„Doufám, že tu smůlu protrhneme a uděláme devět bodů za sebou. Bylo by to perfektní, obzvlášť před domácím publikem,“ řekl před utkáním asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika.

Kutnohoráci se znovu chytli ve 35. kole, kdy na svém ledě zdolali pražskou Kobru. Vysokému vítězství 7:1 dopomohli i nováčkové v domácím dresu Jan Česnek a Jan Sladký, oba vstřelili dva góly. Naposledy hráli sršni letošní čtvrté derby. Na ledě Kolína poměrně hladce vyhráli 4:1 a stý gól vsítil obránce Václav Kadlec. Tímto vítězstvím si Kutnohorští zajistili dominanci nad kozly v základní části letošní sezony. Celkem vyhráli na body 8:4.

Žluto-černí jsou v tabulce II. ligy na šesté pozici s jednačtyřiceti body, ale play-off nemají z daleka jisté. Osmý Pelhřimov ztrácí pouhé tři body. Devátý Trutnov o bod více. Kutná Hora však může postupovat tabulkou i opačným směrem, na třetí místo ztrácí pouhých pět bodů. V kabině sršňů se daří mladým bojovníkům Radimovi Křišťanovi a Janu Česnekovi. V posledních zápasech hájí branku jistý Tomáš Kalousek, který stále čeká na svou první nulu v letošní sezoně. Dočká se jí v neděli?

Pokud se podíváme na poslední zápasy trutnovských draků, můžeme s nadsázkou říct, že jsou experti na trestná střílení. V posledních dvou zápasech totiž tímto způsobem vyhráli. Nejprve vyhráli na pražské Kobře na nájezdy 4:3, poté doma zdolali Kolín 6:5. V posledním kole měli volno.

Trutnovští zlepšili po Novém roce výsledky a tak se odlepili ode dna druholigové tabulky. Momentálně jsou devátí s náskokem šesti bodů na poslední Nymburk a bojují o play-off, které si nechtějí nechat ujít. Ve venkovních zápasech se však drakům vůbec nedaří. V tabulce těchto střetnutí jsou poslední, na kluzištích soupeřů získali pouze 12 bodů, za dvě výhry po šedesáti minutách, dvě výhry po prodloužení a dvě porážky po prodloužení.

Tahounem kabiny HC Trutnov je ex-Kutnohorák Petr Chytráček, který nasbíral ve třiadvaceti zápasech 27 bodů (12+15). Jeho nedělní start je však nejistý, protože v poslední době nastupuje za prvoligový Hradec Králové. Jisté však je, že se kutnohorské tribuny dočkají velkého návratu! Z Hradce Králově šel Trutnovu pomoct Jaromír „Čiky“ Florián, nejlepší loňský střelec Kutné Hory (28 branek).

Sršni a draci spolu v letošní sezoně odehráli tři utkání. Ve 4. kole se radoval domácí Trutnov za vysoké vítězství 7:2. Ve středu 11. listopadu 2009 se předehrávalo 26. kolo, sršni jeli opět do Trutnova a prohráli 5:4 po samostatných nájezdech. Za čtyři dny se hrálo v Kutné Hoře řádné hrací kolo a Kutnohorští konečně draky porazili. Vyhráli 4:2.

Utkání 37. kola začne v kutnohorské aréně v neděli od 18 hodin. Přijďte Stadion povzbudit a pomoct jim uhrát devět bodů v řadě, které se v bojích o nejlepší pozice před play-off opravdu hodí.