Dorost

K dalšímu těžkému zápasu jeli kutnohorští dorostenci do Letňan, kdy s tímto soupeřem jsme v loňské sezóně neuhráli ani bod a skóre ze dvou zápasů měli 0:13. „Ani v tomto zápase jsme si nevedli lépe i když jsme chlapcům před zápasem kladli na srdce, že se nesmí dopouštět tolika faulů, jako v předešlém zápase. To se nám vcelku podařilo, kdy jsme byli vyloučeni jen šestkrát za celý zápas. Soupeř nás převyšoval ve všech herních činnostech., kdy zvláště vyvinul velký tlak na začátku zápasu, kdy v 6. minutě přehrál náš třetí útok a šel do vedení. Hned v následujících dalších dvou minutách propadl náš druhý útok a soupeř šel do dvoubrankového vedení. V dalším průběhu první třetiny jsme se již lépe bránili, dopředu jsme se prakticky skoro nedostali, což vyjadřuje i šest střel na branku soupeře,“ mračil se kutnohorský trenér Jaroslav Eisenhammer. „Ve stejném duchu proběhla i druhá třetina, kdy si soupeř na jejím začátku dvěma brankami zajistil jasné vedení, které potvrdil i ve třetí třetině, dalšími čtyřmi brankami,“ uvedl trenér. „V tomto zápase bohužel obstála jen první pětka, která při hře pět ku pěti nedostala ani branku. Daleko hůř si vedl náš druhý útok, od kterého se čekal daleko lepší výkon, ale obranná činnost tohoto útoku je velice špatná, když dostal čtyři branky, ale je pravda, že byl u naší jediné branky, kterou dali při naší přesilové hře Hynkem,. Ani třetí útok nestačil na soupeře a dostal tři branky, při plném počtu hráčů na ledě. Jednou jsme se neubránili při početní výhodě soupeře.Velký propad zaznamenala také druhá obranná dvojice, která byla na ledě u většiny branek. Bohužel nepomohly ani změny v sestavě jak obran, tak útoků, soupeř nás přehrával, až na malé výjimky vcelku suveréně,“ zakončil Eisenhammer.

HC Letci Letňany - Dorost 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)

Branka K. Hory: Hynek (Tvrdík). K. Hora: Jiráň, Rejna - Pálek, Zíka, Vraný, H. Macháček - Tyrner, Hejný, Černohorský, Hynek, Tvrdík, Pipková, Němec, Míšek, Horčička.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Starší žáci

Ve třetím zápase se utkali starší žáci sršňů s neznámým soupeřem ze západních Čech, a tak panovala obava s jakou hrou Mariánské Lázně přijedou.
„Hned v úvodu bylo jasné, že jde o dobrého soupeře a přestože nám vyšel úvod a v 5. min. Vítek po nahrávkách Němce a Kadlece dal úvodní gól na 1:0, byl zápas naprosto vyrovnaný. Soupeř po naší nevyužité přesilovce dokázal ve své druhé přesilové hře ve 14. min. vyrovnat, ale naši kluci dokázali ihned reagovat a za deset vteřin po přihrávce Zíky Němec ujel soupeřově obraně a trefil odkrytý růžek jejich branky – 2:1. Když potom v 19.min. dorazil Vítek střelu Němce, šli jsme do kabin za příznivého stavu 3:1,“ řekl k první dvacetiminutovce kutnohorský trenér Pavel Sirotek.
„Druhou třetinu jsme začali nedisciplinovaně, a ve 22. a 25. min. jsme hráli oslabení o jednoho hráče, což se nám ale podařilo ubránit i za přispění brankáře Sirotka a ještě v oslabení ve 26. min. dorazil Kadlec střelu Němce na 4:1. poté jsme ubránili dvacet vteřin tři na pět, aby po vyloučení soupeře při hře 4 na 4 soupeř po naší špatné rozehrávce za brankou ve 30. min. snížil na 4:2. Následovala nevyužitá přesilovka 4 na 3 a 5 na 4, ale ve 33. min. dokázal proměnit nájezd Vítek po nahrávkách Němce a Kadlece a také Ryšan po nahrávkách Tomčíka a Švejdy – 6:2. Na konci druhé třetiny ve 39. min. soupeř ve své přesilovce snížil na 6:3 a držel se ještě v kontaktu. Třetí třetina – opět naše vyloučení a po ubráněném drtivém tlaku v našem brankovišti a po nahrávce Zíky, Němec opět trefil horní růžek – 7:3. Ve 46. min. znovu naše první pětka neubránila první pětku soupeře a inkasovala na 7:4, ale poté soupeř psychicky neunesl vývoj zápasu a nechal se až do konce zápasu vylučovat a my jsme v 56. min. v přesilovce mohli zvýšit Němcem po příhře Kadlece na 8:4 a v 58. při hře 5 na 3 Kadlecem po nahrávce Vítka na 9:4. V 59. min stihl Švejda po doražení nahrávky Vítka zakulatit skóre na 10:4,“ vzpomínal na průběh zbytku utkání trenér. „Přestože na konci zápasu hrozila i možnost pěstního souboje, musíme naše mužstvo pochválit za předvedenou hru, bojovnost i za vybojování vysokého vítězství, které se nerodilo lehce a výsledek určitě neodpovídá předvedeným kvalitám soupeře,“ chválil na závěr Sirotek.

Starší žáci - HC Mariánské Lázně 10:4 (3:1, 3:2, 4:1)

Branky: Vítek 3, Němec 3, Kadlec 2, Ryšan, Švejda. K. Hora: Sirotek, Rejna - Draslar, Zíka, Drahota, Marvan - Vítek, Němec, Kadlec, Filip, Tomčík, Ryšan, Sádlo, Švejda, Jackovič.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší žáci

Mladší žáky čekalo utkání s HC Mariánské Lázně, tedy zápas s dalším z řady neznámých soupeřů. Jejich předchozí výsledky dávali určité šance na úspěch, podcenit je však domácí nechtěli.
„Začátek byl pozvolný, tempo nebylo příliš velké a už ve třetí minutě jsme otevřeli skóre. Většinu času jsme byli lepším týmem, soupeř měl problémy se založením útoků i následnou kombinací. Do konce třetiny jsme přidali ještě dva góly a uzavřeli ji tak na konečných 3:0,“ upozornil na hladký průběh první třetiny trenér Kutné Hory Michal Procházka.
„Druhá třetina byla velmi podobná té první. Jen tři věci byly navíc. Soupeř dokázal se štěstím skórovat, pak jsme jeli trestné střílení, ovšem bez úspěchu a následně výhodu trestného střílení vyzkoušel, také bez výsledku, soupeř. Do třetí třetiny jsme nastupovali s velkým náskokem 7:1 a vzhledem k předchozímu průběhu jsme neočekávali závěrečný tlak soupeře. Do třetiny jsme proto šli s přesvědčením zisku 3 bodů za vítězství. Že to byl správný předpoklad, dokládá skóre třetí části 6:0,“ podotkl kouč. „Pochvalu dnes dostávají oba gólmani, zejména David Jelínek, který opět odchází s čistým kontem. Velmi pozitivní je zvýšená aktivita druhé pětky, z které dnes vytěžili dva góly, první lajna pak přidala rozhodující porci gólů a to i přes spoustu promarněných šancí. Dnešním ostrostřelcem je kapitán Jenda Tvrdík, který nastřílel téměř polovinu všech gólů, když se trefil šestkrát,“ chválil svěřence Procházka. „V dalším kole nás čeká soupeř, který patří mezi favority soutěže, Velké Popovice A. Jestli proto bude další hodnocení zápasu také tak optimistické, je velkým otazníkem,“ smál se trenér.

Stadion Kutná Hora - HC Mariánské Lázně 13:1 (3:0, 4:1, 6:0)

Branky: Tvrdík 6, Jiráň 4, Mates Jelínek, Jestříbek, Lázňovský. K. Hora: D. Jelínek, M. Junáček – M. Jelínek, Tvrdík, Jiráň, Lázňovský, Procházka, Jestříbek - Švejda, Macháček, Šváb, Šurych.

______________________________________________________________________________________________________________________________

4. – 5. třída

V neděli si Sršníci vyjeli na „výlet“ do Vlašimi. A přesně tak vypadala i jejich hra. Hráči Vlašimi hráli hokej a kutnohorští kluci stáli a koukali, jak to soupeři krásně jde. Nedokázali bruslit s rychlejším a dobře kombinujícím soupeřem. Nehráli do těla a zlým pohledem se vlašimáci zastavit nedali. V tomto stylu skončila první třetina a na ukazateli skóre svítilo 7:0. V druhé a třetí třetině kluci přidali bojovnost a důraz, což se projevilo na příznivějším výsledku. Začali hrát důrazně a tím si dokázali vynutit několik chyb soupeře. Povedlo se jim vybojovat puk ve středním pásmu a protlačit se před soupeřova brankáře. K velké smůle tyto akce neskončily pořádnou střelou, natož gólem. Velké plus je, že kluci zápas nevzdali a bojovali až do konce. „Utkání přesně ukázalo, kde jsou naše slabiny. Je to pomalý start na puk, malý důraz v soubojích, neschopnost přesné a rychlé přihrávky, slabá střelba. V tomto zápase bylo mužstvo Vlašimi nad naše síly a pravděpodobně bychom s ním nevyhráli ani v plné sestavě,“ smutnil kouč Kutné Hory Roman Wagenknecht.

Spartak Vlašim – 4. – 5. třída 14:0 (7:0, 4:0, 3:0)

K. Hora: Wagenknecht - Fišar, Hribik, Sikora, Dytrych, V. Ryšánek, Tourvieille, Houska, Socha, Frajer - Hribik, Chalupa, Brabec, Jelínková.

______________________________________________________________________________________________________________________________

3. třída

„Dne 21. září jsme se zúčastnili turnaje v Poděbradech. Na turnaj jsme odjeli v plné sestavě. Hráči bojovali jak mohli, ale na soupeře to nestačilo. Budeme muset zlepši náš útok i naši obranu. Doufám, že se naše výkony budou stále zlepšovat. Děkuji hráčům a přeji jim hodně úspěchů v dalších bojích,“ uvedl k turnaji trenér mladičkých Sršňů František Plíhal.

Výsledky turnaje: Stadion Kutná Hora - Sparta Praha 2:12 (0:2, 1:4, 1:6), Stadion Kutná Hora - Stadion Poděbrady 2:6 (0:2, 1:1, 1:3), Stadion Kutná Hora - HC Letci Letňany 2:12 (1:3, 1:6, 0:3)

Pořadí:
1. Sparta Praha A
2.Poděbrady
3.Letňany A
4.Kutná Hora

Branky v turnaji celkem: Socha 2, Dytrych, Macháček, E. Tourvielle, Jestříbek.K. Hora: Liska, Pekař - Dytrych, Socha, Macháček, Plíhal, Macháčková, Zika - Jestříbek, E. Tourvielle, Koubský, Míšek, Bachtík, Brich.

Zdroj: Pavel Sirotek