Dorost

Ke svému prvému mistrovskému zápasu nastoupili dorostenci v domácím prostředí, proti mužstvu Velkých Popovic. Vzhledem k tomu, že nebyl v Kutné Hoře led a nemohli jsme alespoň několikrát jít na led, tak jsme odložili první mistrovský zápas s Vlašimí, na náhradní termín. Ani vstup do tohoto zápasu nebyl bez komplikací, kdy tři dorostenci nemohli nastoupit, a tak jsme si museli vypomoci staršími žáky, kteří měli po svém mistrovském zápase. První třetina z naší strany byla odehrána dobře, kdy v osmé minutě jsme šli do vedení 1:0 zásluhou Hejného, který přízemní střelou k tyči zajistil našemu mužstvu vedení. To však netrvalo dlouho, neboť soupeř využil přesilovku, při vyloučení Černohorského a srovnal stav zápasu na 1:1. Ve třinácté minutě jsme se dopustili taktické chyby, kdy vyjel s pukem dopředu obránce Hynek Macháček, místo nahození do třetiny soupeře, šel do dvou hráčů, přišel o puk, následoval rychlý protiútok do odkryté obrany a vedení 1:2.

Ve druhé třetině se začala projevovat herní a bruslařská převaha soupeře. Naši chlapci se dopouštěli faulů, některé zvláště u mantinelů rozhodčí trestal a ve 25. minutě při přesilové hře soupeř zvýšil stav zápasu na 1:3. Jiskru naděje na naši stranu vrátil náš nejlepší hráč Tvrdík a snížil stav zápasu na 2:3. Potom však přišla série vyloučení (2x Hejný, 1x Míšek) a vyvrcholením vyloučení Hejného do konce zápasu ve 37. minutě za napadení u mantinelu. Tam jsme si svoji herní nekázní zadělali na rozhodující úder soupeře, kdy i faul Tvrdíka nás poslal do třech a soupeř zvýšil stav zápasu na 2:4 a hned v následujících minutách při hře 4:5 soupeř zvýšil na 2:5 a bylo o zápase rozhodnuto.

Ve třetí třetině již soupeř dominoval na našich hráčích se projevilo časté vylučování úbytkem sil a nestíhali jsme bruslit se soupeřem. Ve 47. minutě opět využil soupeř svoji přesilovku při vyloučení Pálka a zvýšil na 2:6. Za zmínku přesto stojí naše akce z 53. minuty, kdy naši hráči předvedli parádní akci na tři doteky korunovanou brankou Tvrdíka po přihrávce našeho druhého nejlepšího útočníka Tyrnera na 3:6. Podobnou věc však předvedl i soupeř, kdy ujel hráč naší první pětce přes celé hřiště a skóroval blafákem na 3:7. V závěru třetí třetiny propadli ve hře jak druhý tak třetí útok a soupeř uzavřel stav na konečný stav zápasu 3:9.

Dorost - V. Popovice 3:9 (1:2, 1:3, 1:4)

Branky K. Hory: Tvrdík 2, Hejný. K. Hora: Jiráň, Rejna - Draslar, Pálek - Macháček, Pipková - Němec, Vítek, Tyrner - Hejný, Černohorský, Tvrdík - Horčička, Míšek Vraný.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Starší žáci

Ke druhému zápasu letošní sezóny, jeli naši starší žáci do Benešova, vítězi skupiny žákovské ligy minulého roku, takže se očekával těžký zápas.

V začátku, než jsme se rozkoukali, soupeř opravdu využil naši chybu při rozehrávce obránce a po zachycení přihrávky šel hned ve 3. minutě do vedení 1:0. Pak jsme ovšem hru vyrovnali a první pětka si většinou i dokázala vytvořit tlak a druhá úspěšně bránila. Až ve 13. min. soupeř získal nejprve přesilovku 5 na 4 a poté i 50 vteřin 5 na 3, které jsme ovšem ubránili, také za pomoci výborného výkonu brankáře Sirotka.

Ten ve výborném výkonu pokračoval také ve II. třetině, i přes druhý gól inkasovaný ve 27. min. po špatném rozebrání hráčů před brankou I.pětkou a po příhře zpoza branky. Pak se začal projevovat tlak naší I.pětky, kdy ještě ve 28. min. neproměnil šanci Vítek, aby ve 30. min. Němec po nahrávce Kadlece snížil na 2:1 a hned v 32. opět Němec po pasu od Vítka vyrovnal na 2:2. Následně jsme nevyužili přesilovku 5 na 4 a po ní propadl Marvan na útočné modré a v rychlosti zpět i Drahota, který zachraňoval situaci faulem. Soupeř z trestného střílení opět získal vedení 3:2 a poté co měla druhá obrana znovu problémy s rychlostí, inkasovali jsme ve 39. min. na 4:2.

