hráči z áčka, kteří moc šanci nedostanou. Celkově to bylo pozitivní jen škoda, že administrativní chybou jsme nedokázali sehrát utkání v Roudnici, které se pravděpodobně bude kontumovat.“

Kutná Hora má stále velkou možnost postoupit z Krajské soutěže do Krajského přeboru. „Výbor má zájem, aby se postoupilo. Je potřeba zkvalitnit kádr. V této situaci na to nemáme,“ přiznal Kaiser a vyzdvihl dva tahouny B-týmu: „Martin Meloun a David Čejka. Na nich je znát, že by tu mohli hrát druhou ligu.“

Stejně jako na Kladně nastoupil hráč A týmu Vladimír Muras, který stál kvůli zranění: „Měl jsem problémy se zády.“ Sám obránce přiznal, že to dneska moc dobrý zápas nebyl. „Hrálo se mi blbě, protože to je úplně jiný hokej a my jsme to podcenili. S áčkem už se připravuji, a buď pojedu už do Kolína, nebo půjdu až příští zápas,“ zakončil Muras.

Branky a asistence: 11. Meloun (Socha, Čejka), 14. Andrle (V. Muras), 15. Meloun (Čejka), 20. Charvát (Čejka), 47. Pipek (Scheder), 49. Vaněk (Kubát, Scheder), 57. Charvát (Meloun) - 11. Růžek, 34. Jelínek (Havel, Kubera). Rozhodčí: Novák – Noga, Pohořelý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 60. Třetiny: 4:1,0:1,3:1.

Kutná Hora B: Karger – Čejka, Kopáček – Meloun, Socha, Charvát – Pipek, Krištof – Březina, Scheder, Kubát - Vaněk, V. Muras – Jelínek, Volný, Andrle. (Šrámek, Jursík, Šlejtr). Trenér Vladimír Kaiser.

17.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců.

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.