„Velké Popovice jsou nepříjemné. Doma jsme je porazili a nastříleli jim osm branek, venku nás ale zdolaly. I když je pravda, že jsme tam nejeli úplně kompletní,“ řekl kouč Sršňů Milan Kraučuk.

Ten může pro finále, které se hraje v sobotu a v neděli systémem doma – venku, počítat s kompletním kádrem. Tedy i s kapitánem Václavem Adamcem, který se nepříjemně zranil v sobotu v semifinálovém duelu ve Slaném a nedělní domácí postupovou odvetu vynechal. „Podstoupil moderní léčbu u jednoho pražského lékaře. Ve středu zkusil potrénovat a snad to půjde. Ostatní jsou zdraví, sem tam nějaké drobnější nachlazení. Uvidíme ještě na pátečním tréninku, zda na někoho nesedne viróza. Ale věřím, že nikoliv,“ doufá Kraučuk.

Trenér Sršňů hodlá v sobotním prvním zápase uspět a vystavět tak dobrý základ pro nedělní odvetný zápas, který se hraje v Kutné Hoře.

„Musíme začít poctivě odzadu kvalitní defenzivou. Je potřeba podat zodpovědný disciplinovaný výkon,“ řekl kouč.

Pro nedělní mač, kdy by se podle papírových předpokladů měl slavit kutnohorský triumf v přeboru a postup do kvalifikace, počítá vedení klubu s rekordní návštěvou. „Na semifinále se Slaným přišlo 850 diváků, tak třeba pokoříme tisícovku,“ věří tiskový mluvčí klubu Michal Pavlík, podle kterého bude otevřen i druhý vchod pro fanoušky.

„A o první přestávce opět žáci HC Kutná Hora vhodí mezi fanoušky létající talíře. Divák, který talíř chytí, se zúčastní soutěže ve střelbě na bránu o druhé přestávce. Držitel talíře musí přijít před koncem druhé třetiny za střídačku domácího mužstva,“ upozornil Pavlík.

Co rozhoduje o vítězi finále

Play off se hraje na dvě utkání. Hůře postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje první utkání doma. Rozhodují nejdříve body z obou utkání, pokud jsou stejné, tak skóre z obou utkání, pokud je stejné, následuje prodloužení 1×5 minut s uplatněním zlatého gólu, nebude-li rozhodnuto , následují samostatné nájezdy – 5× na každé straně, popřípadě dále po jednom samostatném nájezdu na každé straně až do rozhodnutí. Vítěz krajského přeboru postupuje do kvalifikace o přímý postup do II. ligy ČR.