„Hráč se na mě rozjel, vím i který, protože už tam měl takové zákroky tři. Nevím, co k tomu mám říct. A sudí ani nechtěl původně vylučovat. Tohoto hlavního rozhodčího bych prostě zavřel a vůbec bych se o tom s nikým nebavil,“ zlobil se Václav Adamec. „Před týdnem člověk čte, že tu Slaný vyhraje zázračně sedm jedna, když soupeř hraje všechno ve třech. Dneska to byla obdoba. Tak co s těmito rozhodčími?“ ptá se kapitán Sršňů. "K ničemu je i to, že je v hledišti delegát. Když jsem podával na začátku rozhodčímu ruku, tak mi řekl, že s námi nebude diskutovat, že dá hned deset minut osobní trest. Když jsem za ním jel dvakrát jako kapitán, tak mi ukazoval, že mi dá taky desítku.“

A co se přesně Adamcovi stalo? „Půjdu na rentgen, byl to vyloženě zákeřný faul. Rozjel se na mě z půlky a já ho přes hráče neviděl. Narval to do mě a jednu ránu jsem dostal od něj a jednu o mantinel. Sevřela se mi ramena, nemůžu se vůbec nadechnout ani zvednout ruce,“ popsal svou situaci hráč.

Kapitán s největší pravděpodobností bude do zítřejší odvety chybět. „Nebudu hrát, je to asi naražené, ale až to přijde k sobě, tak to bude bolet ještě víc,“ ví Adamec.

Trenér Sršňů Milan Kraučuk po zápase vtipkoval. „Dnes bylo o jednoho soupeře navíc, díky rozhodčímu. Je to těžké, protože rozhodčí nám moc nefandí. Asi si myslí, že jsme natolik silní, že můžeme hrát pořád ve čtyřech,“ řekl kouč.

Samotné utkání zhodnotil trenér takto: „Začali jsme výborně a hráli jsme to, co jsme potřebovali a chtěli. Ve druhé třetině jsme nastoupili pod dojmem, že dva nula vedeme. Soupeř se tlačil do útoku a my jsme udělali dvě chyby, kdy jsme nevyhodili kotouč a inkasovali jsme. Hlavně první branka nalila soupeři krev do žil. Místo, abychom puk vyhodili z obranného pásma, tak jsme se snažili kombinovat a to bylo špatně.“

Do třetí třetiny už zase vstoupili Sršni v bojovnější náladě. „V kabině jsme si to vyříkali a díky první minutě jsme se dostali do vedení. Pak nám pomohla i hrubka domácího brankáře, načež jsme začali hrát svůj hokej a soupeře k ničemu nepustili,“ řekl Kraučuk.

Toho mrzí zranění Adamce. "To je pro nás velká ztráta a nevíme, jak to s ním bude. Rozhodčí pískal vyloženě pro domácí a dál k tomu nemám, co říct,“ okomentoval Kraučuk situaci ze 45. minuty, kdy ke zranění Adamce došlo.

„Do nedělního utkání si musím promyslet sestavu. Uvidíme, koho postavíme místo Vaška Adamce. Do utkání půjdeme s tím, že ho musíme zvládnout, odehrát naplno a postoupit do finále,“ uzavřel kouč.

Jeho slánský protějšek Jan Novotný flintu do žita ještě nehází. „Určitě to nevypustíme. I když je Kutná Hora jasný favorit, pokusíme se jí to ještě znepříjemnit. Musíme se více soustředit na přesilovky, ve kterých jsme byli v prvním zápase opravdu špatní,“ řekl Novotný.

Michal Pavlík, Tomáš Pospíchal