VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Junioři Kutné Hory dokázali v nájezdech uspět

Kutná Hora - Víkendové výsledky týmů mládeže hokejového oddílu TJ Stadion Kutná Hora.

28.2.2008
SDÍLEJ:

Mladší žáci Kutné Hory obsadili na vlastním miniturnaji druhé místo.Foto: DENÍK/Zdeněk Jelínek

Junioři

Zápas začal tentokrát smírným zpožděním. Navině byli rozhodčích, ale na počáteční hře to nezanechalo následky. Oba týmy vstoupili do utkání se snahou hrát útočný hokej, a tak se střídaly šance na obou stranách a tempo zápasu bylo velmi slušné. Vzávěru první třetiny kutnohorští získali mírnou herní převahu, ale střelba a tlak do branky byl nedostačující, proto nevedla žádná akce ke změně stavu. Vstup do druhé třetiny se Sršňům povedl, byli aktivnější, důraznější a první gól přišel ve 24. minutě zhole Sirotka – 1:0. Hned minutu poté se prosadil vsamostatném úniku Miler a zvýšil tak na 2:0. Jak to již bývá, tak místo aby domácí soupeře dál tlačili a využili jeho herního útlumu, přestali bruslit a jejich pasivní přístup vrátil Benátky zpátky do hry. V druhé polovině třetiny se už jen čekalo, kdy soupeř sníží, a to přišlo velice rychle. Naštěstí se tým, po inkasované brance, během dvou střídaní, dostal znovu do tempa a Vnuk minutu před sirénou opět zvyšoval Sršňům náskok – 3:1. Vstup do závěrečné třetiny silně ovlivnilo odstoupení Radka Krejzy pro zranění a několik dalších vyloučení, ve kterých se domácí dostali pod tlak, čehož soupeř využil ke srovnání stavu až na 3:3. Zápas i tentokrát museli rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých excelovali oba gólmani. Rozuzlení veprospěch domácích přišlo až ve čtvrté sérii Mlikou.

Kutná Hora – Benátky n. J. 4:3 sn

Branky Hory: Sirotek, Miler, Vnuk, Mlika. Třetiny: 0:0, 3:1, 0:2. Kutná Hora: Blažek - Teplý, Krejza, Šlejtr, Buchta, Charvát - Sirotek, Siváček, Jiráň, Vnuk, Mlika, Miler, Hefleisch, Pavlíček, Janáček.

Dorost

Vsobotu 23. února zavítali kutnohorští dorostenci kpředposlednímu mistrovskému zápasu do Velkých Popovic, které si vedou vtéto soutěži velmi dobře. Jsou na druhém místě za Příbramí s49 body a skórem 118:39.O tom, že mají kvalitní kádr, který vychází ze sportovních tříd, ukazuje soupiska, na které opět bylo jedenáct hráčů ročníku 1991, oproti našim dvěma. To se zákonitě muselo projevit na předvedené hře soupeře. Přesto Sršni do zápasu vstoupili sodhodláním podat co nejlepší výkon. Ale že to na soupeře nestačilo, se projevilo hned při druhém střídání, kdy kutnohorští dostali první branku – 1:0. Vdalší části první třetiny se Sršni drželi dobře až do jedenácté minuty, kdy první útok Kutné Hory propadl a soupeř zvýšil na 2:0. Druhou třetinu vtomto zápase, co do obranné činnosti, odehráli kutnohorští hráči velice dobře, při důsledném bránění středního pásma a bezchybném výkonu brankáře Svobody. Dokonce ubránili i přesilovou hru soupeře, kterému nedovolili ani jednou vystřelit na branku při jediném kutnohorském vyloučení vzápase. Vcelém průběhu zápasu Sršni ohrozili brankáře soupeře jen pěti střelami, zatím co on nastřílel 59 střel na kutnohorskou branku. Do 51. minuty držela Kutná Hora ještě příznivý stav 2:0. Potom však přišly kritické minuty zápasu, kdy Zika ztratil kotouč vútočném pásmu a soupeř šel do přečíslení 3:1 a to dokázal potrestat. Vdalších minutách třetí třetiny hráči Popivic ještě zvýšili tempo zápasu, rychle měnili místa, naráželi si puky na jeden dotek a kutnohorští si již nevěděli rady, nestačili obsazovat protihráče a od 51. minuty do 54. minuty dostali další tři branky. To nevydržel brankář Svoboda a přepustil místo vbrance Jiráňovi. V57. minutě soupeř uzavřel stav zápasu na 7:0. Vzápase neuspokojil trenéra hlavně první útok, který dostal tři branky při hře 5:5. Druhý útok obdržel dvě branky. Zbylé dvě branky padly při změnách hráčů vútocích.

