V tabulce domácích utkání se krčí kutnohorští sršni na posledním místě. Ze sedmi zápasů čtyři prohráli a v kutnohorské aréně získali jen devět bodů. Přitom předsezonní cíle se zakládaly hlavně na vítězstvích doma. Opak je pravdou a tým boduje zejména venku.

Vylepšení bilance bude těžké, jelikož Vajgaru se venku daří. Ze sedmi utkání odjel čtyřikrát jako vítěz. Motivace pro Kutnohoráky může být také přerušení vítězné série soupeře, která trvá už pět utkání. Pod hokejkami Jindřichova Hradce uvízli třeba Písečtí, Kolínští a naposledy Trutnovští na nájezdy.

První vzájemný duel letošní sezony se hrál v rámci 9. kola na ledě Vajgaru a hokejisté z historického města na něj mají velmi špatné vzpomínky. Ve 43. minutě tam totiž vedli 4:0, ale nakonec dokázali prohrát v normální hrací době 4:5. Tento duel byl zároveň posledním pro trenérskou dvojici Kraučuk – Jančařík.

V tabulce je Jindřichův Hradec na třetím místě. Kutná Hora díky vítězství v Pelhřimově už není v nové desetičlenné tabulce poslední. Na 9. místě ztrácí na Vajgar jedenáct bodů.

Tahounem středečního soupeře je David Kupec, který se šestadvaceti body vede statistiku týmu. Pozor si musí dát žluto – černí i na Aleše Skokana.
V kabině Stadionu se probudil kapitán Václav Adamec a jeho nový parťák Robert Bláha, kteří zařídili vítězství na ledě Spartaku Pelhřimov. Bodování stále vede Pavel Beránek (7+10).

I když se sršňům ve svém „hnízdě“ moc nedaří, o to víc potřebují slyšet své příznivce.

MICHAL PAVLÍK