Před závěrečnou dvacetiminutovkou by si na hostující tým asi nikdo nevsadil. Domácí vedli o čtyři branky a byli na koni. Jenže to co se stalo v závěrečné třetině téměř nemá obdoby. Hosté vstali z mrtvých a utkání díky třem zásahům dovedli do prodloužení. Tak gól nepadl a v nájezdech byli lepší hosté.

Parádní vstup do utkání měli domácí hokejisté. Rychle se ujali dvoubrankového vedení. Diváci je hnali dopředu a ti se jim odvděčili. Góly dal Krpata a Navrátil do desáté minuty. Třetí zásah přidal Barbora, těsně před sirénou snížil J. Tvrdík. Prostřední číst nabídla jediný gól, ten dali zase domácí a vedli znovu o tři góly. Jenže pak přišel z jejich strany zkrat a toho probuzení hosté využili. Za čtyři minuty dali tři branky a díky tomu mohli nakonec slavit zisk dvou bodů.

„My jsme nejhloupější tým na světě. Jiný takový tým jsem nikdy neviděl. Jsme prostě blázni. Jsem hrozně zklamaný, jinak není co říct. Hrálo se o šest bodů a my jsme to nezvládli. Je to hrůza,“ zlobil se na svůj celek hrající trenér čáslavského mužstva Ladislav Rytnauer.

„Místo toho, abychom jasně vyhrané utkání dotáhli do konce, vypadli jsme na deset minut z role a to stačilo na tom abychom prohráli. Máme hromadu šancí, které nedáme a po našich strašných chybách inkasujeme. Takovýto vyhraný zápas my dokážeme ztratit,“ nevěřil po zápase Rytnauer.

Ilustrační foto.
Házenkáři Sparty s Třeboní nehráli, zápas se odkládá na leden

„Dvě třetiny jsme byli strašidelní. Nebruslili jsme, báli jsme se hrát, nedohrávali jsme situace, ustupovali jsme. Soupeř hrál důrazně, my jsme se báli a nebylo to ono,“ vyprávěl po utkání trenér Kutné Hory Stanislav Bednář.

„Soupeř byl lepší a měl velice dobrou střelbu, hlavně od zkušených hráčů. Ke konci druhé třetiny jsme už měli pár šancí, zlepšili jsme hru a až v poslední třetině jsme zlepšili hru ve středním pásmu. Bojovali jsme, ustáli jsme i prodloužení a v nájezdech jsme urvali druhý bod,“ oddechl si kouč Kutné Hory.

Čáslav – Kutná Hora 4:5 po nájezdech

Branky a asistence: 4. Krpata (Navrátil), 10. Navrátil (Sladký), 17. Barbora (M. Pipek, Kulhánek), 32. Janata (Rytnauer) – 20. J. Tvrdík (Pavel Švejda, Beran), 46. Kadlec (Jiráň), 48. Jiráň (M. Jelínek), 50. Beran (J. Tvrdík). Třetiny: 3:1, 1:0, 0:3.

HC Čáslav: Svoboda – Grauer, Janata, Navrátil, Krpata, Sladký – Kulhánek, L. Svoboda, M. Pipek, Barbora, Křišťan – Bílek, Tomek, Rytnauer, Šlejtr.

Sršni Kutná Hora: D. Jelínek – Pavel Švejda, Zvěřina, J. Tvrdík, Beran, Dytrych – Jiráň, Chmelař, M. Jelínek, Sádlo, Kadlec – Havelka, Petr Švejda, Klazar, Socha, Mikeska.