Velké Popovice – Kutná Hora 7:0

Třetiny: 2:0, 0:0, 5:0. Kutná Hora: Svoboda, Jirák - Draslar, Pálek, Zíka, Vašíček, H. Macháček - Tyrner, Hejný, Horčička, Macháček M., Tvrdík, Hynek, Češpiva, Němec, Vítek, Míšek.

Starší žáci

Úvod zápasu obstarala druhá pětka, kdy Němec po nahrávkách Kadlece v5. a 10. minutě vsítil dva góly. Poté vygradoval kutnohorský laxní přístup a ve 13. minutě soupeř snížil a v15. minutě ve své přesilovce srovnal na 2:2. Sršni se znovu provinili faulem, ale vtomto oslabení po nahrávce Draslara ujel Tvrdík, který svůj nájezd proměnil - 3:2.

Na začátku druhé třetiny se Sršnům zospalého tempa opět podařilo vydolovat dva góly, tentokrát skóroval v6. a 10. minutě dvakrát Tvrdík po nahrávkách Hynka. Stav 5:2 vydržel až do 50. minuty, kdy Sedlčany snížily na 5:3, vzápětí si ale Hynek křížem střílenou přihrávkou přes střední pásmo zopakoval spolupráci sTvrdíkem a ten pěkným blafákem zvýšil - 6:3. Vposlední vteřině ještě proměnil nahrávku Zíky vgól Hynek.

„Vtomto perném zápase bych chtěl vyzdvihnout perfektní defenzivní hru ve středním pásmu Vítka,především voslabeních, výbornou hru do těla obránce Zíky, konstruktivní rozehrávku obránce Draslara a vútoku šikovné ruce Tvrdíka,“ uvedl kutnohorský trenér Jaroslav Eisenhammer.

Kutná Hora - Sedlčany 7:3

Branky Hory: Tvrdík 4x, Němec 2x, Hynek. Třetiny: 3:2, 2:0, 2:1. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Zíka, Pipková, H. Macháček - Hynek, Tvrdík, Vítek, Macháček M., Němec, Kadlec, Polívka.

Mladší žáci

Do zápasu Sršni vstupovali jen spolovinou kmenových hráčů, museli proto povolat zmladších elévů několik posil, aby vůbec mohli začít hrát. Nemocnost a „školní“ hory, tak udělali trenérům spoustu starostí. Sedlčany jsou sice na konci tabulky, dokázali Horu už jednou porazit. Hned zprvního vyhraného vhazování ujel po pravém křídle Tvrdík, hostujícího brankáře ovšem nepřekonal. Vzápětí měli Sršni několik slibných akcí, všechny končili nezdarem po zásazích gólmana. Naopak v6. minutě se uvolnil jeden ze soupeřů, a tak prohrávali domácí - 0:1. Po několika minutách hry dokázali Sršni srovnat, ale další chyba a následný break soupeře, opět vrátil Horu do záporného skóre - 1:2.

Do druhé třetiny proto kutnohorští vlétli sodhodláním otočit stav a po několika slibných šancích se jim podařilo vyrovnat. Obě kutnohorské pětky šlapaly na plné obrátky, proto dokázali přidat další tři slepené góly a lehce otřást soupeřem. Ten sice chvíli tápal, přesto dokázal několikrát zahrozit před gólmanem Jelínkem a poměrně rychle se opět přiblížil dvěma brankami na 5:4. Síly Sršňům naštěstí výrazně neubývaly a také proto dali na 6:4 a minutu před koncem třetiny ještě přidaly sedmý gól.

Ve druhé minutě třetí části zvýšili kutnohorští na 8:4. Protože jsme měli domácí více ze hry, opět to byly oni, kdo skóroval – 9:4. Soupeř ovšem nehodlal nic vzdát, proto také přitvrdil ve hře a v57. minutě ošklivě fauloval jeden zbeků Švába. Ten se nejprve velmi těžce spomocí spoluhráčů zvedal zledu a kvůli bolesti ramene zápas už nedohrál. Vzápětí, při kutnohorské přesilovce ujel jeden se soupeřových hráčů do breaku a ve vlastním oslabení tak snížil na 9:5. Po několika minutách hry, kdy Sršni byli rozhodně lepším týmem, přišla další zchyb vobraně, a proto hráči Sedlčan snížili na 9:6. To však bylo to poslední, co předvedli a desátý gól chvíli před koncem, jen zpečetil domácí výhru.

