Junioři - Černošice 5:4

Vstup do zápasu se domácím vydařil a po celou první třetinu předváděli rychlý a dynamický hokej s mnoha šancemi, které proměňovali. „Bohužel vedení 4:0 naše hráče uspokojil a vedl k absolutní ztrátě koncentrace, kterou soupeř potrestal třemi rychlými góly během pěti minut,“ zlobil s trenér Kutné Hory Jiří Mlika a dodal: „Naštěstí se nám podařilo ještě před konce 2.třetiny dát další branku.“

Změny v domácí sestavě v posledním dějství oživily hru. Přestože Sršni branku nevstřelili, byla tato třetina o poznání lepší než ta druhá. „Takto vypustit dobře rozjetý zápas by se jim příště již nemuselo vyplatit. Bohužel ani brankař Blažek tentokrát nechytil nic navíc, takže mou pochvalu si tentokrát zaslouží pouze Miler, který taktické úkoly plnil dobře po celý zápas,“ uzavřel Jiří Mlika.

Branky K. Hory: Siváček 2, Jiráň, Šlejtr, Mlika. K. Hora: Blažek, Svoboda - Krejza, Pomichálek - Teplý, Šlejtr - Kopáček, Buchta - Hetfleisch, Miler, Mlika - Sovadina, Siváček, Vnuk - Sirotek, Jiráň. Trenér Jiří Mlika. Třetiny: 4:0, 1:3, 0:1.

Černošice - dorost 2:3

Bojovný kolektivní výkon mužstva podpořený skvělým brankařem Svobodou slavil první vítězství dorostenců Kutné Hory. I když se jim letos také nedaří, byli domácí po celý zápas více jak vyrovnaným soupeřem! O výsledku zápasu rozhodly výkony brankařů. V první třetině Kutnohorští zahráli velmi dobře, jenže vedení neudrželi při přesilovce soupeře. Přesto ještě do přestávky Sirotek strhl vedení opět na stranu Stadionu - 1:2.

Z přesilovky na začátku druhé třetiny sice Sršni nic nevytěžili, ovšem ve 27. min. se opět prosadil první útok a zásluhou Tyrnera Kutná Hora vedla 1:3. V početní výhodě Černošice korigovaly na 2:3.

„Soupeř dobře bruslil a naši chlapci si v některých momentech pomáhali fauly. Čtyřikrát jsme byli vyloučení a tak jen zásluhou výborného výkonu brankaře Svobody a obětavé hry hráčů při bránění jsme tuto třetinu odehráli bez obdržené branky a poprvé se radovali z vítězství,“ mnul si ruce trenér Kutné Hory Jiří Mlika.

Branky K. Hory: Sirotek 2, Tyrner. K. Hora: Svoboda, Jiráň - H. Macháček, Buchta - Pálek, Kozlík - Vašíček - Sirotek, Černohorský, Tyrner - Hejný, Horčička, Hynek - Tvrdík, Míšek, Němec - M. Macháček. Trenér Jiří Mlika.

Mladší žáci

Vzhledem k volnému termínu v mistrovských soutěžích si kutnohorští mladší žáci naplánovali na sobotu turnaj. Jako soupeře si tentokrát pozvali dva silné týmy – SK Telč a Czech Buccaneers (ročníkový výběr z několika klubů, nejen z ČR).

K. Hora - Telč 4:4 (0:0, 3:2, 1:2). Domácí začali s přesvědčením, že mají velkou šanci na dobrý výsledek. Během několika prvních střídání však poznali, že dobrý výsledek nemusí být jen výhra. První třetina tak po velmi vyrovnaných výkonech skončila 0:0.

Na začátku druhé třetiny se strhla divoká přestřelka. „Během pěti minut padly čtyři góly,“ upozornil trenér Kutné Hory Pavel Sirotek. Do konce druhé třetiny si Sršni vybudovali jednogólový náskok, ale netrvalo dlouho a hosté zápas otočili na 3:4! „Pár minut před koncem jsme si zajistili alespoň jeden bod, když jsme vstřelili čtvrtý gól, na konečných 4:4,“ uzavřel Pavel Sirotek. Branky K. Hory: M. Jelínek, Filip, Draslar, Drahota.

K. Hora – Czech Buccaneers 5:1 (2:0, 3:1, 0:0). Po předchozím utkání Telč – Buccaneers bylo jasné, že pokud domácí chtějí pomýšlet na vítězství v turnaji, musí „bukanýry“ nejen porazit, ale nejméně o čtyři góly! Šance v první části byly na obou stranách, dvakrát skórovali ale jen domácí. Druhá třetina byla stále bojovná, „bukanýři“ také mírně přitvrdili. „Jeden ze zákroků byl ovšem tvrdší a Martin Weinhold dostal osobní desetiminutový trest,“ podotkl Pavel Sirotek. I proto Sršni dokázali dát ve třetině další tři góly a byli tak na dosah vítězství v turnaji. „Pak jsme bohužel mírně zaspali a několik minut nechali více prostoru bukanýrům, kterým se podařilo snížit na 5:1,“ popisoval zápas trenér. Potřebný rozdíl ve skóre Sršni udrželi a tím si zajistili nejen vítězství v tomto zápase, ale i v celém turnaji. „Všem hráčům, trenérům a rodičům děkujeme za účast, a všem hráčům navíc za podané výkony,“ uzavřel Pavel Sirotek. Branky K. Hory: M. Jelínek 2, Tomčík, Drahota.

