Sršni předvedli naprosto rozdílný výkon, než ve Žďáru nad Sázavou a trenér Karel Dvořák rozhodně nemohl být spokojený: „Vždy, když se musí mužstvo nutit do soupeře, tak rozhodnou proměněné šance. My jsme příležitosti měli. Rozhodující dnes byly přesilovky, které jsme nevyužívali. To byl rozhodující faktor."

Dlouho to vypadalo, že utkání skončí 1:0, ale střetnutí se zlomilo v přesilovkách Kobry. „Vím, že se na jedna nula těžko vyhrává, to bychom museli jinak bránit. Měli jsme možnost zvýšit o dvě branky, to se nám nepovedlo a v závěru soupeř dal tři branky v přesilovce," viděl Dvořák a dodal: „Rozhodující gól byl na jedna jedna, kdy jeden z našich obránců nevyhodil puk."

V posledních zápasech se spíše daří střelecky obráncům. Jak probudit spící útočníky? „To je vidět i na tabulce, protože ve střelbě branek jsme možná nejhorší v naší skupině," podotkl trenér a vrátil se k otázce: „To je v hráčích a jejich hlavách. Musí se pracovat a pořádně makat."

V neděli se naplní čas pro odvetné derby v Kolíně. Jak se Sršni připraví na takto těžký duel? „Máme co napravovat. Věřím, že se kluci z dnešního utkání brzy otřepou a dobře se připraví. Musíme předvést hru jako v Písku, nebo Žďáru," zdůraznil Dvořák. Šance na vítěze derby se nedají předvídat, protože každé utkání, zejména ve středovédruhé lize, je rozdílné. „Soutěž je hodně vyrovnaná, takže může vyhrát kdokoliv s kýmkoliv. Proč bychom nemohli překvapit?" dokončil kouč Kutné Hory.

Zdroj: Michal Pavlík