Střelec důležitých branek! I tak by se dal nazvat Petr Hemský, který po utkání obě dnešní branky popsal: „Při první brance jsme získali puk v rohu a já jsem si počkal, dojel před bránu a puk jsem vystřelil brankářovi mezi nohy.“ Druhý gól byl jeden z těch šťastnějších a velmi důležitý. „Druhá branka byla spíše šťastná. Milan Pomichálek udělal kličku do backhandu a nahodil to na bránu, kde se dostal puk mně přímo na hokejku a do brány,“ neskrýval radost Hemský. Takto už Petr Hemský rozhodl utkání s Pelhřimovem a Chrudimí. „To je spíš náhoda, kdo ho tam dá. Pro nás je důležitý každý bod. Kdybychom dnes udělali jen jeden, tak by byl taky dobrý, ale tím že máme tři, tak je to hodně důležitý,“ uzavřel střelec s číslem 10.

Po utkání nešetřil úsměvem ani trenér Sršňů Milan Kraučuk: „Utkání musím hodnotit kladně. V první třetině jsme byli lepší, měli jsme více brankových příležitostí. Tam byla škoda, že jsme jich neproměnili víc.“ Druhá třetina už byla vyrovnanější. „Ve druhé třetině soupeř hru vyrovnala a po chybě třetí pětky také snížil skóre. Od té doby jsme začali mít problémy. Vím, že se utkání nedá hrát v takovém tempu, v jakém začnete, ale vadilo mi, že jsme začali zmatkovat. Ve druhé třetině jsem ještě viděl hrubé chyby, když jsme se nechali zbytečně vyloučit, což nás stálo hodně sil,“ zdůraznil Kraučuk. „V poslední třetině to bylo vyrovnané, pak jsme se dostali do vedení, ale zase přišlo nesmyslné vyloučení a hned jsme inkasovali, což pro mančaft nebylo vůbec příjemné i po psychické stránce. Naštěstí jsme závěr zvládli a ten čtvrtý gól do brány dotlačili. Musím klukům poděkovat a taky divákům,“ zakončil Milan Kraučuk.

„Bylo to hodně vydřené utkání a také hodně náročné utkání,“ uvedl po utkání unavený útočník Milan Pomichálek a navázal: „Tady to ani jinak nejde, je pět kol do konce a musí se bojovat na krev. Když se bojuje a dá se do toho srdíčko, tak se vyhraje a bude to dobrý.“
Milan Pomichálek přišel do týmu z Kolína a jak tento hráč vnímá přechod mezi klubovými rivaly? „V tomhle vůbec nervózní nejsem. Je to jen hokej a v tom je to naprosto normální. Já to beru jako výzvu. Šel jsem s tím, abych mužstvu pomohl, a udělám pro to všechno,“ zdůraznil mladý centr. Pomichálek se také pustil k hodnocení kutnohorského týmu: „ Jsou tu dobří hráči, ale když se nedaří, tak je v tom ponořený celý mančaft a podle toho se vyvíjí i hra. Hráči tady jsou na to, aby se tu hrál dobrý hokej, ale musí si věřit,“ uzavřel útočník Sršňů.