VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Junioři Kutné Hory dokázali v nájezdech uspět

Kutná Hora - Víkendové výsledky týmů mládeže hokejového oddílu TJ Stadion Kutná Hora.

28.2.2008
SDÍLEJ:

Mladší žáci Kutné Hory obsadili na vlastním miniturnaji druhé místo.Foto: DENÍK/Zdeněk Jelínek

Junioři

Zápas začal tentokrát smírným zpožděním. Navině byli rozhodčích, ale na počáteční hře to nezanechalo následky. Oba týmy vstoupili do utkání se snahou hrát útočný hokej, a tak se střídaly šance na obou stranách a tempo zápasu bylo velmi slušné. Vzávěru první třetiny kutnohorští získali mírnou herní převahu, ale střelba a tlak do branky byl nedostačující, proto nevedla žádná akce ke změně stavu. Vstup do druhé třetiny se Sršňům povedl, byli aktivnější, důraznější a první gól přišel ve 24. minutě zhole Sirotka – 1:0. Hned minutu poté se prosadil vsamostatném úniku Miler a zvýšil tak na 2:0. Jak to již bývá, tak místo aby domácí soupeře dál tlačili a využili jeho herního útlumu, přestali bruslit a jejich pasivní přístup vrátil Benátky zpátky do hry. V druhé polovině třetiny se už jen čekalo, kdy soupeř sníží, a to přišlo velice rychle. Naštěstí se tým, po inkasované brance, během dvou střídaní, dostal znovu do tempa a Vnuk minutu před sirénou opět zvyšoval Sršňům náskok – 3:1. Vstup do závěrečné třetiny silně ovlivnilo odstoupení Radka Krejzy pro zranění a několik dalších vyloučení, ve kterých se domácí dostali pod tlak, čehož soupeř využil ke srovnání stavu až na 3:3. Zápas i tentokrát museli rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých excelovali oba gólmani. Rozuzlení veprospěch domácích přišlo až ve čtvrté sérii Mlikou.

Kutná Hora – Benátky n. J. 4:3 sn

Branky Hory: Sirotek, Miler, Vnuk, Mlika. Třetiny: 0:0, 3:1, 0:2. Kutná Hora: Blažek - Teplý, Krejza, Šlejtr, Buchta, Charvát - Sirotek, Siváček, Jiráň, Vnuk, Mlika, Miler, Hefleisch, Pavlíček, Janáček.

Dorost

Vsobotu 23. února zavítali kutnohorští dorostenci kpředposlednímu mistrovskému zápasu do Velkých Popovic, které si vedou vtéto soutěži velmi dobře. Jsou na druhém místě za Příbramí s49 body a skórem 118:39.O tom, že mají kvalitní kádr, který vychází ze sportovních tříd, ukazuje soupiska, na které opět bylo jedenáct hráčů ročníku 1991, oproti našim dvěma. To se zákonitě muselo projevit na předvedené hře soupeře. Přesto Sršni do zápasu vstoupili sodhodláním podat co nejlepší výkon. Ale že to na soupeře nestačilo, se projevilo hned při druhém střídání, kdy kutnohorští dostali první branku – 1:0. Vdalší části první třetiny se Sršni drželi dobře až do jedenácté minuty, kdy první útok Kutné Hory propadl a soupeř zvýšil na 2:0. Druhou třetinu vtomto zápase, co do obranné činnosti, odehráli kutnohorští hráči velice dobře, při důsledném bránění středního pásma a bezchybném výkonu brankáře Svobody. Dokonce ubránili i přesilovou hru soupeře, kterému nedovolili ani jednou vystřelit na branku při jediném kutnohorském vyloučení vzápase. Vcelém průběhu zápasu Sršni ohrozili brankáře soupeře jen pěti střelami, zatím co on nastřílel 59 střel na kutnohorskou branku. Do 51. minuty držela Kutná Hora ještě příznivý stav 2:0. Potom však přišly kritické minuty zápasu, kdy Zika ztratil kotouč vútočném pásmu a soupeř šel do přečíslení 3:1 a to dokázal potrestat. Vdalších minutách třetí třetiny hráči Popivic ještě zvýšili tempo zápasu, rychle měnili místa, naráželi si puky na jeden dotek a kutnohorští si již nevěděli rady, nestačili obsazovat protihráče a od 51. minuty do 54. minuty dostali další tři branky. To nevydržel brankář Svoboda a přepustil místo vbrance Jiráňovi. V57. minutě soupeř uzavřel stav zápasu na 7:0. Vzápase neuspokojil trenéra hlavně první útok, který dostal tři branky při hře 5:5. Druhý útok obdržel dvě branky. Zbylé dvě branky padly při změnách hráčů vútocích.