Do třetí třetiny jsme vyměnily brankáře, ale 2. pětka inkasovala ve 45. a 57. minutě ještě dva góly na konečných 6:2.
Z mladších členů našeho družstva podal výborný výkon Kořistka na pravém křídle a v bráně Sirotek. Starší část podala celkově dobrý výkon, škoda že se jim zpočátku nedařilo proměňovat více šancí.

Benešov - starší žáci 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Branky K. Hory: Němec 2. K. Hora: Sirotek, Rejna - Draslar, Zíka - Marvan, Drahota - Němec, Vítek, Kadlec - Filip, Kořistka, Tomčík - Švejda, Jackovič, Sádlo.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší žáci

Jeden z mnoha nových soupeřů, který nás čekal v této sezóně, tentokrát HC Benešov. O soupeři jsme nevěděli moc, nejaktuálnější informací byl výsledek 1. kola, ve které prohráli se silným Mělníkem jen 9:7.

Začátek třetiny nám vyšel nad očekávání, to když se ve 3. minutě uvolnil Jestříbek a jako první, prostřelil domácího gólmana. Jednalo se nejen o první gól, tohoto zápasu, ale také o první gól druhé lajny, v této sezóně. Soupeř hrál poměrně svižně, měl však vážné problémy s kombinací a přesností. Také proto jsme dokázali v sedmé minutě přidat 2. a vzápětí ještě třetí gól. Hra potom ztratila na tempu a také kvalita naší hry šla rapidně dolů. Přesto jsme ještě v patnácté minutě zvýšily na 4:0. Vzápětí nás poslal rozhodčí, trochu sporně, do oslabení 3 na 5, dokázali jsme se ovšem ubránit a na výsledku první třetiny se už nic neměnilo.

Druhá třetina byla nejen vyrovnaná, ale opět s velkým množstvím chyb ze strany soupeře i naší. Nejen, že se na hru nedalo moc koukat, gólově se začal prosazovat také Benešov. Že byl náš výkon opravdu žalostný, dokládá konečné vyúčtování druhé třetiny 3:2 ve prospěch domácích !!! Je těžké uvěřit, že po vítězství 4:0 v 1. části, dokážeme druhou prohrát !

Třetí třetina, bohužel, vypadala jako dvě předchozí. Množství chyb, špatné nahrávky, pomalé tempo, nedůslednost v útoku i obraně. Posledních pět minut jsme se dostali pod velký tlak, kdy jedna akce soupeře stíhala druhou a jen s velkým štěstím a někdy také faulem jsme se dokázali ubránit.
Aniž bych znevažoval několik světlých okamžiků a kombinací v zápase, byla jedná z posledních akcí tou, která vylepšila naše vnímání tohoto zápasu. Gólman David Jelínek po jednom z mnoha zákroků, rozehrál puk až před červenou čáru, kde ho přebral kapitán Tvrdík. Ten zatáhl puk po křídle až na kruh do útočné třetiny, kde přesnou ranou švihem, nedal domácímu gólmanovi šanci, když zavěsil přesně pod horní tyčku. Zpečetil tak výsledek zápasu
na konečných 7:3.

Benešov - mladší žáci 3:7 (0:4, 3:2, 0:1)

Branky K. Hory: Jiráň 3, Tvrdík, M. Jelínek 2, Jestříbek. K. Hora: D. Jelínek, Kunášek - Tvrdík, M. Jelínek, Jiráň - Jestříbek, Lázňovský, M. Šváb - L. Šváb, Švejda - Macháček, Šurych.

______________________________________________________________________________________________________________________________

4. - 5. třída

V sobotu jsme nastoupili do našeho prvního zápasu v této sezóně. Začátek byl z naší strany velmi vlažný a nedůsledný,což se projevilo hned ve třetí minutě po chybě obránců,kdy skončil puk v naší síti.Až do konce první třetiny nás Benešov přehrával,ale k další gólové šanci jsme je už nepustili. Po dvou minutách druhé třetiny jsme vyrovnali a po dalších 20 vteřinách přidali druhý gól. Od té chvíle byla vidět na našich hráčích snaha a dravost ,což nám přineslo další dva góly,ale také tři vyloučení. V poslední třetině nám soupeř už fyzicky nestačil,i přesto jsme dokázali skórovat jen jednou. Do naší branky už gól nepadl, což je výsledkem dobré práce brankaře a zlepšením hry obránců.V zápase se objevilo i několik pěkných akcí:souhra v útoku Sikory a Kačerovského nebo samostatný průnik Ondry Macháčka a vstřelení dvou gólů ve vlastním oslabení.

4. – 5. třída - Benešov 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky K. Hory: Sikora 2, Tourvieille, V. Ryšánek, Grauer. K. Hora: Wagenknecht - Sikora, Kačerovský, Turvieille - Grauer, Fišar, V. Ryšánek - Houska, L. Ryšánek, Macháček - Chalupa, Jelínková - Hríbik, Brabec.

Zdroj: Pavel Sirotek