Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak to vypadá s hokejem v Kutné Hoře?

Kutná Hora - Hlavním tématem loňské sezóny i současných dnů a týdnů je nepochybně soutěž „A“ týmu a jeho druholigová účast. V dalším bodě zmíníme stavební úpravy stadionu, který se má po celkovém dokončení přeměnit ve víceúčelovou halu, využívanou nejen pro bruslení a hokej, ale i pro další společenské a sportovní akce. Třetí pak následuje informace o jednotlivých mládežnických kategoriích Sršňů v příští sezóně.

18.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jakub Geier

II. hokejová liga v Kutné Hoře

Téma častých diskusí, které nyní lehce odkryjeme. Vzhledem ke stále probíhajícím jednáním však pochopíte, že nemůžeme zacházet do přílišných podrobností.
Jelikož jsme dosud licenci nekoupili, i proto jsme využili možnost přednést oficiálně náš zájem o tento nákup na aktivu II. ligy, konaném 5.6. v Praze, jehož se účastnili zástupci všech II. ligových týmů.
Na tomto aktivu jsme také získali informace o systému příští II. ligové sezóny. Zásadní změnou, která nyní vstupuje i do jednání o nákup licence, je změna systému (uspořádání) celé soutěže II. ligy. Z původního modelu tří částí - západní, střední a východní- jsou nově vytvořeny skupiny dvě, a to západní a východní, přičemž západní čítá 20 týmů a východní 16.

I přes všechna avíza ČSLH o zlevnění a zatraktivnění soutěže, dochází s touto změnou ke zdražení. Takže i mužstva hrající dlouhodobě tuto soutěž přemýšlí o jejím opuštění! V tuto chvíli se určitě ptáte: „Když na to nemají jinde, má na to Kutná Hora?“ Takovou otázku jsme si samozřejmě položili také, a proto připravil manažer orientační rozpočet dle nového uspořádání. Na jeho základě jsme došli k závěru, že s vypětím všech sil to možné je. Jednání o nákupu licence tedy pokračují.

Mnohokrát v sezóně zaznělo z mnoha stran volání: „Licence = vyhozené peníze, postup si vybojujte a ušetříte“. K překvapení mnoha z Vás však uvádíme, že sehrání postupového „kolotoče“ je s ohledem na množství zápasů a jeho celkovou délku natolik nákladná záležitost, že nákup licence (tedy jistá účast v soutěži) je opravdu výhodnou investicí a navíc v této soutěži běžně používanou praxí, a to právě z ekonomických důvodů.

O složitosti jednání svědčí i případ, který nyní uvedeme, jelikož se přímo týká i nás.
Na veřejnost pronikly v předchozích dnech informace o již uzavřeném odkupu licence ze Strakonic. Ano, se Strakonicemi proběhlo jednání o odkoupení licence. Jednání bylo ve fázi ústní dohody a prakticky před podpisem smlouvy, když do jednání vstoupil pracovník ČSLH a zprostředkoval prodej licence do České Lípy. Toto jednání ze strany pracovníka ČSLH byl minimálně střetem zájmů a nebudeme se domýšlet dalších souvislostí, protože nám zprostředkování tohoto obchodu bylo rovněž nabídnuto tímto pracovníkem, jehož „pomoc“ jsme odmítli.
Podrobnosti tohoto případu jsou známy i na ČSLH, a tak věříme, že celý případ bude dořešen příslušnými orgány.

Rekonstrukce stadionu

Druhé velké téma je nepochybně dostavba stadionu. Podle aktuální informace, je definitivně ukončeno výběrové řízení na rekonstrukci strojovny a ledové plochy, která proběhne postupně v několika fázích v průběhu tohoto a příštího roku. Letos bude započata rekonstrukce strojovny, přičemž nebude zdržen „první led“ plánovaný na 4.9.2008. Dokončení této části rekonstrukce pak proběhne společně s celkovou rekonstrukcí ledové plochy po skončení sezóny 2008/2009.

Jen v krátkosti zmíníme rozsah úprav:
U strojovny dojde k výměně zařízení pracující s jinou technologií než dosud. Nový systém je nejen provozně výhodnější, ale zejména účinnější. U ledové plochy pak dojte k její kompletní rekonstrukci, současně bude celá posunuta blíže k oběma tribunám a dojde k jejímu zvednutí. Budou modernizovány trestné lavice a prostor časoměřičů a také zkultivováno nejbližší okolí plochy, tzn. cesty pro diváky a u střídaček. Definitivní schválení této rekonstrukce byl další z důležitých faktorů, při rozhodování o nákupu II. ligové licence.

Mládež

Mládežnické kategorie Sršňů v příští sezóně - tak jako v loňské sezóně i letos jsou přihlášeny všechny kategorie, tzn. Přípravka 1., 2. a 3. třída, které odehrají svou soutěž turnajovým způsobem
Přípravka 4. a 5. třída (elévové) - dlouhodobá krajská soutěž
Mladší žáci (6. a 7. třída) - žákovská liga mladších žáků
Starší žáci (8. a 9. třída) - žákovská liga starších žáků
Dorost - dlouhodobá krajská soutěž
Juniorka - dlouhodobá krajská soutěž

Před ukončením této měsíční zprávy, chceme reagovat na komentáře, které se objevili v diskusi na webu, týkající se amatérismu výboru a celého hokeje v Kutné Hoře.
Nepochybně je hodně věcí, které neznáme, se kterými jsme se seznamovali v průběhu sezóny a dále budeme, a které možná také proto, že jsme o nich nedokázali včas či správně informovat, působili amatérsky. Je jisté, že tato tvrzení budou „vypouštět do světa“ zejména členové a fanoušci soupeřících klubů, neděláme si samozřejmě iluze, že by stejný názor neměl i někdo z místních a respektujeme to. Co však zůstává neoddiskutovatelným faktem je skutečnost, že lidé z výboru, ale i trenéři a vedoucí mládežnických mužstev, pracují zcela zdarma, pouze za dobrý pocit z práce, kterou dělají pro „svůj“ klub, ve svém volném čase, při zaměstnání. Jsme tedy opravdovými amatéry.

I přes tato fakta, jsme dokázali přivést do Kutné Hory třetí nejvyšší hokejovou soutěž v republice, zajistit celou sezónu finančně a uhradit veškeré své pohledávky. Navíc dokázali trenéři se svými hráči v některých kategoriích bojovat a také se umístit na špici svých soutěží, mladší žáci pak dokázali svou soutěž dokonce vyhrát.
Jestli mají být lidé hodnoceni za svou práci a ne jen za slova, která říkají, pak předchozí řádky dokládají, že i přes proklamovaný amatérismus v kutnohorském hokeji, je vidět dobrá práce všech zainteresovaných, v neposlední řadě i rodičů všech hráčů.

Zdroj: srsni.cz

18.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kavárnička se konala v hotelu Zlatá stoupa

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Fotbalový mistrovský turnaj mladších přípravek v Čáslavi: Sokol Potěhy - FK Čáslav C 9:5.
55

Okresní fotbalové výsledky mládeže

Hostem on-line rozhovoru bude Jan Třískala

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku bude ve středu od 18 hodin odpovídat online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze Základní školy Zruč nad Sázavou

Kutnohorsko - Představujeme vám prvňáky ze dvou tříd ze Základní školy Zruč nad Sázavou.

V Lorci se konal veletrh učebních a studijních oborů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veletrh učebních a studijních oboru se uskutečnil ve středu 18. října v kulturním domě Lorec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení