Hokejový dorost Kutné Hory udržel soutěž, skončil předposlední

Kutná Hora - Výsledky jednotlivých hokejových kategorií TJ Stadionu Kutná Hora.

7.3.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Geier

„Zápas, který již neměl žádný vliv na konečné postavení v tabulce, byl bohužel poznamenán laxním přístupem některých hráčů. Po velmi slabém vstupu do zápasu a bídné první třetině došlo v kabině o přestávce na tvrdá slova, která přinesla oživení, ale na zvrat v zápase již nestačila. Utkání svou úrovní patřilo k podprůměrným,“ zhodnotil průběh zápasu kutnohorský trenér Jiří Mlika.

SK Černošice – Junioři 4 : 2

Branky K. Hory: Teplý, Šletr. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Kutná Hora: Blažek - , Krejza, Najbrt, Šletr, Pálek, Buchta - Siváček, Jiráň, Vnuk, Sirotek, Mlika, Miler, Hetfleisch, Pavlíček, Jandáček.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Ke svému poslednímu mistrovskému zápasu v letošní sezóně nastoupili dorostenci v domácím prostředí proti mužstvu Černošic. Po celou soutěž byla družstva Černošic a Kutné Hory na posledních místech tabulky dorostenců. Rozhodnutí, kdo dostane černého Petra,, měl vyřešit vzájemný zápas, protože obě mužstva měla stejný počet šesti bodů. I když soupeř nastoupil k zápasu s minimálním počtem hráčů, vstoupil do první třetiny suveréně a již v páté minutě šel do vedení, kdy přehrál Tvrdíkův útok. V sedmé minutě hrála Hora první přesilovku, ale bez úspěchu. Na 0:2 zvýšil soupeř v patnácté minutě, kdy využil přesilovku tři ku pěti, při vyloučení Tvrdíka a následně Oty Hynka. Ani v následujících minutách se Sršni neubránili tlaku soupeře, kdy v šestnácté minutě špatně bránil první útok Hejného a soupeř šel do třígólového vedení! Naději na zastavení soupeře přinesla sedmnáctá minuta, kdy se poprvé podařilo Otovi Hynkovi překonat soupeřova brankáře. Že Otu tato branka a následně celé mužstvo postavila na nohy ukázaly následné minuty druhé třetiny, kdy v rozpětí od 24. do 26. minuty Sršni dokázali brankami Tvrdíka a Oty Hynka srovnat stav zápasu na 3:3 a následně ve 27. minutě prošla střela od modré z hole Vašíčka za záda brankáře a už to bylo 4:3. Z toho se hráči Kutné Hory však radovali jen do 32. minuty, kdy ani třetí útok se nevyvaroval chyby při bránění a soupeř opět srovnal na 4:4. „V tomto zápase se nedařilo ani naší velké opoře v předešlých zápasech Svobodovi, který dostal několik laciných branek v průběhu celého zápasu,“ uvedl kutnohorský trenér Jaroslav Eisenhammer. Dvě minuty před koncem druhé třetiny vzal zodpovědnost na sebe opět Ota Hynek a brankou do šatny šli Sršni opět do vedení 5:4. Ani třetí třetina nezlomila soupeře a bojoval dál a úspěšně, neboť dokázal dát vyrovnávací branku ve 46. minutě a v 50. minutě šel dokonce do vedení 5:6. Na obou brankách se podepsal Tvrdíkův útok spolu s obránci Vašíčkem a Buchtou a napodruhé opět s Buchtou a Draslarem. A tak stál před mužstvem úkol zmobilizovat síly a pokusit se ještě o změnu v zápase. To se nám po velkém úsilí podařilo, kdy útok Tvrdíka spolu s obránci se zasloužili opět o vyrovnání z hole Oty Hynka a tentýž hráč v 57. minutě zajistil domácímu mužstvu vítězství, které zaručovalo předposlední místo v dorostenecké soutěži.

Dorost - SK Černošce 7 : 6

Branky K. Hora: Hynek 5, Tvrdík, Vašíček. Třetiny: 1:3, 4:1, 2:2. Kutná Hora: Svoboda - Draslar, Pálek, Zíka, Vašíček, Buchta - Tyrner, Hejný, Sirotek, Horčička, Macháček H., Tvrdík, Hynek, Češpiva, Němec, Vítek, Míšek.

