O první velkou šanci zápasu se postaral Muras, který jel sám na brankáře, ale přestřelil. Gól si tak diváci mohli zakřičet až ve 14. minutě zápasu, kdy využil přesilovou hru střelou pod horní tyč Pomichálek. O třicet sekund později pak vybojoval puk na polovině kluziště Němec a svůj nájezd na hostující branku proměnil střelou na vyrážečku - 2:0. Hosté z Žiliny dokázali po dalších dvou minutách snížit, když si navedl od mantinelu puk na střelu Klauz a ranou na zadní tyč prostřelil Krištofa.

Ve druhé třetině to byli znovu hokejisté Čáslavi, kdo se jako první prosadil. Konkrétně Němec, který objel branku a poslal puk pod brankářem za brankovou čáru - 3:1. Svůj náskok pak Čáslav zvýšila při početní výhodě pět na tři, kdy Janata nastřelil kotouč před branku, kde jej tečoval do sítě Pipek. V závěru druhého dějství mohl přidat pátou čáslavskou trefu Kraučuk, ale trefil jen tyč. Minutu před koncem prostřední třetiny to na ledě začalo jiskřit a Němec dokonce shodil v souboji s Leošem Husákem rukavice.

Třetí třetinu zahájila Žilina přesilovkou pět na tři a po kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal Seiboth a jeho pokus prošel až za Krištofova záda. Dvoubrankový rozdíl dával hostům ještě naději na dobrý výsledek. Tu však odvál gól Málka ze 47. minuty. Čáslavský hokejista se dostal k puku mezi kruhy a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jeho branka byla posledním gólem zápasu, a tak si svěřenci Jiřího Mliky připsali vítězství 5:2.

Jiří Mlika: Jsme z venkovních zápasů unavení. Už se těšíme na vlastní stadion

„Jediné, s čím jsem spokojený, je zisk povinných tří bodů. Jinak co se týče herních činností, jako jsou nahrávky, rozehrávky od obránců, tak ty nám nešly," uvedl trenér hokejistů Čáslavi Jiří Mlika a navázal: „Před zápasem jsme si řekli, že chceme hodně střílet. To se nám ale bohužel nedařilo. Navíc i dnes se objevily chyby při rozehrávce, které se neustále opakují. Hodně situace přehráváme. Jsme ve střelecké pozici před brankou a my si dáváme ještě jednu přihrávku navíc, kterou se dostaneme až za branku. Bohužel také málo využíváme obránců ke střelbě v útočném pásmu."

Čáslavští očekávají zápasy na vlastním stadionu. „Myslím si, že už jsme také dost unavení. Potřebovali bychom si trochu odpočinout. Přeci jen to, že jsme museli doposavad odehrát všechny zápasy venku, je velmi únavné. Potřebujeme už, abychom hráli na vlastním stadionu," konstatoval Jiří Mlika a prozradil, proč v zápase chyběl Šudoma: „Odešel v úterý dříve z tréninku, jelikož si natáhl pravděpodobně sval nebo tříslo."

Čáslav - Žilina 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)Branky a asistence: 14. Pomichálek (Janata, Muras), 14. Němec, 26. Němec (Šlejtr), 36. Pipek (Janata), 47. Málek (Pálek) - 16. Klauz, 42. Seiboth (Veselý, Řach).
Čáslav: Krištof (M. Svoboda) - Janata, L. Svoboda, Pipek, Muras, Pomichálek, Šlejtr, Pálek, Miler, Němec, Kraučuk, Krejza, Pánek, Málek. Trenér Jiří Mlika.
Žilina: Strejc - Bauer, Řach, Petráček, Straka, Hájek, Seiboth, Novák, Veselý, Ďuračka, L. Husák, Klauz, Peterka, J. Husák, Kašař, Tlustý, Jančura. Trenér Jan Novák.

Adam Procházka