Kutná Hora B - Sedlčany 4:3

Uběhlo dvaatřicet vteřin, když se poprvé měnilo skóre. Postarali se o to Volný s Čejkou, který po ledě našel skulinu mezi betony brankáře Helta - 1:0. Jenže domácí to tak lehké, jak by se po úvodu mohlo zdát, zdaleka neměli. Neproměňovali šance, ale co víc: Přesilovky, a to i dvojnásobné jim byly k ničemu. Domácí gólmana nepřekonali v 6. ani 13. min. kdy hráli ve dojnásobné přesile. Radovali se teprve v 15. min. po tečované střele Čejky - 2:0. O minutu později měli výhodu dvou mužů v poli i hosté, ale největší šanci si vypracovali Sršni: Kombinaci Drahoňovského se Sochou chybělo jediné - koncovka.

Druhou třetinu hosté začali spoluprací Vlase s Norýkem, která znamenala korekci stavu na 2:1. Jenže více šancí si vypracovali domácí, ovšem L. Krištof, ani Kubát z nich nic nevytěžili. Teprve ve 34. min. zůstal před brankářem Heltem úplně sám Meloun a zvýšil na 3:1. Na dramatickou koncovku hosté zadělali dvě minuty před druhou přestávkou, kdy si Z. Sýkora z brejku připsal kontaktní gól - 3:2.

Příznivcům Kutné Hory hodně zatrnulo hned na začátku třetího dějství. Sedlčanští přitlačili Stadion do jeho obranného pásma a výsledkem byla vyrovnávací gól L. Sýkory prakticky do prázdné brány - 3:3. Jenže na odpověď si domácí vybrali čtyřiapadesát vteřin. Meloun skvěle zapracoval u mantinelu za bránou soupeře, vybojoval puk a následný závar pak i okořenil vítězným gólem - 4:3. Kutnohorští si vítězství pohlídali i přesto, že další šance Drahoňovského, ani útok tři na jednoho v 55. min. neproměnili.

Jenom v civilu zápasu přihlížel kutnohorský útočník Robert Jelínek. Na led ho nepustila čerstvá tržná rána nad i pod okem. „Při rozbruslení mě trefil puk vystřelený golfovým úderem a odražený od tyčky,“ krčil rameny.

Podle kapitána K. Hory B Karla Schedera Sršni očekávali těžkého soupeře. „Sedlčany mají letos dobré výsledky, postavily nový stadion a hrají asi v eufórii,“ uvažoval nahlas a navázal: „Z mého pohledu jsme byli po celé utkání lepší, ale vůbec neproměňujeme šance. Z toho pak pramení zbytečné gól, tlak soupeře a ze zápasu pak je spíše boj. Byli jsme lepší, ale chtělo to dávat góly a bylo by to jednoznačnější.“ Několikrát v zápase domácí hráli přesilovku pět na tři, ale k ohrožení branky Sedlčan se dostávali jen velice těžko. „V minulém kole v Kladně jsme za stavu 2:1 hráli tři minuty přesilovku pět na tři, ale nebyli jsme schopní ji využít,“ připomněl a pokračoval: „Pak jsme dostali dva lacinné góly a prohráli 4:3. I dnes bylo vidět, že tyto přesilovky jsou naše slabina. Prostě to neumíme.“ Zkusí trenéři vypsat prémii za gól při dvojnásobné přesilovce? „Asi budou muset,“ usmál se kapitán. „Už se to musí zlomit a z těchto situací musíme dávat góly,“ zakončil.

Branky a asistence: 1. Čejka (Volný, Kaiser), 15. Čejka (Skokan), 34. Meloun (Volný), 44. Meloun (Čejka) - 23. Norýk (Vlas, Němec), 39. Z. Sýkora (L. Sýkora), 44. L. Sýkora (J. Vančura). Rozhodčí: Kučera - Kratochvíl, Tomandl. Vyloučení: 10/13, navíc Helt (S) 10 minut OT. Využití: 1/2. Diváků: 60. Kutná Hora: J. Krištof - Kopáček, Čejka, Volný, Kaiser, Meloun - L. Krištof, Pipek, Scheder, Kubát, Jursík - Vl. Muras, Vaněk, Skokan, Drahoňovský, Socha (Karger - Šrámek). Mužstvo vedl Jiří Kroupa. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:1.