„I přes značné oslabení týmu, dokázala skórovat i druhá lajna vedená zkušeným Tomčíkem, který měl dnes hodně práce, kterou odvedl dokonale a smaximálním nasazením a přesto, že vyšel bodově naprázdno, rozhodně patřil mezi tahouny mužstva. Góly elévů Vlacha a Procházky jsou dobrým příslibem pro další sezónu. Při absenci téměř všech druhoročáků se role vůdčí první lajny zhostili prvoročáci a s osmi vstřelenými brankami splnili svoji úlohu na jedničku. Zejména pak Jiráň se 6 góly ! Po velmi emotivním průběhu vyhraného zápasu, tak kráčíme, již jako mistři, ke konci sezóny,“ zhodnotil trenér mladších žáků Pavel Sirotek.

Kutná Hora – Sedlčany 10:6

Branky Hory: Jiráň 6x, Tvrdík 2x, Vlach, Procházka. Třetiny: 1:2, 6:2, 3:2. Kutná Hora: D. Jelínek - Tomčík, Vlach, Jelínek M., Tvrdík, Jiráň, Lázňovský, Procházka.

4. – 5. třída

30 sekund. Tolik odpočítala časomíra zprvní třetiny a už se mohli Sršni radovat zprvního gólu, který vsítil Pilný po výborné kombinaci na jeden dotek celé pětky.V dalším průběhu první třetiny byli aktivnější domácí, ale bezchybný výkon Kunáška vbrance Sršňů dodal jistotu celému týmu. Výsledkem byl nejenom gól Jestříbka na konci první třetiny, ale herní pohoda se přenesla i do dalšího průběhu zápasu. Ve druhé třetině přidal další dva góly Vlach a po jednom Pilný a Jestříbek, vesměs po pohledných akcích. Na začátku třetí třetiny vsítili domácí čestný úspěch, ale Sršni šli za vítězstvím dál. O necelou minutu později navýšil skóre Procházka a těsně před koncem uzavřel gólový účet Vlach, který tímto gólem zároveň zkompletoval také hattrick.

„Za velmi povedený zápas a kolektivní výkon si zaslouží pochvalu všichni hráči. Speciálně bych vyzvedl Jakuba Šurycha a Pavla Brabce, kteří udělali od začátku sezony velký výkonnostní pokrok,“ řekl trenér Kutné Hory Michal Procházka.

Slavia Praha – Kutná Hora 1:8

Branky Hory: Vlach 3x, Jestříbek 2x, Pilný 2x, Procházka. Třetiny: 0:2, 0:4, 1:2. Kutná Hora: Junáček - Macháček, Chalupa, Brabec, Šurych - Jestříbek, Beran, Pilný, Fišar, Hribik, Vlach, Sikora, Procházka.

3.třída

Vnedělním zápase na domácím ledě přivítali mladí Sršni soupeře ze Zbraslavi. Po první části hry Sršníci vedli 6:0, což je ukolébalo a byli přesvědčeni o snadném vítězství, zčehož je soupeř ve druhé čtvrtině vyvedl a vyhrál jí 0:3. Kutnohorští borci opět zabojovali, dostali se znovu do hry a ve třetí částí si vybojovali opět slušný náskok. Celý zápas probíhal vrychlém tempu svelkou gólovou nadílkou, která byla jistě velice atraktivní pro diváky na obou stranách,“ zhodnotil průběh střetnutí kutnohorský trenér Roman Wagenknecht. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon vposledním mistrovském zápase této sezóny a popřát jim mnoho úspěchů do připravovaných přátelských zápasů a turnajů a také do sezóny nadcházející,“ doplnil.

Kutná Hora – Zbraslav 13:7

Branky Hory: Beran 6x, Dytrych 2x, Kačerovský 3x, Jelínková, Fišar. Čtvrtiny: 6:0, 0:3, 3:1, 4:3. Kutná Hora: Wagenknecht - Houska, Socha, Grauer, Jelínková, Kačerovský, Fišar, Výborná - Dytrych, Ryšánek V., Beran, Ryšánek V., Tourvieille S., Fišar.

1. – 2. třída

Vnedělním zápase na domácím ledě přivítali Sršníci soupeře ze Zbraslavi. Už při rozbruslení bylo vidět na protihráčích, že jsou na tom fyzicky mnohem lépe. Nejmenší kutnohorští borci bojovali jak mohli, ale na soupeře nestačili. Po první třetině prohrávali o pět gólů. Druhá třetina dopadla o něco lépe, jen tři nula pro soupeře. Ve třetí třetině se sršníkům podařilo vstřelit gól, když Tourvielle vystřelil na bránu, brankář puk neudržel a Bachtík ho dorazil do branky. Pak už padali góly jen do kutnohorské brány. Po třetí třetině prohrávali domácí 1:13. V poslední třetině soupeř nasázel Sršňům ještě pět gólů.