Velké Popovice – Kutná Hora 7:0

Třetiny: 2:0, 0:0, 5:0. Kutná Hora: Svoboda, Jirák - Draslar, Pálek, Zíka, Vašíček, H. Macháček - Tyrner, Hejný, Horčička, Macháček M., Tvrdík, Hynek, Češpiva, Němec, Vítek, Míšek.

Starší žáci

Úvod zápasu obstarala druhá pětka, kdy Němec po nahrávkách Kadlece v5. a 10. minutě vsítil dva góly. Poté vygradoval kutnohorský laxní přístup a ve 13. minutě soupeř snížil a v15. minutě ve své přesilovce srovnal na 2:2. Sršni se znovu provinili faulem, ale vtomto oslabení po nahrávce Draslara ujel Tvrdík, který svůj nájezd proměnil - 3:2.

Na začátku druhé třetiny se Sršnům zospalého tempa opět podařilo vydolovat dva góly, tentokrát skóroval v6. a 10. minutě dvakrát Tvrdík po nahrávkách Hynka. Stav 5:2 vydržel až do 50. minuty, kdy Sedlčany snížily na 5:3, vzápětí si ale Hynek křížem střílenou přihrávkou přes střední pásmo zopakoval spolupráci sTvrdíkem a ten pěkným blafákem zvýšil - 6:3. Vposlední vteřině ještě proměnil nahrávku Zíky vgól Hynek.

„Vtomto perném zápase bych chtěl vyzdvihnout perfektní defenzivní hru ve středním pásmu Vítka,především voslabeních, výbornou hru do těla obránce Zíky, konstruktivní rozehrávku obránce Draslara a vútoku šikovné ruce Tvrdíka,“ uvedl kutnohorský trenér Jaroslav Eisenhammer.

Kutná Hora - Sedlčany 7:3

Branky Hory: Tvrdík 4x, Němec 2x, Hynek. Třetiny: 3:2, 2:0, 2:1. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Zíka, Pipková, H. Macháček - Hynek, Tvrdík, Vítek, Macháček M., Němec, Kadlec, Polívka.

Mladší žáci

Do zápasu Sršni vstupovali jen spolovinou kmenových hráčů, museli proto povolat zmladších elévů několik posil, aby vůbec mohli začít hrát. Nemocnost a „školní“ hory, tak udělali trenérům spoustu starostí. Sedlčany jsou sice na konci tabulky, dokázali Horu už jednou porazit. Hned zprvního vyhraného vhazování ujel po pravém křídle Tvrdík, hostujícího brankáře ovšem nepřekonal. Vzápětí měli Sršni několik slibných akcí, všechny končili nezdarem po zásazích gólmana. Naopak v6. minutě se uvolnil jeden ze soupeřů, a tak prohrávali domácí - 0:1. Po několika minutách hry dokázali Sršni srovnat, ale další chyba a následný break soupeře, opět vrátil Horu do záporného skóre - 1:2.

Do druhé třetiny proto kutnohorští vlétli sodhodláním otočit stav a po několika slibných šancích se jim podařilo vyrovnat. Obě kutnohorské pětky šlapaly na plné obrátky, proto dokázali přidat další tři slepené góly a lehce otřást soupeřem. Ten sice chvíli tápal, přesto dokázal několikrát zahrozit před gólmanem Jelínkem a poměrně rychle se opět přiblížil dvěma brankami na 5:4. Síly Sršňům naštěstí výrazně neubývaly a také proto dali na 6:4 a minutu před koncem třetiny ještě přidaly sedmý gól.

Ve druhé minutě třetí části zvýšili kutnohorští na 8:4. Protože jsme měli domácí více ze hry, opět to byly oni, kdo skóroval – 9:4. Soupeř ovšem nehodlal nic vzdát, proto také přitvrdil ve hře a v57. minutě ošklivě fauloval jeden zbeků Švába. Ten se nejprve velmi těžce spomocí spoluhráčů zvedal zledu a kvůli bolesti ramene zápas už nedohrál. Vzápětí, při kutnohorské přesilovce ujel jeden se soupeřových hráčů do breaku a ve vlastním oslabení tak snížil na 9:5. Po několika minutách hry, kdy Sršni byli rozhodně lepším týmem, přišla další zchyb vobraně, a proto hráči Sedlčan snížili na 9:6. To však bylo to poslední, co předvedli a desátý gól chvíli před koncem, jen zpečetil domácí výhru.

