Do utkání vstoupili lépe hokejisté Kutné Hory, kteří se hned zkraje 4. minuty dostali do vedení, když nahození Havelky tečoval Jelínek a kotouč zapadl pod horní tyč čáslavské branky. Na další gól si museli diváci počkat až do druhé třetiny. Znovu to byli svěřenci trenéra Stanislava Bednáře, kdo dostal puk do soupeřovy branky, a to když Vaněk vysunul Rudolfského, který využil své rychlosti, dostal se před obránce a následně protlačil puk za brankovou čáru - 2:0.

Čáslav dokázala na druhou branku domácích zareagovat hned po dvou minutách , když se po přihrávce Ludvíka Svobody objevil Pipek sám mezi kruhy a bekhendem poslal puk za záda kutnohorského brankáře, který Pipkovu střelu neviděl přes obránce.

Drama vrcholilo v třetí třetině, kdy zápas plný soubojů, emocí a šancí poslal do samostatných nájezdů čáslavský Roman Pálek, když ve 49. minutě prostřelil z levého kruhu brankáře Davida Jelínka a vyrovnal tak na 2:2. V samostatných nájezdech stačilo Kutné Hoře k zisku bonusového bodu proměněné trestné střílení Jiřího Tvrdíka z druhé série nájezdů, jelikož ani jeden z trojice Kurka, Pomichálek a Kraučuk na domácího brankáře nevyzrál, a tak Kutná Hora porazila v hokejovém derby Čáslav 3:2 po samostatných nájezdech.

Stanislav Bednář: Sbíráme zkušenosti

„Jednalo se o první utkání sezony, takže hráči byli trochu nervózní. Navíc proti nám nastoupilo zkušené mužstvo. Většina hráčů Čáslavi nastupovala v druhé lize. My máme kromě tří hráčů tým složený z juniorů, kteří hráli zde v Kutné Hoře. I proto je toto vítězství pro nás hodně cenné," uvedl bezprostředně po zápase trenér hokejistů Kutné Hory Stanislav Bednář.

Kutná Hora vedla o dva góly, přesto zvítězila až v nájezdech. „Vedli jsme o dva góly, měli jsme i nějaké další šance, které jsme neproměnili, ale to k hokeji patří," konstatoval kutnohorský kouč a dodal: „V tom se ukazují zkušenosti a naše mužstvo své zkušenosti teprve postupně sbírá. Věřím, že až zkušenosti nasbírají, tak to bude jenom lepší."

Jiří Mlika: Na první zápas to nebylo špatné

„Začátek zápasu jsme měli dost vlažný. Hodně těžko se nám dávali branky, ale podařilo se nám zápas vyrovnat," shrnul trenér hokejistů Čáslavi, Jiří Mlika utkání s Kutnou Horou a dodal: „Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Naším problémem ale bylo, že jsme měli velké množství vyloučených hráčů a neproměnili jsme řadu šancí. Nicméně na to, že se jednalo o první utkání, tak to nebylo špatné."

Kutná Hora - Čáslav 3:2 po náj. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)Branky a asistence: 3:20 M. Jelínek (Havelka), 23:08 Rudolfský (Vaněk), rozhodující samostatný nájezd Jiří Tvrdík - 25:08 Pipek (L. Svoboda), 48:57 Pálek (Kraučuk). Vyloučení: 8: 10. Diváci: 300.
Kutná Hora: D. Jelínek (Březina) - Vaněk, Chmelař, Pavel Švejda, Havelka, Petr Švejda, Křeček, L. Šváb, Rudolfský, Jiří Tvrdík, Javůrek, Jiráň, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Siváček, Meloun, M. Šváb, Fišar. Trenér Stanislav Bednář.
Čáslav: Krištof (M. Svoboda) - Pomichálek, Pipek, Krejza, Janata, Kraučuk, Málek, Šudoma, Pálek, Šlejtr, L. Svoboda, Miler, Kurka, Krištan. Trenér Jiří Mlika.