Sokol Žižkov - junioři 2:1

Branka KH: Hetfleisch. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0. Sestava KH: Blažek - Teplý, Krejza, Najbrt, Buchta, Kozlík, Kuchař - Sovadina, Sirotek, Jiráň, Mlika, Glaser, Miler, Pavlíček, Jandáček, Hetfleisch.

Kdalšímu utkání odjeli junioři kodvetě do Prahy proti Sokolu Žižkov, který vprvním utkání porazili stýmem složeným zhráčů, kteří by měli Kutnou Horu reprezentovat vpříští sezoně.

Od začátku se hrál vyrovnaný hokej plný rychlého a bojovného nasazení hráčů zobou stran. Šance se střídaly na obou stranách a nezávislý divák mohl vidět pěkný juniorský hokej. V8. minutě se podařilo Sršňům Hetfleischem vstřelit vedoucí branku. Zápas pak pokračoval vpodobném duchu, kdy oba týmy hrály vplném nasazení.

Vzávěrečné třetině se začala projevovat neřest některých kutnohorských hráčů, totiž nedisciplinovanost. Sporná rozhodnutí rozhodčích doprovázeli diskusemi a teatrálními gesty, jako například bouchání hokejkou o led, což rozhodčí trestali.

Rozhodující zlom vzápase přišelpět minut před jeho koncem, kdy byl vyloučen Sovadina a v oslabení rozhodčí neposoudili zákrok na Milera jako nedovolený. Stanislav Glaser se pasoval do role mstitele a svým nezodpovědným chováním si vysloužil trest 5 minut + dokonce utkání. Následnou přesilovou hru pět na tři soupeř proměnil a vpokračující početní výhodě se dokonce ujal vedení, které již udržel do konce zápasu.

"Ze závěru zápasu jsem velmi zklamaný, protože tým podal opravdu kvalitní, bojovný výkon, kluci makali a dřeli po celý zápas a nakonec ztratí vítězství díky neukázněnosti několika hráčů. Zuvedených důvodů byl sokamžitou platností odvolán zkádru juniorů Stanislav Glaser," řekl kouč juniorů Jiří Mlika.

Letňany - dorost 3:0

Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0. Kutná Hora: Svoboda (Jiráň) - Draslar, Buchta, Pálek, Vašíček - Hynek, Tvrdík, Macháček M., Míšek, Černohorský, Macháček H., Tyrner, Sirotek, Horčička.

Dorostenci sehráli další mistrovský zápas na ledě vLetňanech, které si vedou vcelku dobře, kdy vdosavadní soutěži jsou na pátém místě. Vprvním zápase přehrál Kutnou Horu vysoko 10:0. Vodvetném zápase Sršni podali daleko lepší výkon. Vycházeli především ztoho, zabezpečit střední pásmo a snahou vyrovnat se soupeři vjeho rychlém bruslení, aby se nedostával do přečíslení. To se vcelku dařilo, kdy jsme až do třinácté minuty drželi nerozhodný stav 0:0.

Vnásledující minutě ale Tvrdíkova pětka neudržela soupeře a ten šel do vedení 1:0.

"Vdalší části hry jsme soupeře nepouštěli do výrazné převahy a také i ve druhé třetině jsme si vedli velmi dobře. Dokázali jsme tuto třetinu odehrát bez branek. Fakt je, že dopředu jsme si moc šancí nevytvořili, nedokázali jsme využít ani přesilových her, kterých jsme vtomto zápase měli tentokrát víc, než soupeř," řekl trenér Sršňů Jaroslav Eisenhammer.

"Soupeř, když získal puk voslabení, tak jej dokázal udržet na svých holích, protože měl ve svém středu technicky vyspělejší hráče, než my. To se ukázalo ve třetí třetině, kdy soupeř ze své převahy dokázal již dvakrát skórovat. Poprvé vtéto části hry ve 49. minutě, kdy byla opět na ledě pětka Jirky Tvrdíka a dostala branku zhole Škopa, který byl i u přihrávky na 0:3 v55. minutě zápasu. I přes prohru je chlapce třeba pochválit, za zodpovědný a obětavý výkon, který předvedli. Zútočníku si vedl velmi dobře Tyrner, který svým důrazným hokejem byl znašich útočníků největším nebezpečím pro soupeře. Opět velmi dobrý výkon podal brankář Svoboda," podotkl Eisenhammer.

Rakovník - starší žáci 10:0

Třetiny: 3:0, 3:0, 4:0. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Zíka, Pipková, Macháček H. - Hynek, Tvrdík, Polívka, Vítek, Macháček M., Němec.

Vzápase hraném o první místo vtabulce to bylo bohužel především mužstvo Rakovníka, které vyučovalo, jak se hraje hokej, kdy cíleným napadáním, výborným bruslením a tím i poctivou obranou, hranou minimálně čtyřmi vracejícími se hráči před kotoučem kvlastnímu brankáři, dosáhlo snadného vítězství.

Kutnohorští hráči zklamali hlavně přípravou na zápas a neochotou hrát fyzicky náročný hokej spoctivým, rychlým návratem do obrané činnosti s následným důsledným nabízením se hráčů bez puku pro založení útoku.

"Zápas znaší strany hrubě nevyšel naší nejstarší první pětce, jež vplné sestavě dostala první tři branky, první již po 33 vteřinách," smutnil kouč Jaroslav Eisenhammer.

Hynek se potuloval hřištěm bez zájmu a snahy o obranu, H. Macháček nakupil zpočátku zápasu mnoho chyb vobraném pásmu a Tvrdík sNěmcem chtěli vždy sami projet čtyři bránící soupeře.

Po hlasité domluvě vkabině, bylo v prvních šesti minutách druhé třetiny vidět, že se soupeřem lze hrát. Ale po neproměněných třech šancích opět první pětka srůzně nedostřídanými hráči inkasovala další tři branky vrozmezí 27. a 30. minuty.

Ve třetí třetině obdrželi hosté další čtyři branky a hráči Rakovníka mohli slavit výhru vzápase sezony, jenž by jim měl zaručil vítězství vkrajské soutěži. Přesto před posledním vzájemným zápasem Kutná Hora drží vzájemnou bilanci vplusu při zatím dvou výhrách, dvou remízách a jedné prohře.

Sedlčany - starší žáci 1:11

Branky: Vítek 5, Kadlec 2, Němec, Tvrdík, Macháček M., Zíka. Asistence: Hynek 3, Němec 3, Kadlec 2, Pipková, Vítek. Třetiny: 0:2, 1:6, 0:3. Kutná Hora: Rejna - Draslar, Zíka, Pipková, Macháček H. - Hynek, Tvrdík, Vítek, Macháček M., Němec, Polívka, Kadlec

Po zodpovědném výkonu všech hráčů, které trochu narušilo vyloučení Němce na 10 minut za řečnění, Kutná Hora přejela soupeře dvouciferným výsledkem a trenér mohl prohlásit: „ Takto si představuji výkon při důležitém zápase.“

Ve druhé třetině ovládla kluziště především druhá pětka, která po krásných kombinacích navyšovala skóre. Ve 22. minutě Vítek po krásné kombinaci sKadlecem a Němcem, ve 25. minutě Němec po nahrávce Kadlece, ve 28. a 31. minutě dvakrát Vítek po nahrávkách Němce, ve 32. minutě Kadlec po příhře Hynka a na závěr druhé třetiny přidal ještě Vítek gól po nedorozumění soupeřových beků sbrankářem.

Ve třetí třetině se konečně také začala prosazovat i první pětka, která začala více nahrávat a ve 45. minutě Tvrdík dorazil střelu Pipkové, ve 48. minutě M. Macháček proměnil vgól nahrávku Hynka a v53. minutě uzavřel skóre Kadlec, který konečně zasi dvaceti pokusů propálil soupeřova brankáře po ledě.

Rakovník - mladší žáci 3:5

Branky: Tvrdík 2, Tomčík 2, Jelínek M. Asistence: Jiráň 3. Třetiny: 0:3, 0:2, 3:0. Kutná Hora: Sirotek - Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo, Ryšan - Tomčík, Filip, Jelínek M., Tvrdík, Jiráň, Jackovič, Lázňovský.

Tento zápas byl pro Kutnou Horu finálovým mačem. Vítězstvím v Rakovníku si zajistili mistrovský titul krajské soutěže.

Stejně jako vněkolika předchozích zápasech hosté neměli kompletní sestavu a hráli na dvě pětky.

Začátek zápasu ovšem vyšel skvěle. Hned zprvního útoku Hora dokázala ve 23. vteřině zápasu dát vedoucí gól. Ve čtvrté minutě pak přidala druhá lajna druhou trefu, která zajistila hostům velkou herní pohodu. I proto přidala ještě třetí gól.