„I přes značné oslabení týmu, dokázala skórovat i druhá lajna vedená zkušeným Tomčíkem, který měl dnes hodně práce, kterou odvedl dokonale a smaximálním nasazením a přesto, že vyšel bodově naprázdno, rozhodně patřil mezi tahouny mužstva. Góly elévů Vlacha a Procházky jsou dobrým příslibem pro další sezónu. Při absenci téměř všech druhoročáků se role vůdčí první lajny zhostili prvoročáci a s osmi vstřelenými brankami splnili svoji úlohu na jedničku. Zejména pak Jiráň se 6 góly ! Po velmi emotivním průběhu vyhraného zápasu, tak kráčíme, již jako mistři, ke konci sezóny,“ zhodnotil trenér mladších žáků Pavel Sirotek.

Kutná Hora – Sedlčany 10:6

Branky Hory: Jiráň 6x, Tvrdík 2x, Vlach, Procházka. Třetiny: 1:2, 6:2, 3:2. Kutná Hora: D. Jelínek - Tomčík, Vlach, Jelínek M., Tvrdík, Jiráň, Lázňovský, Procházka.

4. – 5. třída

30 sekund. Tolik odpočítala časomíra zprvní třetiny a už se mohli Sršni radovat zprvního gólu, který vsítil Pilný po výborné kombinaci na jeden dotek celé pětky.V dalším průběhu první třetiny byli aktivnější domácí, ale bezchybný výkon Kunáška vbrance Sršňů dodal jistotu celému týmu. Výsledkem byl nejenom gól Jestříbka na konci první třetiny, ale herní pohoda se přenesla i do dalšího průběhu zápasu. Ve druhé třetině přidal další dva góly Vlach a po jednom Pilný a Jestříbek, vesměs po pohledných akcích. Na začátku třetí třetiny vsítili domácí čestný úspěch, ale Sršni šli za vítězstvím dál. O necelou minutu později navýšil skóre Procházka a těsně před koncem uzavřel gólový účet Vlach, který tímto gólem zároveň zkompletoval také hattrick.

„Za velmi povedený zápas a kolektivní výkon si zaslouží pochvalu všichni hráči. Speciálně bych vyzvedl Jakuba Šurycha a Pavla Brabce, kteří udělali od začátku sezony velký výkonnostní pokrok,“ řekl trenér Kutné Hory Michal Procházka.

Slavia Praha – Kutná Hora 1:8

Branky Hory: Vlach 3x, Jestříbek 2x, Pilný 2x, Procházka. Třetiny: 0:2, 0:4, 1:2. Kutná Hora: Junáček - Macháček, Chalupa, Brabec, Šurych - Jestříbek, Beran, Pilný, Fišar, Hribik, Vlach, Sikora, Procházka.

3.třída

Vnedělním zápase na domácím ledě přivítali mladí Sršni soupeře ze Zbraslavi. Po první části hry Sršníci vedli 6:0, což je ukolébalo a byli přesvědčeni o snadném vítězství, zčehož je soupeř ve druhé čtvrtině vyvedl a vyhrál jí 0:3. Kutnohorští borci opět zabojovali, dostali se znovu do hry a ve třetí částí si vybojovali opět slušný náskok. Celý zápas probíhal vrychlém tempu svelkou gólovou nadílkou, která byla jistě velice atraktivní pro diváky na obou stranách,“ zhodnotil průběh střetnutí kutnohorský trenér Roman Wagenknecht. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon vposledním mistrovském zápase této sezóny a popřát jim mnoho úspěchů do připravovaných přátelských zápasů a turnajů a také do sezóny nadcházející,“ doplnil.

Kutná Hora – Zbraslav 13:7

Branky Hory: Beran 6x, Dytrych 2x, Kačerovský 3x, Jelínková, Fišar. Čtvrtiny: 6:0, 0:3, 3:1, 4:3. Kutná Hora: Wagenknecht - Houska, Socha, Grauer, Jelínková, Kačerovský, Fišar, Výborná - Dytrych, Ryšánek V., Beran, Ryšánek V., Tourvieille S., Fišar.

1. – 2. třída

Vnedělním zápase na domácím ledě přivítali Sršníci soupeře ze Zbraslavi. Už při rozbruslení bylo vidět na protihráčích, že jsou na tom fyzicky mnohem lépe. Nejmenší kutnohorští borci bojovali jak mohli, ale na soupeře nestačili. Po první třetině prohrávali o pět gólů. Druhá třetina dopadla o něco lépe, jen tři nula pro soupeře. Ve třetí třetině se sršníkům podařilo vstřelit gól, když Tourvielle vystřelil na bránu, brankář puk neudržel a Bachtík ho dorazil do branky. Pak už padali góly jen do kutnohorské brány. Po třetí třetině prohrávali domácí 1:13. V poslední třetině soupeř nasázel Sršňům ještě pět gólů.

„Přestože jsme prohráli, Sršňíci bojovali po celý zápas. Brankáři po za celý zápas předváděli pěkné zákroky, celkem pokryli 50 střel,“ uvedl trenér Kutné Hory Vladimír Zíka.