„Přestože jsme prohráli, Sršňíci bojovali po celý zápas. Brankáři po za celý zápas předváděli pěkné zákroky, celkem pokryli 50 střel,“ uvedl trenér Kutné Hory Vladimír Zíka.

Kutná Hora – Zbraslav 1:18

Branka Hory: Bachtík. Čtvrtiny: 0:5, 0:3, 1:5, 0:5. Kutná Hora: Líska, Pekař - Macháčková, Zíka, Bachtík, E. Tourvieille - Míšek, Jestříbek, Plíhal, Brich, Krátký, Klazar, Matoušů.

Pavel Sirotek

28.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel27 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka speciální pedagog. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volejte nebo pište na uvedený e-mail., Místo výkonu práce: Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou 285 22.. Pracoviště: Základní škola zruč nad sázavou, Na Pohoří, č.p. 575, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Ivana Stará, +420 776 082 405.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel27 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka ČJ, D, Aj, Rj pro 2. stupeň ZŠ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volejte nebo pište na uvedený e-mail., Místo výkonu práce: Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou 285 22.. Pracoviště: Základní škola zruč nad sázavou, Na Pohoří, č.p. 575, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Ivana Stará, +420 776 082 405.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel27 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka I. stupně ZŠ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volejte nebo pište na uvedený e-mail., Místo výkonu práce: Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou 285 22.. Pracoviště: Základní škola zruč nad sázavou, Na Pohoří, č.p. 575, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Ivana Stará, +420 776 082 405.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník18 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/skladnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 18. Poznámka: Místo výkonu práce Kutná Hora., Co u nás získáte?, Stabilní práci a stálý příjem., Teplé obědy/večeře za 22,– Kč v naší jídelně (česká i mezinárodní kuchyně!)., 3000,– ročně na benefity (Jděte do kina, zaplaťte v lékárně, přihlaste se na jazykový kurz, a nebo si vyberte něco úplně jiného…)., 5 týdnů dovolené., , Co bude Vaší prací?, Příjem a výdej materiálu., Obsluha manipulační techniky - paletový vozík., Inventury materiálu., Práce se skenerem., , Řekli jste si, že to neumíte? Nevadí! My Vás to naučíme, stačí jen chtít!, , Co byste měli nabídnout VY?, Schopnost zacházet se skenerem., Chuť do práce a časovou flexibilitu (pracujeme na 3směnný provoz – 8h směny)., Odpovědnost, spolehlivost, týmové chování., A pokud máte předchozí zkušenosti ze skladu, máte výhodu!, , Co ještě můžete získat?, Mobilní tarify za velmi výhodné ceny pro Vás i Vaše blízké (Třeba neomezené volání a 10GB dat za skvělou cenu)., Podporu fit života – Foxconn Fitness (vstup zdarma), Multisport program (příspěvek na fitko, plavání nebo třeba saunu…)., Další vzdělávání (např. odborné kurzy, kurzy práce na PC, kurz focení, a další)., Slevy u obchodníků (Cestujte pohodlně a levněji s LeoExpress, nakupte elektroniku se slevou, a další…)., 6.000,– ročněpříspěvek na penzijní připojištění., Prémii za doporučení nového zaměstnance 10 000 Kč. Pracoviště: Jusda europe s.r.o. - provozovna kutná hora, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: , .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pro triatlonistu Romana Procházku byl jeden z největších sportovních zážitků účast mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji.
5

Roman Procházka: Na triatlon se musíte psychicky připravit

V Kutné Hoře natáčejí třetí sérii televizního seriálu První republika.
11

OBRAZEM: V Kutné Hoře natáčejí třetí sérii televizního seriálu První republika

OBRAZEM: Školáci si před jarními prázdninami užili karneval na ledě

Kutná Hora - V době, kdy čeští hokejisté v zápase s Ruskem neúspěšně usilovali o postup do finále olympijského turnaje v jihokorejském Pchjongčchangu, vyjeli na ledovou plochu také žáci prvního stupně Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. V pátek 23. února si na zimním stadionu užili karneval na ledě.

Lidé protestují, kácení kaštanové aleje bylo odloženo

Kutná Hora – Alej šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici je už několik dní tématem žhavých diskusí Kutnohořanů a to zdaleka nejen na sociálních sítích. V pondělí mělo být všech šestnáct stromů pokáceno. Kvůli masivním protestům a značně rozvířeným emocím ale vedení města kácení odložilo.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Děti z mateřských škol vystoupily v Tylově divadle

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mateřské školy Kutná Hora připravily na čtvrtek 22. února vystoupení v Tylově divadle u příležitosti oslav 15. výročí od svého založení. Děti z osmi mateřských škol škol zpívaly, tančily a cvičily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT