Kutná Hora - Chotěboř 2

Kutnohorští začali dobře, dařily se jim rozehrávky, kombinace i střelba. „Dokázali jsme i dobře bránit útočné snahy soupeře a také proto jsme dokázali dát dva góly, nejprve zásluhou Jiráně a následně Jelínka,“ uvedl kutnohorský trenér Pavel Sirotek. Netrvalo však dlouho a dvěma slepenými góly domácí vyrovnali. Ve druhé části už ani jeden ze soupeřů neskóroval. Poloviny: 2:2, 0:0.

Kutná Hora - Lanškroun 3:4

„Abychom mohli pomýšlet na vítězství ve skupině, museli jsme porazit tým Lanškrouna,“ vysvětloval kouč. Už z úvodu první poloviny bylo patrné, že tempo bude vyšší než v předchozím zápase, o to více byl potěšitelný gól Filipa, který Sršně do vedení. V úplném závěru prví části zápasu soupeř dokázal srovnat. „A přesto, že na časomíře svítil čas 15:01, byl rozhodčími uznán!“ zlobil se Pavel Sirotek.

Druhá polovina tedy znamenala nový začátek. Nasazení hráčů bylo stále vysoké, jak Kutné Hory, tak soupeře a začaly padat i další góly. „K naší škodě jsme však stále tahali za kratší konec provazu a jen dotahovali soupeřův náskok,“ vzdychl kouč. Nejprve snižoval Jelínek na 2:3, po dalším inkasovaném gólu ještě stejně odpověděl Jiráň. Se stavem 3:4 Kutnohorští ovšem už nedokázali udělat nic. „Kvůli skóre jsme skončili na druhém místě ve skupině a čekal nás zápas o bronzové medaile s mužstvem Nové Paky,“ uvedl trenér. Poloviny: 1:1, 2:3.

Kutná Hora - Nová Paka 3:2

„Jediné, co pro nás nyní existovalo, bylo vítězství v zápase, kterým bychom si zajistili 3. místo,“ zdůraznil Pavel Sirotek. I když jsou zápasy o třetí místo velice složité, dokázal skóroval Tvrdík. Novopačtí ovšem souboj nevzdávali, byly stále draví, dobře hráli tělem a hlavně dali gól. Chvíli na to, po nahrávce Tvrdíka, ujel po levé straně Jelínek a Sršni opět vedli. Dvě minuty před koncem Kutnohorští opět ještě inkasovali. Do konce se už skóre neměnilo, bylo proto jasné, že budou rozhodovat nájezdy.

Když už byl zápas nerozhodný, měla nejspíše nerozhodnost pokračovat i v nájezdech, které nebraly konce. Po sérii tří střílení z každého týmy se pak útočníci pravidelně střídali a rozhodovala „náhlá smrt.“ „V hráčích obou týmů by se krve nedořezal, byli zcela po tichu,“ přibližoval atmosféru Pavel Sirotek a pokračoval: „V tichu je slyšet zvuk bruslí soupeřova hráče, klička – a gólman Sirotek vyrazil. Tvrdík může rozhodnout. Ani jemu se však klička nedaří. Brankář Sirotek zlikvidoval i pátý nájezd a střídačka bouřila nadšením.“

Mates Jelínek je pátým hráčem, kterého posílá trenér na led. „Velkým obloukem vlevo k mantinelu nás a nejspíš i brankáře mírně znervóznil, před ním pak rychlá klička na forhend a góóól! Sršni jsou třetí,“ radoval se spolu s hráči trenér. Poloviny: 1:0, 2:2.

Sestava K. Hory: Sirotek, D. Jelínek - Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Jackovič, Šváb, Petr Švejda - Marvan, Pavel Švejda, Sádlo, Ryšan. Trenér Pavel Sirotek.

Pořadí a bodování

Bodování hráčů K. Hory na turnaji: Jan Tvrdík (5, 1+4), Mates Jelínek (4, 4+0), Dominik Jiráň (2, 2+0), Jakub Filip (2, 1+1), Josef Tomčík (1, 0+1), David Marvan (1, 0+1).
Tvrdík s Jelínkem dokázali jako jediní skórovat ve všech zápasech. Nejlepší hráčem Kutné Hory vyhlášen David Marvan. Nejlepším útočníkem celého turnaje vyhlášen Mates Jelínek.

Pořadí turnaje: 1. HC Metuje, 2. TJ Lanškroun, 3. Stadion K. Hora, 4. BK JTC N. Paka, 5. HC Skuteč, 6. HC Chotěboř.