Ty jsi byl zvolen fanoušky nejlepším hráčem týmu, jak to bylo náročné chytat v úplně novém týmu?

Je pravda, že jsme byli nováčkem a rozhodně jsme si nepočínali vůbec špatně. Kdyby se to podařilo nějakým způsobem obnovit, tak bychom se asi vyvarovali všech těch zbytečných chyb, které jsme dělali. Já osobně jsem spokojený, protože tu bylo nádherný divácký publikum. Ze začátku sice nic moc, ale na konci to bylo skvělý.

Tak by se dala popsat celá sezóna. Začátek špatný, konec dobrý…

Škoda, že to přišlo pozdě. Byla to náročná sezóna.

Jaký zápas byl podle tebe klíčový?

To je těžký říct, mohl to být klidně třetí nebo čtvrtý zápas, protože důležitých utkání jsme měli hodně. Zbytečně jsme ztráceli vedení nebo jsme prohrávali se slabými týmy, se kterými jsme měli dělat body.

Asi nejvíce ses vyřádil v domácím utkání s Chrudimí…

Určitě. Tam byla daleko větší motivace a jsem rád, že utkání vyšlo. Bohužel ale nevyšla jiná utkání, protože nyní by oslavy byly větší. Chtěl bych asi některé věci obnovily a druhá národní liga tu mohla být, už kvůli skvělým divákům.

Kutná Hora se stala hokejovým městem a to i díky tobě, protože spousta lidí chodila hlavně na tebe…

Je to nádherný pocit, samozřejmě také doufám, že chodili i na ostatní kluky. Velice mě potěší, když celý zimák skanduje moje jméno. Beru to jako ocenění, že ta práce tu byla dobrá.

Byl bys ochoten tady ještě příští rok hrát v případě účasti ve druhé lize?

Samozřejmě, že všechno záleží na jednání, ale vůbec bych se tomu nebránil.

V hráčské kariéře tedy pokračovat budeš…

Když mi to zdraví dovolí, tak určitě ano. Chci, protože hokej je moje láska a hrál jsem ho celý život, proto ho chci hrát co nejdéle. Když ucítím, že to bude stát za houby, tak odejdu sám, ale podle ohlasů tady to vypadá, že to za houby nestojí.

Podrobnosti z utkání s Řisuty najdete ZDE.