Vladimír Šmicer, Jan Nezmar, Horst Siegl, Jiří Jarošík, Martin Latka, Milan Baroš, Ladislav Volešák, Jaroslav Černý nebo nový kouč reprezentace Ivan Hašek. Takové veličiny z doby nedávno minulé se proháněly po čáslavském ledě. A ukázaly, že ani hokejka a brusle jim nejsou cizí. Po dvou gólech vítězů dali Baroš, Nezmar a Hašek, úvodní gól utkání obstaral Latka. Za domácí se trefili Hejný a Vedral.

Prohlédněte si neproměněný nájezd Jiřího Jarošíka

Z hokejového charitativního utkání Šmicer team - trenéři FK Čáslav (7:2) | Video: Deník/Vladimír Malinovský

Předešlé dva zápasy vyhrál Šmicer team, nyní tak zvítězil i potřetí. K úspěchu našlápl v prvním poločase (hrálo se dvakrát 30 minut hrubého času), kdy vedl 3:1. Šancí bylo na obou stranách mnoho, lépe se s koncovkou popasoval tým složených z fotbalových hvězd. I domácí měli obrovské množství příležitostí, ale branka jim byla často malá, nebo ztroskotali na gólmanovi. Několikrát se Čáslavští objevili v těsné blízkosti branky, nebo jeli dokonce sami na gólmana. Góly dávali ale především hosté. „Asi by potřebovali fotbalovou branku, aby se trefili,“ zaznělo z hlediště během zápasu.

V přestávce došlo na doprovodný program a dovednostní soutěže. Krasobruslařskou exhibici předvedla Nela Skalníková z poděbradského oddílu. Soutěž na rychlost vyhrál člen Šmicer teamu Ladislav Volešák nad čáslavským Adamem Ronovským. Trenéři se přece jen jednoho úspěchu dočkali, když vyhráli těsně 2:1 na nájezdy.

Krasubruslařskou exhibici předvedla desetiletá Nela Skalníková

Z hokejového charitativního utkání Šmicer team - trenéři FK Čáslav (7:2) | Video: Deník/Vladimír Malinovský

Konečná částka sto padesát tisíc korun vzešla ze vstupného, daru dvou firem a dvaceti tisíci se podílel také Šmicer team.

Obrovskou radost měl po akci i Petr Janda. „Vybraná částka je úžasná, ani jsem to nečekal. Hlavně děkuji Jakubu Svobodovi, který všechno zorganizoval a sehnal sponzory. Přišli se podívat i lidé, takže to bylo parádní. Hlavně Kubovi ale patří velký dík,“ řekl po zápase čáslavský rodák, který si zahrál v dresu pražské Slavie, s ní získal dva ligové tituly, zakopal si prestižní Ligu mistrů, přes hlavu si natáhl reprezentační dres a zahrál si v zahraničí. „Všechno vyšlo krásně. Přijela spousta kluků, se kterými jsem si zahrál a se kterými jsem se dlouho neviděl. Takže jsem byl strašně rád, že dorazili a že jsme si mohli popovídat. Také chválili to, jaké udělal Jakoubek pokroky. Bylo to moc milé setkání,“ dodal Petr Janda, v současnosti trenér čáslavské mládeže.