Necelou minutu po začátku utkání se prosadil čáslavský Martin Pipek, který tak poslal hosty do vedení, to trvalo devět minut, než po asistenci Rejny a Krejčího vyrovnal domácí Petr Culka. Během první třetiny žádná další branka nepadla, a tak se za stavu 1:1 pokračovalo ve druhé třetině.

Druhá část utkání přinesla více branek, první dal hráč Gripenů Michal Borovanský, kterému asistovali Sladký s Kůrkou. O tři minuty později se podruhé prosadil Martin Pipek za pomoci Tomáše Pipka a Filipa Navrátila. Hosté odskočili na 4:1 ve čtrnácté minutě druhého dějství, skóroval Lukáš Muras, asistence si připsali Křišťan se Šulcem. Naději domácích vykřesal Petr Culka, který v sedmnácté minutě druhé třetiny vstřelil svou druhou branku v zápase. Druhá třetina dopadla lépe pro Čáslavské, kteří vedli 4:2.

Poslední třetina byla radostnější pro hosty, kteří sice inkasovali branku, kterou vstřelil Martin Vacek, Velké Popovice ale žádné další zásahy nepřidaly. Výhra 4:3 znamenala pro Čáslav druhou výhru ve vyřazovací části soutěže a postup do semifinále.

„První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme měli více ze hry. Po druhé části utkání jsme získali vedení 4:2, soupeř se ve třetí třetině přiblížil o jednu branku, když snížil na 4:3, bylo to velké drama, ale výhru jsme si uhájili a zvítězili jsme. První třetina byla od nás slabší, domácí jsme možná trochu namlsali, ale v kabině jsme si k tomu něco řekli, a ve druhé třetině jsme zahráli dobře. Inkasovaný gól ve třetí třetině by se stávat neměl, ale je to play-off, navíc jsme to pak dohráli bez dalších obdržených branek,“ byl s postupem spokojený čáslavský trenér Tomáš Topol.

„Od Mělníka čekám útočný hokej, fanoušci se budou bavit. My i Mělník máme rádi kotouč, hrajeme útočné, bude to vyrovnané a určitě těžké,“ dodal Topol k semifinále, jehož první uřtkání odehrají Čáslavští ve středu 27. února v Čáslavi od 18 hodin proti Mělníku.

Velké Popovice - Čáslav 3:4

Branky: 10., 37. Culka, 51. Vacek - 1., 31. M. Pipek, 28. Borovanský, 34. Muras.

Velké Popovice: Jizba, Lorenc - Lacek, Braniš, Mocek, Černý, Krejčí, Nejedlý, Kukačka, Slavík, Freisler, Rejna, Maňas, Culka, Vacek, Synáč, Mareček, Tabášek.

Čáslav: Vich, M. Svoboda - L. Svoboda, Lang, Bílek, Kůrka, Šlejtr, Janata, Šulc, M. Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, T. Pipek, Muras, Borovanský, Vlach, Navrátil, Sladký. Trenér Tomáš Topol.