Jaká to byla sezona pro kapitána úplně nového mužstva?

Hlavně to byla sezóna, která byla nastartovaná hodně narychlo. Tým se dával dohromady celou dobu, hráči přicházeli a odcházeli. Ze začátku to byla nevýhoda a do půlky soutěže to bylo hodně nepřesný, nikdo pořádně nevěděl, kde má hrát. Prolínaly se tu asi tři styly. Někdo je naučený hrát první ligu, někdo druhou ligu a někdo ten kraj. Než se to dalo do kupy, tak se přehoupla polovina a pak už se to na konci těžko dohání. Na konci se ale hra zvedla a myslím si, že jsme ve druhé lize určitě ostudu neudělali. Stali jsme se rovnocenným soupeřem pro každého.

V nadstavbové části se vlastně doma prohrálo pouze se Slaným, což je zásluha i fanoušků…

Určitě, povídalo se tu, že do Kutné Hory chodí třetí největší návštěvy fanoušků, což je hrozně znát. Když lidi fandí, tak se daří a když se nedařilo, tak lidi chtěli chodit na ten hokej a fandili nám. Jak jsem říkal, než jsme se dali do kupy, tak už bylo pozdě něco na konci dohánět.

Jak náročné bylo táhnout toto nové mužstvo?

Hlavně to vedli trenéři. Tady to je spíš o tom, kdo si na koho jak zvykne. Ze začátku mohli diváci vidět nepřesnosti: každý hrál úplně někde jinde. Těžko se to z pozice kapitána hodnotí.

Jak podle tebe změnilo mužstvo výměna trenérů?

Trenér Kraučuk měl stejný hokejový styl, jako trenér Topol, který tady byl v té první půlce, kdy se mužstvo dávalo do kupy. Byli jsme poslední a chtělo to nový impuls, ale určitě to nebylo trenéry. Přišel tedy trenér Mlika a získal se nový impuls a jelo se dál, na což si Kutná Hora musí zvyknout. Když se liga udrží, tak příští rok na tom bude Kutná Hora mnohem lépe.

Zůstal bys v mužstvu při případném setrvání ve II. lize?

Už mám hodně roků a vůbec nevím, zda ještě budu hrát hokej. Nechci o tom nyní přemýšlet. Momentálně toho mám docela dost.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Michal Pavlík