Kutná Hora/ Starší a mladší žáci Stadionu Kutná Hora nastoupili na ledě černošických hokejistů. A oba kutnohorské celky uspěly:

28.12.2007

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Černošice - starší žáci 5:6

K poslednímu mistrovskému zápasu v roce 2007 nastoupili starší žáci proti Černošicím na jejich ledě. Kutnohorští měli soupeři co oplácet, protože v posledním zápase s ním doma prohráli.

Ani začátek tohoto zápasu se pro hosty v první třetině nevyvíjel dobře. Z počátku zápasu neproměnili několik velmi dobrých šancí. V dalším průběhu třetiny šel soupeř do vedení, když první pětka Stadionu dostala branku. V následujících minutách hrál soupeř přesilovku, využil ji, když domácí hráč šťastně zasáhl puk ze vzduchu, a ten skončil v brance. Sršňům se podařilo snížit až v 11. min. brankou Matěje Macháčka po přihrávce Tvrdíka. „Od této doby jsme převzali iniciativu a dvěma brankami Tvrdíka v rozmezí dvou minut jsme šli do vedení na 2:3!“ radoval se trenér Kutné Hory Jaroslav Eisenhammer.

Druhou třetinu hosté odehráli nejlépe, i když hned ve 22. min. při hře 4:4 soupeř vyrovnal. „Mejlepším hráčem na ledě Otomanským, který svoji hrou dělal našim chlapcům velké problémy,“ přiznal kouč. Ve 27. min. Tvrdík opět prokázal svoji šikovnost a Kutná Hora se ujala vedení, které potvrdila dalšími dvěma brankami. „Opět z hole Matěje Macháčka a Zíky, po chybném zákroku soupeřova brankáře,“ upřesnil trenér.

Třetí třetina byla ze strany hostů opět špatná. „Chlapci měli pečlivě bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. To však nedělal útok, který byl v té době na ledě Vítek, Tvrdík, Drahota a v 52. min. nám soupeř dal branku na 4:6,“ zlobil se Jaroslav Eisenhammer a navázal: „Vrcholem byla 56. min., kdy Katka Pipková v našem obranném pásmu dala křižnou přihrávku na střed hřiště, soupeř ji zachytil a dal na 5:6!“

Poslední čtyři minuty střetnutí byly hodně napnuté. Rozhodčí poslal hosty dvě minuty před koncem do čtyřech, soupeř odvolal brankáře, ale Sršňům se podařilo uhájit vítězství.

Branky K. Hory: Tvrdík 3, M. Macháček 2, Zíka. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Zíka - Pipková, H. Macháček - Hynek, Tvrdík, Rezler - Vítek, M. Macháček, Drahota - Kadlec, Polívka. Trenér Jaroslav Eisenhammer. Třetiny: 2:3, 1:3, 2:0.

Černošice - mladší žáci 3:9

I přesto, že Kutnohorští Černošicím již „vrátili“ prohru z předchozího kola, stále zůstává toto mužstvo jediným, které Sršně letos překonalo. „Také proto chceme podat vždy nejlepší výkon,“ zdůraznil trenér Kutné Hory Pavel Sirotek.

Začátek byl ve znamení vzájemného „oťukávání“, soupeř vynikal velmi dobrým bruslením a dobře využíval hru tělem, hostům se dařilo více kombinovat. Měli více ze hry a i proto skončila první třetina 1:2.

„Druhá část nebyla, zejména od nás, tak důsledná,“ přiznal Pavel Sirotek a navázal: „Dělali jsme dost chyb, špatně rozehrávali a v osobních soubojích byl soupeř stále lepší. Zejména druhá lajna si chvílemi nahrávala v útočné třetině, víc než bylo nutné a spálila tak několik velmi dobrých šancí.“

Třetí třetinu Kutná Hora zahajovala za stavu 1:4, Černošičtí však rozhodně nenastupovali se svěšenými hlavami, naopak: Stále hráli důrazně a dokázali dát další dva góly. „Po několika minutách hry domácí ovšem začali ztrácet tempo, naši útočníci začali využívat svoje šance, třetina tak skončila 2:5,“ oddechl si kouč.

„Dalším vítězstvím jsme tak vstoupili do vánoční přestávky, ve které sehrajeme dva přátelské turnaje,“ naplánoval trenér kuntohorských mladších žáků Pavel Sirotek.

Branky Kutné Hory: Jiráň 4, M. Jelínek, Kořistka, Filip, Petr Švejda, Tvrdík. Kutná Hora: Sirotek, D. Jelínek - Tomčík, Filip, Kořistka, M. Jelínek - Jiráň, Tvrdík, Jackovič - Petr Švejda, Šváb - Marvan, Pav. Švejda - Ryšan, Sádlo. Trenér Pavel Sirotek. Třetiny: 2:1, 2:0, 5:2.

28.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Exoti na prodej.

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Hokejista Petr Javůrek

Petr Javůrek: S hokejem jsem začal díky zlatu z Nagana

Výtěžek Tříkrálové sbírky je rekordní

Kutnohorsko – Výtěžek Tříkrálové sbírky je letos opravdu mimořádný, v regionu se podařilo vybrat téměř tři čtvrtě milionu korun, řečeno přesnými čísly 727 034 korun.

Vítr komplikoval život lidem také na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Od čtvrtečního do pátečního rána zaznamenali hasiči v celých středních Čechách na šedesát výjezdů spojených se silným větrem. Ten se nevyhnul ani Kutnohorsku.

Ptejte se on-line trenérky Veroniky Muchové

Kutná Hora - Dalším hostem online rozhovoru Kutnohorského deníku bude v úterý od 19 hodin trenérka a majitelka WILD Gymu v Kutné Hoře Veronika Muchová.