Slaný - junioři 1:3

Kvůli poruše autobusu začal zápas s devadesáti minutovým zpožděním, přesto se hosté ujali vedení. „Ve zbývajících minutách první třetiny se hrál svižný hokej, nasazením vynikal třetí útok,“ všiml si trenér Kutní Hora Jiří Mlika.

Sršňům vyšel i začátek druhé třetiny, když Glaser ve 22. min. zvýšil na 0:2. „Svou iniciativou jsme získali převahu, kterou dále zvýraznil Miler,“ podotkl Jiří Mlika. Ve chvílích, kdy Stadion v zápase jasně dominoval, přišel podle kouče jediný sporný moment. „Jinak velice dobře pískající rozhodčí uznali branku, která nebyla. Prudká střela zazvonila o tyčku a odrazila se zpět do hřiště, přesto rozhodčí nabyli dojmu, že se jednalo o branku,“ pokrčil rameny trenér a dodal: „Tento moment vyvolal řadu vzrušených diskusí a negativně se projevil na našem týmu. Ztratili jsme koncentraci a dostali se až do konce třetiny pod tlak soupeře, který ucítil svou příležitost.“

Poslední třetinu se hrál opět rychlý a bojovný hokej s řadou šancí, ale již bez branek. „Musí naše kluky pochválit za kolektivní výkon s velkým nasazením a obranu, která tentokrát chybovala minimálně,“ zdůraznil Jiří Mlika.

Branky K. Hory: Miler, Glaser, Siváček. Kutná Hora: Blažek, Svoboda - Krejza, Šlejtr - Pomichálek, Najbrt - Teplý, Kuchař - Sirotek, Jiráň, Hetfleisch - Miler, Glaser, Sovadina - Siváček, Vnuk, Charvát. Trenér Jiří Mlika. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0.

Dorost - Rakovník 2:3

S Rakovníkem podle papírových přepokladů Sršni mohli uhrát dobrý výsledek. „Bohužel nám nevyšla první třetina a jak se ukázalo, hodně ovlivnila konečný stav zápasu,“ pokrčil rameny kutnohorský trenér Jiří Mlika. Domácí drželi se soupeřem krok až do 13. min. „Pak však Němec nepokryl svého hráče v našem obranném pásmu a soupeř šel do vedení,“ zlobil se kouč. Z přesilovky pak Rakovničtí zvýšili už na 0:2.

Ve druhé třetině se hra domácích zlepšila a ti se dostávali se i do střeleckých příležitostí, přesto Rakovník zvyšoval už na 3:0. Jiskru naděje přinesla 37. min., kdy se podařlo Hynkovi Macháčkovi korigovat na 1:3. „Naší největší slabinou byly špatné přesilovky. Těch bylo celkem jedenáct, z toho jednou 2+5. Nebyli jsme schopni soupeře uzavřít v jeho obranném pásmu a skórovat,“ zlobil se Jiří Mlika.

V poslední části Sršni už vývoj neotočili. „Nedostali jsme se do souvislého tlaku kvůli vylučování. Ani šest střel na branku nemohlo přivodit změnu skóre,“ pokrčil rameny kouč. Domácí už jen korigovali brankou Sirotka na 2:3.

Branky K. Hory: H. Macháček, Sirotek. Kutná Hora: Svoboda, Jiráň - Vašíček, Pálek - Kozlík, Buchta - Sirotek, Černohorský, Tyrner - Hejný, Horčička, Češpiva - Hynek, Tvrdík, H. Macháček - Míšek, Němec. Trenér Jiří Mlika. Třetina: 0:2, 1:1, 1:0.

Starší žáci - Zbraslav 8:3

Jedinou prohru starší žáci Kutné Hory utrpěli ve Zbraslavi, proto se i v odvetě čekal vyrovnaný zápas. „Nastoupili jsme jen se dvěmi pětkami, ale s odhodláním soupeři odčinit porážku,“ zdůraznil domácí trenér Jaroslav Eisenhammer a dodal: „Za první třetinu si zaslouží pochvalu, protože čtyřmi góly prakticky rozhodli o výsledku!“

Domácí dovolili soupeři skórovat až za stavu 6:0. V posledním dějství Sršni polevili, soupeř si vynutil převahu a korigoval na 7:3. „Zachytal si i brankář Rejna,“ všiml si Jaroslav Eisenhammer.

Branky K. Hory: Tvrdík 3, Hynek 2, M. Macháček, Vítek, Kadlec. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Kadlec - Pipková, H. Macháček - Hynek, Tvrdík, Drahota - Němec, Vítek, M. Macháček - Rezler. Trenér Jaroslav Eisenhammer. Třetiny: 4:0, 2:1, 2:2.

Mladší žáci - Zbraslavi 3:0

Domácí začali ve velmi svižném tempu. „Hráči hráli velmi dobře a hlavně s velkým sebevědomím,“ zdůraznil trenér Stadionu Pavel Sirotek a navázal: „Soupeř však s námi stále dokázal bruslit a přesto, že jsme více útočili my, dokázal nás ubránit. Přežili jsme i oslabení pět na tři.“ Urputné ostřelování branky Zbraslavi Sršňům vyneslo jediný gól.

„Jestliže první třetina byla urputná, pak druhá snad ještě urputnější,“ řekl kouč. Domácím vyšel skvěle vstup do poslední části zápasu a zvýšili na 2:0. „Soupeř se však ani potom nevzdával. I několik našich vyloučení nám ubíralo síly, přesto jsme hosty nepustili do výraznějších akcí,“ chválil svůj tým trenér.

Branky K. Hory: Kořistka, Filip, Tomčík. Kutná Hora: Sirotek, D. Jelínek - Tomčík, Filip, Kořistka - M. Jelínek, Jiráň, Tvrdík - Šváb, Lázňovský, Petr Švejda - Marvan, Pav. Švejda - Ryšan, Sádlo. Trenér Pavel Sirotek. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.

BK M. Boleslav - 4.-5. třída 10:7

Hrůzostrašný výkon v první třetině - bez nasazení, bojovnosti a zápalu do hry - který předvedli kutnohorští Sršni proti Mladé Boleslavi, rozhodl o výsledku celého zápasu. Po přestávce a důrazné domluvě hráči ukázali, že hokej hrát nezapomněli a dokázali zápas ještě zdramatizovat. Dva rychlé góly v úvodu třetí části dávali naději na zvrat. „Bohužel, další šance zůstaly nevyužité a domácí zlepšenou obranou hrou už nepřipustili obrat v utkání,“ litoval trenér Kutné Hory Michal Procházka.

„Věřím, že pokud bychom podali výkon jako ve druhé a třetí třetině, neodjížděli bychom s prázdnou,“ pokrčil rameny a pokračoval: „Chlapci by si už konečně měli uvědomit, že je třeba se soustředit na zápas od úvodního hvizdu rozhodčího a také nepodcenit přípravu před zápasem.“

Branky K. Hory: Jestříbek 3, Procházka, Beran, Sikora, Pilný. K. Hora: Kunášek - Jestříbek, Procházka, Beran, Pilný, Šurych, Hríbik, Šváb, Sikora, Kačerovský - Macháček, Chalupa, Konečný, Brabec. Trenér Michal Procházka. Třetiny: 7:2, 1:2, 2:3.