„Selhali jsme v koncovce,“ přiznal jeden z trenérů Milan Kraučuk. Měl pravdu.

V úvodu utkání byli po náporu Sršňů domácí hokejisté na ručník: Pomichálek ve vyložené šanci těsně minul a krátce poté vychytal Kraučuka v dobré příležitosti Novák. Po úvodním náporu se však Sršni přizpůsobili Slánským a tempo hry opadlo. Domácí se dokonce dostali v 11. minutě do vedení, když při hře 4 na 4 skóroval Průcha – 1:0.

Poté Kutnohorští opět zabrali. Kraučukovu šanci vyrazil Novák ramenem. V čase 13:22 však přišlo toužené vyrovnání: v početní výhodě našel krásnou přihrávkou Hemský volného Gibu, který z první trefil odkrytou slánskou bránu – 1:1. V 17. minutě se uvolnil až před Nováka kutnohorský Pomichálek, jenže brankář byl ve střehu. V poslední minutě první třetiny si Sršni vytvořili velký nápor, ovšem po Hemského nezištné přihrávce vychytal Novák se štěstím Pomichálka.

Hned na začátku druhé třetiny vychytal ležící Barta pokus domácího J. Nováka. Na druhé straně nedokončil kličku slánskému brankářovi Chytráček. Ve 23. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovku a Sršňům pomohla tyčka, když Průcha zasouval kotouč za Bartu.

Kutnohorští hokejisté udeřili ve 29. minutě: po závaru před Novákovou bránou se trefil do odkryté části L. Muras – 1:2. Další šance Sršňů na sebe nenechaly dlouho čekat. Pomichálek z blízka nedokázal prostřelit Nováka a Chytráček ve velké šanci netrefil slánskou svatyni. Přítomné kutnohorské fanoušky tak nejvíce překvapila vyrovnávací branka domácích, která přišla z čista jasna. Ve 35. minutě domácí zakombinovali před Bartou a Pavlík dorazil kotouč za kutnohorského brankáře. O dvě minuty později pálil z mezikruží těsně vedle hostující útočník Florián.

V poslední části hry už jako by se Sršni přizpůsobili hře domácích, i když opět měli více šancí. Kutnohorští chtěli rozhodnout, jenže místo vstřelené branky přišla inkasovaná. Ve 48. minutě se odrazil puk k Hoffmannovi, který zasunul za Bartu – 3:2. V 53. minutě zavařili před slánskou brankou Hemský s Pomichálek, jenže gumový kotouč do branky nezajel. V závěru se neujala ani rána Floriána, který po ledě prolétla těsně vedle Novákovy brány.

Sršni si tak porážkou hodně zkomplikovali situaci se záchranou ve druhé lize. Ve středu hostí na domácím ledě od 18 hodin Roudnici nad Labem a musí získat tři body. "To určitě. Už takhle jsme si pokazili plán, protože jsme počítali s tím, že tři body přivezeme i ze Slaného," litoval kouč Kutné Hory Jiří Mlika.

Největší rivalové totiž o víkendu v domácím prostředí naplno bodovali. Jindřichův Hradec doma porazil Kobru Praha (4:2) a Benešov překvapivě zdolal Rokycany (2:1).

Slaný - Kutná Hora 3:2

Branky a asistence: 11. Průcha (Lapáček, Šťastný), 35. Pavlík (Hybš), 48. Hoffmann (Hybš, Valský) – 14. Giba (Hemský, Bláha), 29. L. Muras. Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 120. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Kutná Hora: Barta – Jančařík, Giba, Janata, Kadlec, Havlíček, Krpálek – Bláha, Hemský, Pomichálek – Kraučuk, Florián, Králíček – L. Muras, Chytráček, Štros – Mizera.