Kutnohorští hokejisté začali utkání na půdě posledního celku tabulky velmi dobře, již po 19 vteřinách mohl nádhernou přihrávku Hemského do prázdné branky uklidit Bláha, ale nestalo se tak. Další minuty patřily Sršňům, ti si vytvořili během pěti minut čtyři vyložené šance, ale ztroskotali na velmi dobrém a pozorném domácím brankáři Krestovi. Paradoxně však uhodilo na druhé straně, kdy špatnou rozehrávku obránců před brankou vystihl Stinka a Kralupy jeho zásluhou ve 14. min. vedli 1:0. Odpověď přišla o čtyři minuty později, kdy ostřelování domácí branky skončilo gólem Langhanse, který doslova puk propasíroval do sítě – 1:1. Kralupští, ač poslední, určitě předváděli mnohem zajímavější a pohlednější hru než týmy Vlašimi, Zlonice apod.

Druhá třetina začala domácí útočnou smrští, a tak měl Tomáš Malý chvílemi dost práce. Přesně v polovině utkání však přišla pro domácí smrtící dvouminutovka: v čase 30:54 dorazil střelu Adamce v přesilovce Mizera, o 36 vteřin později střelu Kadlece od modré šikovně tečoval Hemský a domácí útočník se tak ani nestačil usadit na trestné lavici a šel po po osmi vteřinách zpět na led. Další faul domácích v čase 32:59 trestal šikovnou střelou zpoza branky Adamec. Jeho střela se odrazila od domácího gólmana do sítě. Stav byl již 1:4 a kralupský kouč si vybral raději oddechový čas. Ve 35. min. byl vyloučen za faul a následné povídání domácí Patera na 5 + do konce utkání a bohužel tím začala „one man show“ i u nás dobře známého rozhodčího Jecelína, který ani místy nevěděl proč a za co vylučuje. Tímto se hra ještě více kouskovala a neustále přerušovala, což evidentně více svědčilo domácím, kteří tak dokázali se Sršni držet krok. Ještě v probíhající přesilovce přidalo duo Hemský Bláha další parádní akcí pátý gól. Domácím se podařilo ve hře 4 na 4 snížit a tím také skončila druhá třetina.

Závěrečnou část začal lépe domácí tým a ve 47. min. snížil již na 5:3, ale to je z jeho strany už definitivně vše. V 55. min. při přesilovce prostřelil vše co stálo v cestě Kadlec a o dvě minuty později dokonce ve vlastním oslabení Lukáš Muras stanovil konečné skóre.

Kralupy n. V. - Kutná Hora 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)

Branky: 14. Stinka, 39. Šarše, 47. Brindzej - 18. Langhans (Šlejtr), 31. Mizera (Adamec, Prachař), 32. Hemský (Kadlec, Bláha), 33. Adamec (Veselý, Prachař), 35. Bláha (Hemský), 55. Kadlec (Bláha), 57. Muras L. (Šlejtr). Rozhodčí: Jecelín - Záhora, Holec. Vyloučení: 10/15. Navíc: Patera (Kralupy) 5+OK. Využití: 0:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 87. Kutná Hora: Malý - Janata, Kadlec - Florian, Veselý - Vaněk, Šlejtr - Muras V. - Florián, Hemský, Bláha - Prachař, Adamec, Mizera - Kišš, Muras L. ,Langhans - Andrle.

Zdroj: Radek Špinka