Jeden z koučů Milan Kraučuk byl po utkání velmi zklamaný, hlavně z neproměněných šancí svého mužstva. Přesto však dál věří v druholigovou spásu.

„Nevyšlo to dnes díky našemu špatnému zakončení, protože když se podívám na statistiku střel, tak soupeř vystřelil 16 střel a my 40. Přesto jsme prohráli 2:3,“ pokrčil rameny po utkání trenér Kutné Hory Milan Kraučuk. „V zakončení jsme byli zbrklí. Jeli jsme dva na jednoho, tři na dva a nedokázali jsme si nahrát a přesně zakončit. Soupeřův brankář byl dnes vynikající a nás vychytal,“ uznal trenér.

Ve třetí třetině už byla na mužstvu znát nervozita. „Mužstvo cítí, že musí vyhrát každé utkání a tak ten tlak je velký. Nervozita se samozřejmě dostaví. Hlavně když máme šance a nedáme je. Navíc jsou tu mladí a nezkušení hráči, což také hraje roli,“ uvedl Kraučuk.

Milan Kraučuk byl samozřejmě zklamaný, ale hlavu nevěsí: „Musíme jít dál, ovšem dnešní ztráta bodů mě velice zklamala. Samozřejmě ještě není nic ztraceno. Půjdeme dál a uděláme pro to vše."

Reparát mohou Sršni složit už ve středu 13. února, kdy na svém ledě hostí v rámci dalšího kola nadstavbové části soupeře z druhé skupiny Západ - tým Roudnice nad Labem. Ten je ve skupině Západ jedenáctý a na poslední dvanáctý Slaný, kde Kutná Hora v neděli prohrála, má náskok čtyři body. Sama Roudnice ve středu s exsparťany Šrekem a Žemličkou tedy musí zabrat, chce-li soutěž udržet. "Nebude to lehký zápas, ale doufáme ve tři body. Je to naše povinnost," řekl druhý z koučů Jiří Mlika.

Michal Pavlík