Junioři

HC Junior Mělník - HC Kutná Hora 10:2 (2:0, 3:1, 5:1)

K dalšímu mistrovskému zápasu jeli kutnohorští junioři se značně oslabenou sestavou na led Mělníka. Domácí nastoupili do zápasu s 19 hráči do hry, proti našim deseti, ale doplněné o čtyři dorostence!!

V první třetině se hosté bránili velkému náporu domácích hráčů, až do desáté minuty, kdy soupeř využil přesilovou hru 5:4 a šel do vedení. Ve druhé části první třetiny se Hora vcelku úspěšně bránila až do dvacáté minuty, kdy čtyřka dorostenců s Češpivou nestačila pokrýt soupeře a ten zvýšil své vedení na 2:0.

Druhou třetinu začali hosté dost nešťastně, kdy ve 26. minutě prudkou přihrávku před branku si obránce srazil do vlastní branky. Ve 28. minutě rozhodčí přísně poslal Horu do třech. Při vyloučení Kozlíka a následně po pár vteřinách i Milera. Soupeř tuto šanci využil a zvýšil své vedení na 4:0. Pak domácí zvýšili na 5:0. V závěru druhé třetiny přišla i kutnohorská šance, kdy hráli hosté přesilovku 5:3, kterou sehráli dobře a úspěšným střelcem byl Vašíček.
I ve třetí třetině se stále hrálo pod neustálým tlakem soupeře a hráči Kutné Hory již těžko odolávali tomuto tlaku. Tuto třetinu soupeř vyhrál 5:1. V 56. minutě se dostali do akce i hosté, zdařilou koncovkou se prosadil Miler. I přes velkou porážku si zaslouží všichni hráči uznání, že to nezabalili, ale bojovali do poslední minuty zápasu. Velký dík patří brankáři Svobodovi, který v tomto zápase čelil 58 střelám a svým výkonem nás zachránil od ještě vyšší porážky.
Branky: Vašíček, Miler. K. Hora: Svoboda - Kozlík, Charvát, Vašíček, Pálek - Hoyer, Miler, Sirotek, Češpiva, Tyrner, Černohorský.

Dorost

Kutná Hora - HK Kralupy 4:8 (0:1, 1:3, 3:4)

Do utkání proti Kralupům nastupovali domácí s pěti hráči z mužstva starších žáků, protože museli čtyřmi dorostenci doplnit juniorku z důvodu velké marodky. Utkání pro Horu nezačalo dobře, když už ve 2. minutě inkasovala. Po té se hra vyrovnala a v 9. minutě neproměnil trestné střílení M. Macháček. Ve 2. třetině se domácím podařilo v 25. minutě vyrovnat. Bohužel pak následoval opět stejný scénář. Hráči se nechali strhnout soupeřovým stylem hry a během dvou minut inkasovali dva góly. Ve 3. třetině si Kutnohorští v prvních dvou minutách opět vytvořili dvě tutové šance /které zůstaly opět neproměněny/ a pak následovala minuta 43., kdy inkasovali dvě branky a vrcholem všeho byla 51. minuta, kdy jsme inkasovali dva góly v přesilové hře.

Branky: Hynek, Macháček M., Němec, Hejný. Kutná Hora: Jiráň, Procházka - Míšek, Macháček H., Draslar, Zíka, Pipková - Hejný, Horčička, Macháček M., Hynek, Tvrdík, Drahota, Němec, Kadlec, Vraný.

Berounští Medvědi - HC Kutná Hora 8:2 ( 2:0, 3:0, 3:2)

Na Beroun to prostě nejde! K odloženému utkání jeli Kutnohorští povzbuzeni vítězstvím nad Zbraslaví s cílem uhrát solidní výsledek. Do 15. minuty byli jasně lepší, ale po inkasovaném gólu se ztratila herní disciplína a vlastními chybami dostali domácí mužstvo do hry. Výsledek 8:2 zdaleka neodpovídá průběhu zápasu.

Branky: Tvrdík 2. Kutná Hora: Jiráň, Procházka - Pálek, Míšek, Vašíček, Macháček H. - Tyrner, Vraný, Macháček M., Hynek, Tvrdík, Drahota, Němec, Pipková.

Starší žáci

Kutná Hora - HC Louny 8:6 ( 4:1, 2:1, 2:4)

Ve 28. kole přijelo k odvetě silné družstvo z Loun, jež v průběžné tabulce drželo se stejným bodovým ziskem, jako kutnohorské družstvo druhé místo, takže se čekal vyrovnaný zápas.

