Kutná Hora - Krkonoše 5:3

HC Krkonoše je účastníkem žákovské ligy, Sršni se proto připravili na velmi kvalitního soupeře. „Bylo jasné, že nám bude chyběl hodně sil do zápasu, které jsme hráli hned po tomto,“ uvedl kutnohorský trenér Pavel Sirotek.

Za velkého tempa bylo sympatické, že se Sršni soupeře nezalekli a dokázali s nim držet krok. Jelikož hráči soupeře byli až na vyjímky spíše menšího vzrůstu, nebyla jejich hra příliš tvrdá. „O to lepší bylo jejich bruslení a práce s hokejkou,“ všiml si kouč Kutné Hory a pokračoval: „Vzrůstem jeden z nejmenších, ovšem svými výkony jednoznačně nejlepší Marx nás při svých „kličkovaných“ celým hřištěm několikrát vyškolil.“

Po vyrovnaných dvou třetinách se soupeř ujal vedení 3:2, čímž ovšem zcela vystříleli svůj prach a góly dávali už jen Kutnohorští. „S ohledem na respekt, s kterým jsme do zápasu nastupovali, bylo toto vítězství velkým povzbuzením před dalším utkáním,“ shrnul zápas Pavel Sirotek a pokračoval: „Ke zhodnocení tohoto zápasu pak zcela určitě patří pochvala za výkon všem hráčům, zejména pak Jožanovi Tomčíkovi, který dal čtyři góly! Třetiny: 1:1, 1:1, 3:1.

Kutná Hora - Nový Bydžov 10:2

Kutnohorští potřebovali nejen vyhrát, ale i velkým brankovým rozdílem. Od samého začátku bylo jasné, že Sršni uspějí. Už výsledky jednotlivých třetin dávají tušit, že převaha Kutné Hory byla zcela jednoznačná. Vzhledem k vítězství nad HC Krkonoše a vysoké výhře Sršňů nad Bydžovem, šli Kutnohorští do posledního zápasu s šancí na celkové vítězství v turnaji. Třetiny: 3:1, 4:0, 3:1.

Kutná Hora - Nová Paka 4:5

Před dvěma dny Kutná Hora porazila Novou Paku na turnaji v Chotěboři a nabuzení a chuť soupeře porážku Sršňům vrátit byla více než patrná.
Po dlouhé mezizápasové pauze Kutná Hora začala neskutečně pomalou a nepřesnou hrou a také proto se dostala pod tlak, kterému bylo jen velmi těžké se bránit. Netrvalo dlouho a inkasovala. teprve pak se Sršni dostali do tempa a srovnali i skóre. „Kvůli chybám, kterých jsme se nedokázali zcela vyvarovat, jsme ovšem v zápětí opět prohrávali o gól,“ pokrčil rameny trenér Pavel Sirotek.

Druhá třetina byla velmi dobře sehraná nejen od soupeře, ale už také od Stadionu, a zápas nabral velmi ostré tempo, z kterého více těžili Sršni.
třetí třetina začala za nerozhodného stavu 3:3. Pokyny trenéra proto byly mířeny hlavně na beky a poctivou hru do zadu. „Bohužel po další chybě jsme opět prohrávali a navzdory pokročilé hodině tempo pořád stoupalo,“ podotkl kouč, jehož hlasivky už také dosáhly téměř maxima a jeho některé pokyny byly spíše vysýpané než srozumitelné.

„Protože jsme chtěli turnaj vyhrát, nemohl nikdo polevit, snažili jsme se útočit a skóre opět srovnat. Po několika minutách obléhání novopacké brány, jsme opravdu dokázali vyrovnat – 4:4. Bohužel, netrvalo ani dvě minuty a soupeř opět střílel přesně – 4:5,“ popisoval závěr zápas.
Jelikož i tento stav kutnohorským Sršňům umožňoval získat celkové prvenství v turnaji, vzali si okamžitě time out a připravili hráče na několik posledních desítek vteřin striktního bránění s jednoznačnou snahou o bezchybný výkon. To se jim také podařilo a i přes prohru v tomto zápase získali ZLATO! Třetiny: 1:2, 2:1, 1:2.

Dovednostní soutěže

Mezi jednotlivými zápasy probíhali dovednostní soutěže – nejrychlejší bruslař, nejlepší útočník, obránce a brankář. I Sršni patřili mezi nejlepší – Sirotek (nejlepší brankář), Pavel Švejda (nejlepší obránce), Tomčík (3. místo v kategorii nejlepší útočník).

Sestava a body Kutné Hory: Sirotek - Josef Tomčík (7 b, 4 + 3), Dominik Jiráň (7, 4 + 3), Jan Kořistka (6, 4 + 2), Mates Jelínek (4, 3 + 1), Jakub Filip (4, 1 + 3), David Marvan (3, 2 + 1), Dominik Ryšan (2, 0 + 2), Jan Tvrdík (1, 1 + 0), Pavel Švejda (1, 0 + 1), Petr Švejda (1, 0 + 1), Šváb a Sádlo. Trenér Pavel Sirotek.

Pořadí turnaje: 1. Stadion K. Hora, 2. BK JTC Nová Paka, 3. HC Krkonoše, 4. HC Nový Bydžov. ⋌(ps)