Ze začátku byli hosté aktivnější, ale domácí podržel brankář David Jelínek. Ani domácí nedali v první třetině branku, když při závaru u brány hostů k tomu měli dobrou příležitost. Druhá třetina se více povedla Sršňům. Ve 21. minutě si Beran navezl puk do útočné třetiny, našel Dytrycha, který neměl problém dostat puk do téměř prázdné brány. Domácí zahrávali přesilovou hru, ale Matouš Jelínek z dobré situace netrefil bránu hostů. Čáslavi se podařilo vyrovnat skóre utkání, když ve 32. minutě ujel obraně Navrátil a překonal Davida Jelínka. Čáslav začala domácí přehrávat, z dvou šancí, kdy tečovali Šlejtr s Kraučukem, dvakrát nastřelila brankovou konstrukci kutnohorské brány. Nakonec se hosté dočkali druhé branky, tu vstřelil Bílek po šanci Pipka ve 37. minutě. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal Matouš Jelínek. Pouhé tři vteřiny před koncem druhé třetiny se hosté radovali z vstřelené branky, která ale nebyla uznána a druhé dějství zápasu skončilo nerozhodně 2:2.

Třetí třetina žádnou další branku nepřinesla, domácí bránili útoky hostů a sami hrozili z protiútoků. Pokračovalo se tedy do prodloužení.

V něm měli domácí po většinu času početní výhodu po vyloučení čáslavského Šulce, ale nedokázali hostující obranu překonat. Karty se obrátily a poslední minutu dohrávali v početní výhodě čáslavští hokejisté po faulu kutnohorského Jiráně. Ani prodloužení o vítězi derby nerozhodlo a následovaly samostatné nájezdy.

Po třech sériích bylo skóre nájezdů 2:2, nakonec se rozhodlo až ve třinácté sérii, když kutnohorský Vojtěch Dytrych neodpověděl na branku Janaty a Čáslavští se tak mohli radovat z vítězství po nájezdech.

„Odehráli jsme asi dosud nejlepší utkání. Byli jsme vyrovnaným soupeřem proti velmi kvalitnímu mužstvu. Tentokrát předvedl dobrý výkon i rozhodčí. Byl to dobrý zápas, my jsme hodně bruslili, hodně jsme se pohybovali. Přišlo hodně lidí, byla skvělá atmosféra, byl to hokej se vším všudy. Na to, jaké má Čáslav mužstvo, jsme to zvládli dobře,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Stanislav Bednář.

„Celý zápas byl vyrovnaný, výsledek není nijak zvlášť překvapivý, derby maže všechny předpoklady. Proti domácím se hraje špatně, my jsme chtěli hrát hokej, což proti Kutné Hoře moc nešlo. Čekali jsme těžký zápas, za body jsme rádi, nájezdy byly o štěstí. Musím říct, že vyrovnávací branka domácích padla po naší chybě. Po otočení skóre jsem věřil, že zápas dovedeme do úspěšného konce v základní hrací době, ale hokej je o chybách. Potom už to bylo spíš o bojovnosti, moc dalších šancí nepřibylo. Byl to spíš bojovný hokej, než něco hezkého na koukání,“ zhodnotil utkání čáslavský trenér Tomáš Topol.

V dalším utkání narazí Čáslavští na Příbram, utkání se odehraje v Příbrami v sobotu 10. listopadu od 17:00. Kutnou Horu čeká utkání s Neratovicemi, zápas se odehraje v Neratovicích v sobotu 10. listopadu od 18:30.

Kutná Hora – Čáslav 2:3 SN

Branky: 21. Dytrych, 40. M. Jelínek – 32. Navrátil, 37. Bílek.
Kutná Hora: D. Jelínek – Grauer, Chmelař, Javůrek, Beran, Dytrych – Švejda, Křeček, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík, Havelka, Vaněk, Rudolfský, Siváček, M. Šváb. Trenér Stanislav Bednář.
Čáslav: Vich – Bílek, Lang, Borovanský, Muras, Sladký – Janata, Šulc, Křišťan, T. Pipek, Kraučuk, Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil, L. Svoboda, Procházka, Vlach. Trenér Tomáš Topol.