Předposlední zápas starších žáků v krajské soutěži se hrál v Černošcích, které mají ke konci sezóny problémy se sestavou.
Ve 3. min. zahájil skóre Zíka střelou od modré po nahrávce Němce, a hned vzápětí ve 4. minutě vybojoval Tvrdík na soupeřově modré čáře puk a sám blafákem proměnil - 0:2. V 11. minutě Draslar z obranné třetiny lobem našel Němce a ten zvýšil na 0:3. Zanedlouho v 15. minutě Sršni zvýšili o další dvě branky, kdy nejprve před brankářem nahrál Kadlec Vítkovi, a poté proměnil Hynek v gól nahrávku Tvrdíka. Těsně před koncem I. třetiny si posledně jmenovaní spolupráci zopakovali v obráceném pořadí a Tvrdík zvyšoval po nahrávce Hynka - 0:6.
Druhá a třetí třetina byly již vyrovnanější. Ve 27. minutě zvýšil Hynek na 0:7, aby hned v další minutě soupeř korigoval svou první brankou. O pár minut později zakombinovali Němec s Vítkem a druhý jmenovaný zvýšil na 1:8.
Ve 47. minutě opět nahrával Němec a Vítek bekhendovým blafákem zavěsil a v 52. minutě nahrál opět Němec tentokrát Tvrdíkovi a ten skóroval podesáté. Vzápětí ovšem po chybě H. Macháčka na modré čáře v útočném pásmu, kdy jeho střelu z postaveného puku ztlumil soupeř a když i druhý náš bek Pipková operovala před brankou, jel soupeř ve třech na samotného brankáře a snížil na konečných 2:10.
Po jasném vítězství s oslabeným soupeřem trenér pochválil mužstvo především za výdrž a chuť po výhře, neboť sezóna je již dlouhá a někteří již hráli letos 50. utkání.

SK Černošice - Starší žáci 2 : 10

Branky K. Hory: Tvrdík 3, Hynek 2, Vítek 2, Zíka, Němec, Kadlec. Třetiny: 0:6, 1:2, 1:2. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Zíka, Pipková, H. Macháček - Hynek, Tvrdík, Drahota, Vítek, Macháček M., Kadlec, Rezler.

Stálý nedostatek hráčů opět donutil Kutnou Horu k zapůjčení posil z mladších týmů, tentokrát museli jít až do přípravky, protože elévové hráli svůj mistrák. Půjčili si proto Johanku Jelínkovou a mohli tak hrát alespoň na dvě pětky. Soupeř však řešil před zápasem podobné problémy, proto stehně jako Sršni, nenastoupili se standardním týmem.
„Začátek zápasu začal opět našim útokem, opět Jenda Tvrdík ujel po pravé straně a opět nedal. Již několikátý zápas, stejný scénář pro začátky našich zápasů. Přesto jsme i nadále měli herní převahu, vhledem k netradiční sestavě jsme však i hodně chybovali. Navíc jsme nebyly ani tím bojovným týmem, chvílemi proto nebylo lehké na tuto hru koukat. V šesté minutě jsme to byly my, kdo dokázal poprvé skórovat. Hra byla ovšem stále výrazně neurovnaná, šancí jsme měli stále dostatek, neproměňování ovšem bylo trestuhodné. Do konce třetiny jsme i my i soupeř skórovali, do druhé třetiny jsme proto měli drobný náskok.
Druhá třetina byla velmi podobná té první, gólově nás tentokrát soupeř vyrovnal na 2:2. Třetí třetina nepřinesla už žádný zvrat a přesto, že jsme domácí přehrávali, nedokázali jsme stále proměňovat šance, kterých jsme měly stále výrazně víc než černošičtí,“ uvedl k utkání trenér kutnohorských mladších žáků Pavel Sirotek.

Černošice - Mladší žáci 4 : 6

Branky K. Hory: Jiráň 2, Tomčík 2, Tvrdík, Jelínek. Třetiny: 1:3, 2:2, 1:1. Kutná Hora: D. Jelínek - Švejda, Šváb, Sádlo, Ryšan - Tomčík, M. Jelínek, Tvrdík, Jiráň, Filip, Jelínková.

Zápasem proti Letňanům ukončili hráči 4. - 5. tříd Sršňů mistrovskou sezonu. „Utkání nebylo z naší strany příliš povedené a doplatili jsme především na neproměňování šancí,“ pokrčil rameny trenér Kutné Hory Michal Procházka. Hosté začali utkání ve svižném tempu a v první třetině byli lepším týmem. Ve druhé třetině se karta obrátila a Kutnohorští nebyli daleko od vyrovnání. Důležitým momentem bylo neodpískání trestného střílení za stavu 1:2 a těsně před koncem třetiny neproměnění několika vyložených šancí Sršňů. „Vstup do třetí třetiny se nám totálně nepovedl a soupeř dvěma rychlými góly zvýšil na 1:5,“ mračil se trenér. Sršníkům se sice podařilo brzy snížit a dokonce přidat ještě další branku, ale tu rozhodčí, pro většinu přihlížejících nepochopitelně, neuznal. Letňany přidali ještě jednu branku a připsali si tak zasloužené vítězství. „Ač tomu výsledek nenasvědčuje, sehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme dostali lekci z produktivity,“ doplnil kouč.

4. – 5. třída – Letci Letňany 2 : 6

Branky K. Hory: Procházka, Kačerovský. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:3. Kutná Hora: Kunášek - Macháček, Šváb, Kačerovský, Brabec, Chalupa - Jestříbek, Beran, Pilný, Procházka, Sikora, Vlach, Dytrych, Hribik, Fišar.

Pavel Sirotek

7.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.