„Máme důležité tři body a hrajeme dál,“ radoval se po utkání trenér Jiří Mlika. „Začátek byl velmi opatrný. Poté jsme si vypracovali nějaké brankové příležitosti,“ říkal Mlika. „Zase se nám lepila smůla na hokejky, ale trpělivostí jsme se dopracovali k tomuto výsledku,“ dodal.

Ve třetí třetině se Sršni opět přizpůsobili laxní hře soupeře. „Po gólu na 2:2 jsme byli psychicky dole. Nakonec se nám podařilo z toho zvednout a vyhecovat se, proto to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ oddychl si kouč. Tři body určitě pomůžou psychice mužstva. „Myslím, že to týmu pomůže. Do Sokolova by navíc už měl být v pořádku Robert Bláha, takže budeme kompletní,“ přemýšlí Jiří Mlika.

Ke konci trenér často střídal, a když při jednom střídání šla první lajna dolů po deseti vteřinách, utkání rozhodl "Pepa" Štros. „Už na tom také nejsme dobře fyzicky, a proto jsme potřebovali střídat rychleji. Prakticky jsme hráli ke konci osm minut na dvě pětky,“ uvedl Mlika. Při oddechovém čase se trenéři snažili mužstvo uklidnit. „Hráli jsme v oslabení, tak jsem jim říkal, ať zkusí dát góla do prázdné brány a puk ať hned vyhazují ze třetiny,“ dodal trenér.

„Každé utkání je pro nás v této situaci náročné. Fyzické síly už také odchází, takže v Sokolově to bude v sobotu velmi náročné a my jedeme bojovat,“ naznačil Mlika, který bral středeční výsledek jako velké zadostiučinění oproti utkání v Roudnici, kde Sršni prohráli díky spornému gólu pět vteřin před koncem.

Velkou euforii prožíval autor vítězné branky "Pepa" Štros. „Bylo to úplně super, kluci mi hodně pomohli a chtěl bych pochválit celý tým, protože jinak bychom se k tomu nedopracovali,“ uvedl.

Štros je na ledě známý jako hecíř. „Hrozně moc to utkání prožívám, jsem napjatý do poslední chvíle a čekám, jak to dopadne. Dneska to dopadlo skvěle, takže jsme všichni šťastní,“ radoval se střelec.

Po vstřelené brance však Štros dostal desetiminutový osobní trest. „Já jsem tam brankáři řekl nadávku, ale popravdě. On je, když dostal takový blbý gól. Rozhodčí to slyšel, ale já jsem chtěl ještě s klukama udělat fotku, jenže to už jsem nestihl,“ popsal radost z branky a následnou provokaci k brankáři.

A co v sobotu v Sokolově? „Jedeme bodovat,“ řekl Štros. „S klukama se mi tady hraje výborně. Petra Chytráčka znám z působení v Havlíčkově Brodě, klape to,“ uvedl ke svému spoluhráči z lajny.

Michal Pavlík