Druhá třetina bylo podobná té první, Kutná Hora měla jednoznačnou převahu, rakovničtí se před soupeřovu bránu dostávali sporadicky, přesto měl při některých akcích gólman Sirotek plné ruce práce.

Třetí třetina je vRakovníku téměř vždy pod vedením domácích a také soka o tom znovu přesvědčili. Nejen, že dokázali dávat góly, zlepšili hru a znatelně ožili. Bohužel, ožili až příliš moc, takže i přitvrdili, což korunovali v55. minutě velmi hrubým faulem na Jelínka v obranné třetině Kutné Hory. Faulující dostal trest 5 minut + trest do konce utkání, Jelínek putoval na vyšetření do nemocnice.

"Výkon mužstva byl velmi dobrý, navíc musím zmínit výkon Kuby Filipa, který hrál jako proměněný a přesto, že nedokázal proměnit několik šancí, byl velmi aktivním hráčem. Stejně tak jistě, bez chyb a navíc schutí útočit hrál také Petr Švejda, který předvedl několik pěkných průniků zvlastního pásma až ksoupeřově bráně," řekl trenér Pavel Sirotek. "I přes tento nepovedený konec jsme odehráli velmi dobré a hlavně vítězné utkání a tím si zajistili spředstihem šesti kol před koncem sezóny titul mistra," doplnil Sirotek.

Tatran Sedlčany - mladší žáci 2:1

Branky: Filip. Asistence: Kořistka. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0. Kutná Hora: Sirotek - Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo, Ryšan - Tomčík, Filip, Kořistka, Tvrdík, Jiráň, Jackovič, Lázňovský.

Do druhého utkání víkendu nastupovali hráči sjistotou vítězství vsoutěži, ale sodhodláním podat znovu kvalitní výkon jako vminulém zápase. Bohužel sestava byla opět nekompletní a na soupisku marodů přibyl Jelínek.

Od začátku se hrál velice svižný, rychlý hokej na obě strany se spoustou šancí, který se musel líbit fanouškům obou táborů. Hlavními postavami svých týmů se stali brankaři, kteří si tentokrát opravdu zachytali a předvedli velké množství krásných zákroků. Kutnohorští hráči postupně získávali herní převahu, hezky kombinovali, byli aktivnější a počet šancí a střel na sedlčanskou bránu značně narůstal. "Bohužel vtomto zápase jsme ale nenašli recept na výborně chytajícího brankaře," řekl kouč Pavel Sirotek.

Na začátku druhé třetiny hosté zbytečně a zbrkle ztratili puk na útočné modré a soupeř již několikátý samostatný únik tentokrát využil. Po zbytek třetiny Kutná Hora stále hrála aktivní hokej a zmnoha šancí se podařilo v18. minutě konečně srovnat Filipovi.

"Do poslední třetiny jsme nastupovali schutí a velkou snahou tento zápas vyhrát, bohužel obraz hry se nezměnil a naše bojovnost a herní převaha ztroskotávala na obětavě hrajícím soupeři a výborném brankaři. Ve 45. minutě při naší přesilové hře, kdy jsme soupeře sevřeli vjeho obranné třetině, sedlčanský útočník vystihl naší přihrávku a se štěstím proměnil další únik. A přestože jsme dále bojovali soupeř ucítil velkou šanci a sobětavostí jí udržel, naše snaha se pomalu měnila vkřeč a i závěrečná hra bez brankaře na výsledku nic nezměnila. Přestože jsme prohráli musím své hochy pochválit, protože odehráli nádherný zápas ve velkém tempu smnoha šancemi na obou stranách, který se musel líbit. A jako trenér jsem velice hrdý na své kluky, že vzápase kde jim po soutěžní stránce o nic nešlo hráli splným nasazením až do konce a nechali na ledě všechno, i když se od nich sportovní štěstí trochu odvrátilo," doplnil trenér Sirotek.

Mladá Boleslav - 4. - 5. třída 6:3

Branky Kutné Hory: Jestříbek 2, Vlach. Asistence: Pilný 2, Beran. Třetiny: 3:2, 1:1, 2:0. Kutná Hora: Kunášek - Macháček, Šurych, Chalupa, Brabec - Jestříbek, Beran, Pilný, Vlach, Fišar, Dytrych, Procházka.

