Na konci března se natěšení diváci ve vyprodané hale dočkali obrovského zklamání. Kutná Hora potřebovala v posledním duelu kvalifikace jakkoliv porazit Nové Město nad Metují, jemuž již o nic nešlo. Vedla 2:0, jenže soupeř euforii zmrazil. V 57. minutě vyrovnal a kutnohorský hokej se zahalil černým suknem.

Na středeční tiskové konferenci v kanceláři starosty města Ivo Šalátka už smutek nepanoval. „Dodatečně jsme přišli na to, že hráč Nového Města Tomáš Praus proti nám nastoupil neoprávněně. Měl být v trestu. Podali jsme protest a hokejový svaz ho uznal,“ vysvětlil veletoč v postupových počtech sportovní manažer Vladimír Muras.

Zápas Kutná Hora - Nové Město byl tedy kontumován výsledkem 5:0 pro domácí, kteří tak v konečné tabulce kvalifikace přeskočili původně první Světlou nad Sázavou. „Sport není jen o hře a zábavě, ale také o fair play. A to bylo v tomhle případě porušeno,“ řekl starosta Šalátek, čestný prezident kutnohorského hokeje. „Vzhledem k výsledkům v celé sezoně považuji náš postup za zasloužený, a to i po morální stránce. O druhou ligu máme velký zájem a určitě jí budeme hrát,“ dodal Šalátek.

Případ ještě úplně uzavřený není, tým Nového Města se může proti kontumaci odvolat. Ovšem důkazy jasně mluví proti němu. Kutná Hora se tak může chystat na vyšší soutěž, do níž se vrátí po jednoleté přestávce. „Těšíme se hlavně na derby s Kolínem. Doufám, že až k nám přijedou, tak že jim dáme pořádnou nakládačku,“ troufá si starosta Šalátek. „Druhá liga bude pro město reklamou, uvidíme, zda se nám podaří ještě vylepšit spolupráci radnice s klubem.“

Jan Ivan