Další výsledek turnaje: Telč – Czech Buccaneers 6:3 (0:3, 4:0, 2:0).

Kutná Hora: Sirotek, D. Jelínek - Tomčík, Filip, Kořistka - M. Jelínek, Drahota, Tvrdík - Lázňovský, Petr Švejda - Marvan, Pav. Švejda, Draslar - Sádlo. Trenér Pavel Sirotek.

Celkové pořadí turnaje: 1. K. Hora, 2. Telč, 3. Czech Buccaneers. Nejužitečnější hráčů týmů: Adam Sirotek (K. Hora), Miroslav Šindler (Telč), Jan Bárdoš (Czech Buccaneers). Tabulka fair-play: Kutnohorští jsou opakovaně nejslušnějším mužstvem turnaje! 1. K. Hora (8 trestných minut), 2. Telč (12 minut), 3. Czech Buccaneers (22 ,minut).

Slavia Praha - 4.-5. třída 1:5

Ve značně kombinované sestavě poznamenané velkou marodkou odjeli hráči 4.+5. tříd k zápasu s pražskou Slavií. Do zápasu šli hráči s jasným úkolem hrát zodpovědně v obraně a trpělivě čekat na brejkové situace. Zvolenou taktiku se jim dařilo úspěšně plnit po celý zápas, soupeře nepustili do výraznějšího tlaku a vytvořené šance dokázal především David Jestříbek s jistotou proměňovat.

Všichni hráči si zaslouží pochvalu za kompaktní výkon bez našich obvyklých herních výpadků, dodržování taktických pokynů a kolektivní hokej. „Speciální pochvalu mám pro našeho nejmladšího hráče Vojtu Dytrycha, který odehrál první celé utkání na velké hřiště a rozhodně svým výkonem nezklamal,“ zdůraznil kutnohorský trenér Michal Procházka.

Branky Kutné Hory: Jestříbek 4, Vlach. Kutná Hora: Kunášek - Jestříbek, Pilný, Šurych - Hríbik, Šváb, Vlach - Dytrych - Konečný, Brabec - Beran, Procházka. Trenér Michal Procházka. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1.

3. třída - Mělník 11:4

Mělníka má letos velmi těsné výsledky a do poloviny zápasu to tak vypadlo i v K. Hoře. Hra byla velmi vyrovnaná a čekalo se drama do poslední vteřiny. Na začátku třetí části se vše zlomilo. „Do té doby trochu nervózní brankář Wagenknecht chytil samostatný nájezd, v tu chvíli se mu zvedlo sebevědomí a střelcům Mělníka už nedal šanci. A když dnes perfektní dvojice Beran, Pilný začala střílet na bránu ze všech pozic, naše skóre slibně narůstalo,“ mnul si ruce trenér Kutné Hory Roman Wagenknecht a navázal: „Poslední gól vstřelil Dytrych, kterého musím za výkon a hlavně za příkladnou bojovnost pochválit. Můj dík patří ale všem hráčům bez výjimky. Sehráli nádherný zápas. Chlapi jen tak dál.“

Branky K. Hory: Beran 5, Pilný 4, Dytrych 2. K. Hora: Wagenknecht - Dytrych, Šváb, Beran - Pilný, Fišar, Ryšánek - Jelínková, Houska - Výborná, Grauer. Trenér Roman Wagenknecht. Čtvrtiny: 1:1, 4:3, 2:0, 4:0.

1.-2. třída - Mělník 2:4

K tomuto zápasu Kutnohorští nastoupili značně oslabeni. „Po zápase na Spartě nám onemocněli čtyři hráči základní sestavy,“ vzdychl trenér Kutné Hory Vladimír Zíka a dodal: „Do hry tak musel nastoupit i jeden z našich brankářů a nutno říci, že si vedl dobře jako obránce i jako útočník.“

Už od začátku to byl boj dvou výkonově srovnatelných týmů, se spoustou šancí na obou stranách. Domácí se ujali vedení v 7. min. zásluhou R. Jestříbka. Soupeř však stihl ještě do konce třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině to byli hráči Mělníka, kteří se ujali vedení, které v další části hry navýšili na rozdíl tří branek. „Nám se již podařilo vstřelit pouze jednu branku P. Koubským ze samostatného nájezdu. Děkuji všem hráčům za příkladnou snahu a bojovnost i za nepříznivého vývoje utkání,“ uzavřel Vladimír Zíka.

Branky K. Hory: Jestříbek, Koubský. K. Hora: Pekař - Jestříbek, E. Tourvieille, Kratochvíl, Krátký - Plíhal, Brych, Líska, Koubský. Trenér Vladimír Zíka. Čtvrtiny: 1:1, 0:1, 1:2, 0:0.