Stadion Kutná Hora – SC Kolín 5:3 (2:1,2:1,1:1)

Už po čtyřiceti vteřinách zapomněli domácí obránci na Kubištu a jeho střela z pravé strany se odrazila od břevna Kalouskovy brány. Na druhé straně využil uklouznutí hostujícího obránce Vylíčil, ale Blažka neprostřelil. To se povedlo až v 7. minutě domácímu Králíčkovi, který ujel při dvojnásobném oslabení a nadvakrát skóroval – 1:0. Vedení Sršňům ale dlouho nevydrželo: Pavel Musil v 8. minutě mířil přesně pod břevno Kalouskovy brány – 1:1.

Ve druhé desetiminutovce byl lepší Kolín. Několik dobrých střeleckých pokusů buď pokryl brankář Kalousek, nebo se hosté netrefili do branky. Závěr první části pro změnu patřil Stadionu a tomu se podařilo i skórovat, když v čase 18:41 dorazil kotouč do kolínské brány Adam Vylíčil po akci Pelána – 2:1.

Hned na začátku druhé třetiny ukázal své umění kutnohorský Kalousek, když vychytal do prázdné brány střílejícího Dulovce. Ve 25. minutě se domácí tribuny radovaly potřetí. Pelán vybojoval puk, poslal do úniku Pavla Prachaře a i přesto, že byl hákován, vymetl šibenici kolínské brány – 3:1. O dvě minuty později unikl v oslabení domácí Králíček, byl sražen Pohlem, ale nařízené trestné střílení neproměnil.

To se Sršňům v tom samém oslabení vymstilo, když přihrávku Pomichálka zužitkoval Josef Malý a snížil stav utkání – 3:2. Ve 32. minutě už domácí viděli čtvrtý vstřelený gól, jenže rána Fejgla se odrazila od tyče zpět k Blažkovi. O chvíli později ujel v oslabení po pravé straně kutnohorský Beránek, mířenou střelu ale poslal nad kolínskou bránu. To ovšem neplatilo ve 37. minutě, kdy znovu ujel Petr Králíček a svůj čtvrtý nájezd na Blažka v utkání proměnil – 4:2. Snížit mohl deset vteřin před konce druhé třetiny Čtvrtečka, ale domácí branku z dobré pozice netrefil.

Třetí dějství začali domácí nejlépe, jak mohli. Pavel Pelán napálil puk nekompromisně do branky Kozlů – 5:2. Sedmačtyřicátá minuta přinesla šanci kolínského Mejzra. S jeho bekhendem si ale Kalousek poradil. Na druhé straně vytáhl „semafor“ Blažek proti tvrdé ráně domácího Beránka. Na začátku 49. minuty Kozlové ještě zápas zdramatizovali, když využil početní převahu Pavel Musil – 5:3. V 59. minutě měl šanci ještě kolínský Morkes, ovšem blafák poslal vedle levé tyče Kalouskovy brány.

Sršni tak vyhráli i druhé derby v sezoně, Kalousek si vychytal osmé vítězství v řadě proti Kolínu!

Branky a nahrávky: 7. Králíček (Fejgl), 19. Vylíčil (Pelán, Fejgl), 25. Prachař (Pelán), 37. Králíček (Kraučuk), 41. Pelán (Prachař, Beránek) – 8. Musil (Mejzr, Morkes), 28. Malý (Pomichálek, Musil), 49. Musil (Morkes). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 10:8, navíc: Mejzr (KOL) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1226.

Kutná Hora: Kalousek – Fejgl, Kadlec, Nakládal, Janata, Z. Procházka, Veselý – Prachař, Beránek, Pelán – Vylíčil, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček. (Linhart – Šlejtr, Rejzek, Kořínek – Hemský) Trenér Karel Dvořák. Kolín: Blažek – Nedbal, Pohl, Kubát, Přibyl, Pýcha, T. Procházka, Drak – Malý, Musil, Mejzr – Dulovec, Kubišta, Pospíšil – Morkes, Pomichálek, Čtvrtečka. (Brázdil – Manhart) Trenér Stanislav Bednář.