„Tohoto soupeře jsme čekali a bude to těžký souboj. Uvidíme, kolik budou mít sil,“ uvedl útočník Petr Hemský, který se v nedělním duelu blýskl dvěma brankami.

Trenér kutnohorských Sršňů Milan Kraučuk neměl, co by hráčům v neděli vytkl. „Zápas jsme měli plně pod kontrolou, až na pár střídání. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Kluci hráli hokej, mně se to líbilo a chtěl bych jim poděkovat. Díky patří i divákům. Máme před sebou poslední krok před kvalifikací a doufám, že bude úspěšný,“ řekl kouč, který má před finále ze soupeře respekt, ale nikterak přehnaný.

„Velké Popovice se daly čekat, protože hrají dobrý hokej. Přesvědčili jsme se o tom při vzájemných duelech. Nebude to lehké, ale uděláme všechno proto, abychom uspěli,“ zdůraznil Milan Kraučuk.

V neděli chyběl týmu kapitán Václav Adamec, který se v sobotu zranil po nešterném zákroku jednoho ze soupeřů. Dovolí mu jeho naraženina nastoupit ve finále? „Naraženina je někdy horší, než zlomenina. Samozřejmě na stavu Vaška Adamce budou pracovat dobří lékaři a odborníci. Byli bychom rádi, aby byl Vašek na finále fit,“ přeje si Kraučuk.

Trenér díky zranění kapitána přeskupil druhou a třetí formaci. „V podstatě jsem volil podle své intuice a myslím, že to vyšlo, protože opravdu hráli dobře. Na příští zápasy to zase může být jinak, záleží na každém hráči, jak se snaží,“ zakončil trenér.

Poslední dvě utkání vyšla útočníkovi Milanu Pomichálkovi, který byl na ledě hodně vidět a dal krásnou branku. „Za ta dvě utkání jsem ale spálil dalších deset gólovek. Jsem spíš dřevák,“ řekl s úsměvem. „Asi už jsem zapadl do týmu. Navíc mi pomohlo, jak nás dal trenér dohromady s Michalem Kraučukem. Dneska naše lajna zařídila hodně gólů. Takhle se mi to líbí,“ libuje si Pomichálek.

„Atmosféra v týmu je o hodně lepší a myslím, že se ta potřebná pohoda vrátila,“ chválil práci mančaftu Pomichálek. Na Velké Popovice to bude chtít zodpovědnost. „Musíme mít před nimi respekt, ale když budeme hrát zodpovědný hokej, tak uspějeme my a vyhrajeme to,“ dodal.

Odehráli Sršni snadné utkání? „To ano, ale jen díky tomu, že jsme v první třetině dali dva rychlé góly a tím pádem to soupeř položil,“ upřesnil lídr první lajny Petr Hemský, který je spokojený se stoupající tendencí formy jejich pětky. „Góly jsme nějaké dali, ale zrovna dneska jsem tam měl asi patnáct gólovek, ale protože jsem dřevák, tak jsem z toho dal minimum. Každopádně nám to teď jde lépe, než předtím,“ dodal Hemský.

Semifinále konečně sedlo i Jaromíru „Čiki“ Floriánovi. „Poslední dva zápasy jsem vstřelil dva góly. Bylo to i díky soupeři, protože Slaný zahrál lepší hokej, než Žabonosy ve čtvrtfinále. To bylo pro nás rozhodně lepší,“ řekl Florián, podle kterého je teď tým na dobré vlně.

„Pohoda se vrátila, vždyť dneska jsme vyhráli osm jedna, to je paráda. Teď doufáme, že Velké Popovice porazíme a půjdeme do kvalifikace,“ prohlásil střelec Florián.

A čím si vysvětluje střelecký útlum první lajny v minulých kolech? „Prostě se nemůže dařit celou sezonu a někdy ten útlum musí přijít. Snad jsme si to už vybrali a půjde to takhle dobře dál,“ uzavřel Florián.

Michal Pavlík