Ovšem domácí vlétli do zápasu jako praví sršni a zpočátku ovládli utkání jak rychlostí bruslení, tak i hokejovou dovedností, silou a důrazem. Domácí toho využili ke vstřelení čtyř branek. Ovšem po deseti vteřinách dala Hora příliš prostoru soupeřovu obránci a ten krásným golfovým úderem z vrcholu kruhu trefil šibenici – 4:1.

Druhá třetina ještě začala stejně dobrým výkonem domácích a ve 26. minutě zvýšil Marvan po nahrávce Jackoviče na 5:1. Po vystřídání brankaře v polovině utkání se ale začala lepit Hoře smůla na hokejky a výkon začal ochabovat. Toho hned využil soupeř a utkání zdramatizoval.

Ve třetí třetině pokračovali domácí v rozmělněném výkonu a Louny snížily na 6:5. V této chvíli nezbývalo, než si vzít oddechový čas a promluvit důrazně k hráčům, že je potřeba znovu začít hrát aktivněji. Po stažení sestavy a vrácení golmana Sirotka do branky se domácím podařilo zase převzít iniciativu a po několika šancích v 46. minutě vybojoval puk na soupeři Vítek a sám pěkně zakončil nahoru k tyči – 7:5. Soupeř ještě jednou snížil, ale po Drahotově brance bylo hotovo.

Branky: Drahota 2x, Hynek 2x, Němec, Vítek, Marvan, Kořistka.
Kutná Hora: Sirotek, Rejna - Draslar, Zíka, Kadlec, Marvan - Vítek, Němec, Tvrdík, Hynek, Kořistka, Tomčík, Drahota, Jackovič, Švejda.

Mladší žáci

Kutná Hora - HC Louny 11:2 (2:0, 5:0, 4:2)

Domácí hokejisté se soupeře nezalekli a v první třetině dali dva góly. Ve druhém jich pak přidali sedm a bylo rozhodnuto. Až poté se také trefily Louny. Potom domácí vstřelili trochu kuriózní gól. Jiráň nastřelil puk na bránu, kde Jelínek obtěžoval jednoho se soupřeřů, který chtěl puk odpálit, pod tlakem ho však poslal přímo za vlastního gólmana. To už byl stav 10:1. V 15. minutě přidal Jiráň svůj 4 gól – 11:1. Jako poslední se však prosadil soupeř, když dvě minuty před koncem ještě korigoval na 11:2.

Branky: Jiráň 4, Tvrdík 4, Jestříbek, Jelínek, Filip. Kutná Hora: Jelínek D. - Švejda, Šváb, Sádlo, Macháček - Jiráň, Jelínek M., Tvrdík, Jestříbek, Procházka, Mlika, Filip.

4. – 5. třída

HC Kutná Hora - HC Benešov 4:4 (1:2, 0:0, 3:2)

Hned v prvních minutách nechali domácí soupeře kombinovat v našem obranném pásmu a ten šel ve 2. minutě zápasu do vedení. Hora se jenom pomalu dostávala do tempa a dobře bruslící soupeř trestal v čase 4:26 znovu. Domácím se povedla rychlá odpověď a v čase 4:36 po akci Míši Švába a Robina Kačerovského snížili na 1:2. Ve 35. minutě se Kutnohorským povedlo srovnat. V následující minutě po vhazování v útočném pásmu Míša Šváb vybojoval puk a sám prostřelil všechno co mu stálo v cestě. V desáté minutě třetí třetiny po chybě střídačky soupeř vyrovnal. V době kdy do konce zápasu chybělo 17 sekund Pavel Brabec obloučkem nahodil na Matěje Procházku a ten po krátkém sólu vymetl pavučiny v růžku soupeřovy brány. Všichni slaví a už se vidí v kabině. A právě to se domácím stalo osudné. Prohrané buly, rychlý brejk po levé straně a sama Johanka proti třem. Prostě situace, která byla neudržitelná. V čase kdy chyběly do konce dvě sekundy inkasovala Hora vyrovnávací gól.

Branky: Šváb 2, Procházka, Kačerovský. Kutná Hora: Wagenknecht, Chalupa - Jelínková, Šurych, Brabec, Hríbik - Dytrych, Šváb, Sikora, Kačerovský, Procházka, Výborná, Ryšánek V., Ryšánek L., Červinka.