Kutná Hora – Zbraslav 1:18

Branka Hory: Bachtík. Čtvrtiny: 0:5, 0:3, 1:5, 0:5. Kutná Hora: Líska, Pekař - Macháčková, Zíka, Bachtík, E. Tourvieille - Míšek, Jestříbek, Plíhal, Brich, Krátký, Klazar, Matoušů.

Pavel Sirotek

28.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 24 000 Kč

Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: V případě zájmu se hlaste telefonicky nebo emailem., Pracoviště: Hotel u Vlašského dvora, 28. října 511/15, Kutná Hora. Pracoviště: Michal cimburek p1, 28. října, č.p. 511, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Michal Cimburek, +420 602 286 896.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 24 000 Kč

Prodavači v prodejnách Asistent prodeje. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kaufland Kutná Hora přijme asistenty prodeje na HPP, nástupní mzda 24 000,- Kč. , Přihlášení je možné pouze přes internetové stránky: , Kaufland kariera - volná místa - Kutná Hora.. Pracoviště: Kaufland česká republika v.o.s. p1, Ortenova, č.p. 188, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Veronika Ságlová, +420 327 525 174.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 13 400 Kč

Svářeči Svařeči kovu a nerezu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13400 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Jedná se o práci s kovem., Požadavky: flexibilita, dobrý zrak a zdravotní stav, čistý rejstřík trestů, ochota učit se novým věcem., Nepravidelná pracovní doba., V případě zájmu se hlaste telefonicky nebo emailem., Místo výkonu práce: Okružní 600, Zruč nad Sázavou. Pracoviště: Devama pliz s.r.o. p, Okružní, č.p. 600, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Mariya Dotsenko, +420 774 271 786.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 500 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče Pracovníci v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: sociální péče o klienty s Alzheimerovou chorobou ve všech jejich stádiích. Práce v týmu profesionálních a zkušených zaměstnanců společnosti, viz www.alzheimercentum.cz, pracovní náplň obsahuje činnosti spojené s přímou obslužnou péčí o klienty s Alzheimerovým onemocněním, a to v jakémkoliv stádiu tohoto onemocnění: pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, aktivizační činnosti apod., Požadujeme: o pracovní místo se mohou ucházet zájemci, kteří chtějí pracovat v přímé péči o klienty, mají všeobecný rozhled, schopnost empatie a jsou laskaví, spolehliví, trpěliví, pečliví, empatičtí a mají příjemné vystupování. Jsou schopni pracovat samostatně i v týmu, výhodou je vzdělání v oboru nebo absolvování kurzu pracovníka v sociálních službách nebo zkušenost s péči o seniory (ev. o seniory s demencí či na psychiatrii)., Nabízíme: možnost dalšího vzdělávání, podporu odborného růstu, motivující mzdové ohodnocení, seniorský mzdový postup, náborový příspěvek 10.000,-Kč, zajímavou práci ve spolupráci se zkušenými odborníky, zázemí silné a rostoucí společnosti, která poskytuje kvalitní a profesionální péči o seniory, přátelský, vstřícný a profesionální kolektiv. Dotované obědy za 15,-Kč, zaměstnanecké benefity (příspěvky na rekondiční služby atd.), 5 týdnů dovolené., V případě zájmu volejte od 7:30 - 15:00 v pracovní dny nebo pište na uvedený e-mail., Nástup možný ihned., Životopisy zasílejte výhradně e-mailem na vrchni.filipov@alzheimercentrum.cz, Místo výkonu práce: Zámecká 1/25, Filipov, 286 01 Čáslav.. Pracoviště: Alzheimercentrum filipov o.p.s., Zámecká, č.p. 1, 286 01 Čáslav. Informace: Marie Koutová, +420 774 774 011.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolský slet, ilustrační foto.

Ochutnávku XVI. všesokolského sletu uvidíte v neděli v Brandýse

Ilustrační foto.

Pachatel loupeže v Tupadlech dopaden!

Cestování veřejnou dopravou s Lítačkou se brzy obejde i bez karty Lítačka

Střední Čechy – Ubrat ze svých peněženek jednu kartu budou mít od léta možnost lidé, kteří pravidelně cestují spoji zařazenými do systému Pražské integrované dopravy. Přestane totiž platit, že elektronické předplatní kupony se nahrávají na kartu speciálně k tomu určenou – přičemž opencard (jejíž historie zaměstnala politiky, policii i soudy) nahradila Lítačka.

Výsledky mládežnického fotbalu na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výsledky a střelci mládežnických fotbalových zápasů na Kutnohorsku.

OBRAZEM: Nejlepší fotografie z víkendových akcí

Střední Čechy /ANKETA/ - Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů pořízené během uplynulého víkendu.

KRÁTCE: Zaměstnanci pojedou do práce na kole

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT