Junioři

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si herní převahu a množství brankových příležitostí, ze kterých jsme bohužel vytěžili pouze jediný gól. Soupeř postupem času hru vyrovnal a do konce třetiny se hrál vyrovnaný hokej. Druhá třetina se našemu týmu vůbec nepodařila, přestali jsme bruslit a tím soupeře pustili do hry. Ten náš pasivní přístup k zápasu potrestal třemi brankami a vedení strhnul na svojí stranu,“ uporoznil úvodem kutnohorský trenér Jiří Mlika.

O přestávce bylo v kabině asi hodně rušno a po důrazné domluvě a stažení sestavy na dvě lajny přišlo na led jiné mužstvo. „Opět jsme začali aktivně, vytvořili si šance, které jsme tentokrát i proměňovali a velmi rychle srovnali na 3:3. Do konce zápasu jsme již tentokrát nepustili soupeře do hry a naopak vstřelili další dvě branky, čímž jsme strhli vedení na svoji stranu a odvezli si ze Slaného tři body,“ zakončil trenér.

Slaný – Junioři 3: 5 0:1, 3:0, 0:4)

Branky K. Hory: Miler 2, Mlika 2, Plechatý. K. Hora: Svoboda - Buchta, Kozlík, Pálek, Svoboda - Siváček, Jiráň, Vnuk, Mlika, Miler, Češpiva, Plechatý, Charvát, Hovadina.

Dorost

Ke svému dalšímu mistrovskému zápasu nastoupili dorostenci poprvé v této sezóně v kompletní sestavě kterou má trenér k dispozici, až na Katku Pipkovou, která je na soustředění hráček národního mužstva do 18 let v Německu. „První třetinu naší hráči odehráli velmi dobře, i když jsme se hned z kraje třetiny nevyvarovali dvěma vyloučením. Obě tyto přesilovky soupeře jsme ubránili a sami jsme šli do vedení v desáté minutě zásluhou Hynka Macháčka. Ve 14. minutě přišlo vyrovnání soupeře, který přehrál náš první útok. V dalším průběhu prvé třetiny měl velkou šanci nás dostat opět do vedení Tyrner, který však svůj únik neproměnil. O vyrovnanosti této části hry svědčí i střely na branku 8:11,“ podotkl kutnohorský trenér Jaroslav Eisenhammer.

Ve druhé třetině se rozhodlo o utkání. „Ve 24. minutě šel soupeř do vedení, kdy propadl druhý útok s obránci Vašíčkem a Hynkem Macháčkem. Hned na to byl podruhé vyloučen Horáček spolu se soupeřem a při hře 4:4 jsme dostali branku na 1:3! Bohužel v této části zápasu nás zradilo proměňování samostatných úniků hráčů Hejného, Tyrnera a v neposlední řadě i Oty Hynka, které brankář soupeře vychytal. Naděje na naši stranu ve 34. minutě vrátil Ota Hynek, který přízemní střelou k opačné tyči prostřelil soupeřova brankáře. Hned po tomto snížení stavu zápasu na 2:3. Dvě minuty nato soupeř opět trestal, kdy na půlící čáře přišel zbytečně o puk Horáček a soupeř šel opět do dvoubrankového vedení! V této části hry se obnovilo zranění u Hynka Macháčka do obrany musel zaskočit Míšek a při pobytu na ledě ve 38. minutě opět Horáčkův útok dostal branku na 2:5! V závěru druhé třetiny při vyloučení soupeře jsme výborně odehráli přesilovou hru a po vyšachování a pěkné přihrávce od Hejného, Tvrdík snížil na 3: 5.

Ve třetí třetině hned z kraje jsme se ještě ubránili přesilové hře soupeře, ale ve 48. minutě Vašíček v obranné třetině otálel z vyhozením puku, soupeř se ho zmocnil a zvýšil na 3:6. Od tohoto okamžiku již bylo na ledě jen jedno mužstvo. Naši hráči nestačili již se soupeřem bruslit a dopouštěli se chyb, které se nevyvaroval ani brankář Jiráň a po sedmé brance, která padá na jeho vrub se dal vystřídat. Nechytli jsme se ani při naší přesilové hře v 50. minutě, kdy Černohorský nedal puk do zcela odkryté branky a tak soupeř ještě minutu před koncem uzavřel stav zápasu na 3:8,“ vysvětloval průběh utkání Eisenhammer.

Dorost - HC Junior Mělník 3:8 (1:1, 2:4, 0:3)

Branky K. Hory: Tvrdík, Hynek, H. Macháček. K. Hora: Jiráň, Rejna - Pálek, Vašíček, H. Macháček, Černohorský - Tyrner, Hejný, Horčička, M. Macháček, Tvrdík, Hynek, Míšek, Horáček, Vraný.

Starší žáci

V dalším mistrovském zápase narazili kutnohorští starší žáci na Vlašim a po rozhodnutí svazu donominovali i dva deváťáky z ročníku 93.
„V první třetině se hrál upracovaný hokej většinou uprostřed hřiště či podél mantinelů a mužstva se dostávali do šancí pouze po chybách obran, takže se naši kluci spokojili se střelbou z větších vzdáleností a soupeř, který několikrát mohl jít do brejku většinou zkazil některou z přihrávek. V 18. min se poprvé projevil zlý muž zápasu Zíka a musel na dvě minuty odpočívat na trestné lavici, což ovšem rozvolnilo soupeřovu obranu a poté co proměnil nedůrazné vyhození v nahrávku Draslar a Vítek protlačil puk nejen přes modrou, ale po úniku i do soupeřovy branky, ujali jsme se v oslabení vedení 1:0 čtyři vteřiny před koncem první třetiny,“ uvedl k první části trenér Kutné Hory Pavel Sirotek.

„Ve druhé třetině souboj pokračoval podle stejných not. Ve 22. min. soupeř nevyužil nájezd tři na jednoho beka, ve 23. min. nás oslabil Němec faulem za soupeřovou brankou, což ovšem soupeř opět nevyužil. Ve 33. min. jsme se dostali k přesilovce my a po minutě zvýšil Tomčík po doražení puku z před branky na 2:0. Ve 35. min šel na trestnou opět náš Zíka, ale stav se neměnil,“ shrnul druhou třetinu trenér.

„Do třetí třetiny jsme vystřídali brankáře, který hned předvedl důležité zákroky ve skrumáži před svojí brankou, a tím nám umožnil ve 42. min. přesunout hru před brankáře soupeře a jemu vypadnuvší puk po střele Němce dorazil do branky Vítek – 3:0. Ve 47. min. vybojoval puk v útočném pásmu Němec a po naražení si s Tvrdíkem dorazil jeho nahrávku na 4:0. V 52. min. se prosadil i soupeř, kdy se poněkud zdržel Zíka v útočném pásmu a vlašimský útočník s přehledem objel jak Tomčíka, tak i Švejdu a skóroval bekhendem nad vyrážečku. Vzápětí ale naši hráči v 53. min. vystihli špatné střídání soupeře za hry a Tvrdík ujel na levé straně a Hynek po jeho nahrávce proměnil na 5:1. Pak v 55. min. šel opět na trestnou Zíka, ale my jsme se dostali do útočného pásma a poté co vyslal zpětnou nahrávku na obránce mezi kruhy Tvrdík, Draslar prostřelil jejich brankáře na 6:1. Nakonec jsme předvedli v 58. min. nejhezčí kombinaci zápasu a po nahrávkách Kadlece a Vítka uzavřel skóre na 7:1 Kořistka, takže jsme nakonec sehráli zápas s jasným výsledkem,“ radoval se z duelu Sirotek.

Starší žáci - Vlašim 7:1 (1:0, 1:0, 5:1)

Branky K. Hory: Vítek 2, Tomčík, Němec, Hynek, Draslar, Kořistka. K. Hora: Sirotek, Rejna - Draslar, Zíka - Ryšan, Marvan - Vítek, Němec, Tvrdík - Tomčík, Hynek, Švejda - Jackovič, Kořistka, Kadlec.

Mladší žáci

Po V. Popovicích hostili mladší žáci Kutné Hory dalšího silného soupeře, vedoucí tým tabulky z Vlašimi.
Mužstvo soupeřů bylo složeno z malých hráčů postavou, ovšem velkých výkonem. „Zejména jejich 1. pětka předváděla opravdu pěkný hokej, s kterým jsme měli velké starosti. Že jsou opravdu dobří, jsme poznali velmi rychle. V čase 0:39 jsme prohrávali 0:1! V páté minutě udeřili Sršni z první lajny, když dokázali v 5. minutě srovnat na 1:1, aby po 15 vteřinách přidali gól na 2:1. Za dalších 6 minut jsme zvýšili na 3:1, žádný vedoucí tým tabulky určitě hned neháže flintu do žita, proto byla hra velmi vyrovnaná, dokladem oboustranné bojovnosti byla hlavně 18. minuta, kdy jsme nejprve inkasovali (3:2) po 10 vteřinách zvýšili na 4:2 a po 7 vteřinách soupeř opět snížil (4:3)!

Za tohoto stavu jsme nastupovali do druhé části s přesvědčením pokračující bitvy, která opravdu gradovala. Gólově jsme se tentokrát prosazovali jen my, soupeř vstřelil jen jediný gól. Přesto se jednalo o jeden z nejhezčích z celého zápasu. Hráč Vlašimi ujel po pravé straně a po kličce do beckhendu zavěsil přesně pod víko aniž by dal gólmanovi jedinou šanci. Naše porce gólů byla větší, prosadili jsme se 4x.

Do třetí třetiny byl tak stav už divočejší – 8:4. Dával nám velké šance na úspěch v zápase, na druhou stranu je takové skóre nebezpečné, pro uspokojení a zpomalení hráčů. Přestože jsme hned ve druhé minutě hráli v oslabení 3 na 5, podařilo se nám ubránit. Navíc jsou naši Sršni kluci soutěživý, takže si nenechali vítězství vzít a navíc konečný účet podtrhli ještě devátým gólem,“ chválil své svěřence trenér domácích Michal Procházka. „Přes gólově jednoznačný výsledek, se jednalo o velmi vyrovnaný a kvalitní zápas,“ dodal.

Mladší žáci - Vlašim 9:4 (4:3, 4:1, 1:0)

Branky K. Hory: Jiráň 5, M. Jelínek 3, Tvrdík. K. Hora: D. Jelínek, Kunášek - M. Jelínek, Tvrdík, Jiráň - Jurečka, Procházka, Jestříbek - Lázňovský, Filip, Šváb - Švejda, Macháček - Sádlo, Šurych.

4.-5. třída

V neděli odjeli mladí Sršni na zápas za soupeřem, s kterým se ještě nesetkali. Podle dosažených výsledků 1:5 z Vlašimí a 0:4 s Letňanamy se dalo usuzovat, že nepůjde o lehkého soupeře. Utkání začalo vyrovnanou hrou obou týmů. „Jenom naše první pětka občas přehrávala jejich věkově mladší obranu. Soupeř hrozil občasnými úniky, které naše obrana stačila likvidovat. Ale v 10. minutě ujela nejlepší hráčka Černošic a svůj únik s přehledem zakončila. Po třech minutách jsme oplatili stejným způsobem, kdy po samostatném uniku korigoval výsledek Vojta Dytrych,“ řekl na úvod kutnohorský kouč Roman Wagenknecht. I v další třetině se hrál vyrovnaný hokej. „Soupeř šel ve 20. minutě do vedení po dalším samostatném úniku. My jsme nastřelili 2x tyčku, ale brankáře se nám překonat nepodařilo. Ve třetí třetině na rozdíl od předcházejících, se nám podařilo pokrýt útočné hroty soupeře a zvýšeným důrazem první pětky jsme zvýšily tlak v útočném pásmu. V 39. a 42. minutě se dokázal důraznou hrou před brankařem prosadit Tomáš Fišar. Úspěšnou dorážkou nejdřív vyrovnal a následně stejným způsobem strhl vedení na naší stranu. Skóre uzavřel ve 43. minutě zápasu Matěj Procházka. Zápas v Černošicích ukázal zlepšující se výkon brankářů i celého mužstva,“ zakončil spokojený trenér.

Černošice - 4.-5. třída 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky K. Hory: Fišar 2, Dytrych, Procházka. K. Hora: Wagenknecht, Kunášek - Sikora, Procházka, Fišar - Kačerovský, Dytrych, Houska - Šurych - Jelínková, Hríbik - Brabec, Konečný.

3. třída

Sršňíci odehráli turnaj jen v osmi + brankář. Snažili se bruslit se soupeři a napadat je a nedat jim možnost kombinovat. Hra byla pro ně velmi náročná a na konci turnaje bylo vidět, že jim chyběly síly. „Turnaj nám odchytal brankář mladší kategorie Tomáš Pekař, neboť náš je nemocen. Pro něj to byla velmi dobrá zkušenost. Nabyté zkušenosti určitě využije ve své kategorii, kde bude velkou oporou svému týmu,“ upozornil trenér Sršňů František Plíhal. „Jinak na Sršníkách , bylo vidět zlepšení oproti minulému turnaji. I když jsme prohráli, hodnotím zlepšení hry hráčů. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří dnes bojovali.Věřím, že už příště získáme nějakou tu výhru nad soupeřem,“ doplnil.

Pořadí turnaje: 1 Sparta Praha A, 2. Letňany A, 3. Poděbrady, 4. Kutná Hora.

Výsledky K. Hory: K. Hora - Sparta Praha 2:11 (1:3, 1:6, 0:2), K. Hora - Poděbrady 4:9 (1:3, 1:1, 2:5), K. Hora - Letňany 3:6 (0:3, 3:3, 0:0).

Branky K. Hory: Socha 4, Plíhal 3, Jestříbek, Macháček. K. Hora: Pekař - Socha, Bachtík, Macháček, Plíhal - Macháčková, Zika, Jestříbek, Koubský.

Zdroj: Pavel Sirotek