Jeden zletošních výborných zápasů sehráli Sršníci na ledě tradičně výborné Mladé Boleslavi.

Začátek zápasu připomínal předchozí zápasy stímto soupeřem, kdy domácí za tři minuty dvakrát skórovali zpodobně sehrané situace. Nicméně Sršníci se rychle přizpůsobili tempu zápasu, přidali na důrazu, nasazení, bojovnosti, bruslení a v6. minutě se jim podařilo snížit, když skóroval David Jestříbek. Pak domácí ještě přidali jednu branku, ale téměř vzápětí přidal kontaktní branku Jirka Vlach po pěkné kombinaci celého útoku.

Ve druhé třetině se dlouho nedařilo ani jednomu týmu vstřelit branku, ale nakonec se to opět podařilo domácím. Sršníci znovu zabojovali a odměnou jim byl ve 12. minutě gól Davida Jestříbka, kterého poslal do samostatného úniku Josef Pilný. "Po tomto gólu jsme byli až do konce třetiny lepším týmem a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu, bohužel většina střel končila na výstroji boleslavského brankáře a pokud už byl překonán, tak měl dobře postavené tyče," uvedl kouč Michal Procházka.

Ve třetí třetině Sršníci i přes ubývající síly drželi nadějný stav, ale dva rychlé protiútoky v 8. a 12. minutě skončili brankou vsíti jinak výborného brankáře Michala Kunáška.

"Se zápasem jsem byl spokojen. Můžeme prohrát, uznáme kvalitu soupeře, ale hráči musí na ledě odevzdat všechno, tak jako to bylo vtomto zápase," dodal Procházka.

Benešov - 3. třída 12:1

Branka Kutné Hory: Fišar. Čtvrtiny: 2:0, 3:0, 4:0, 3:1. Kutná Hora: Wagenknecht - Houska, Jelínková, Ryšánek V., Ryšánek L. - Fišar, Dytrych, Grauer, Kačerovský, Beran, Pilný, Tourvieille S.

 

Tento zápas se snad ani nedá hodnotit. Výsledek totiž vůbec neodpovídá tomu co se dělo na ledě. "Naši kluci se do soupeře od začátku opřeli naplno, ale zase ta naše střelecká nemohoucnost. Hráči na které se nejvíce spoléhalo při vstřelení gólů opět nemohli trefit bránu. Čekalo se na to, kdo dá první gól a byli to domácí. My jsme sice měli dál převahu, ale výsledek je šokující. Na střely jsme vyhráli 46:27 na to se však nehraje. Ale i takový zápas se někdy sehraje a my na to musíme rychle zapomenout. Tuto sobotu totiž přivítáme Spartu Praha, kterou jsme na jejich ledě porazili. Tak doufám, že dobrý výsledek dokážeme zopakovat," řekl trenér Sršníků Roman Wagenknecht.

Benešov - 1. - 2. třída 8:2

Branky Kutné Hory: Tourvieille E., Macháček. Asistence: Bachtík, Jestříbek. Čtvrtiny: 3:0, 4:0, 0:1, 1:1. Kutná Hora: Líska (Pekař) - Macháčková, Brich, Zíka, Kratochvíl, Koubský, Krátký - Míšek, Jestříbek, Macháček, Bachtík, Tourvieille E.

Zápas v Benešově se nevyvíjel zrovna podle představ Kutnohorských.

Při druhém střídání obránci nechali dorážet benešovského útočníka - 1:0. Po dvou minutách se situace opakovala. Pak přišlo víc než přísné potrestání hostujícího týmu trestným střílením, které benešovský hráč proměnil.

"Druhá třetina probíhala ve stejném duchu, když jsme nechali před naším brankářem dorážet benešovské hráče dokud nedali gól. Ve třetí části jme hru vyrovnali, ale přesto jsme dostali jeden gól. V poslední části jsme dali dva góly, když Bachtík vystřelil puk, benešovský brankář ho neudržel pod svojí kontrolou a Tourvieille ho obětavým skokem dorazil do brány. O tři minuty později Jestříbek ujel po pravém křídle a přihrál Macháčkovi před bránu a ten dal druhý gól. Nedařilo se nám od začátku zápasu udržet krok se soupeřem a soupeřův gólový náskok jsme nedokázali do konce zápasu vyrovnat. Snad se nám bude příště dařit více," řekl trenér Vladimír Zíka.

Pavel Sirotek