V úvodu utkání prověřil Řehoř pěknou ranou Malého, ten kotouč ale vyrazil. Pak nastoupila druhá lajna vedená Adamcem, roztočila kolotoč a Slaný nestíhal. Do 8. minuty Sršni kontrolovali hru a pak udeřili: nádhernou přihrávku přes půl hřiště zužitkoval skvělým blafákem Kraučuk – 0:1. Druhou branku přidali Sršni v čase 11:58, kdy v útočném pásmu našel Bláha lépe postaveného Hemského, který zavěsil pod víko Vaňousovy brány – 0:2. V 16. minutě, po třetí domácí přesilovce, prověřil Vaňouse tvrdou ranou Florián a brankář chvíli nevěděl, kde má puk. Sršně nezastavilo ani oslabení, domácí si moc v první třetině nezahráli.

Do druhé třetiny nastoupili domácí jako vyměnění. Slánští snížili stav utkání ve 22. minutě, když z pravé strany přes chumel skóroval Eitler – 1:2. Ve 25. minutě při přesilovce domácích Malý vychytal skvělým zákrokem Pavlíka. Do té doby Sršni jen bránili. Hráli totiž často v oslabení, mnohdy po sporných vyloučeních.

Ve 32. minutě Sršni museli čelit skoro čtyři minuty přesilovce 5 na 3, kterou však odehráli parádně. Jakmile početní výhoda domácích skončila, neproměnil Pomichálek obrovskou šanci tváří tvář Vaňousovi.

Paradoxně se v čase 35:25 puk odrazil smolně k hokejce Jaroše, který zasunul za Malého – 2:2.

Ke konci druhého dějství ještě Malý vychytal únik Laciny z pravé strany.

Do poslední části vstoupili skvěle Sršni: hned po 51 vteřinách nastřelil kotouč Hemský z rohu na bránu a domácí hráč si dal vlastní gól – 2:3. Uběhly dvě minuty a tragický Vaňous v bráně Slaného namazal na hůl Kraučuka, který skóroval do prázdné brány – 2:4.

Ve 45. minutě byl zákeřně zraněn Adamec. Sudí Doubek však ani nesignalizoval trest, poté však viníka vyloučil, když viděl, jak je na tom kutnohorský kapitán špatně. Ve 48. minutě se domácím podařilo snížit zásluhou Jaroše – 3:4. Poté však nejprve neproměnil šanci Florián, jenže o chvíli později Malý založil akci, na jejímž konci stál právě přesně zakončující Florián – 3:5.

V závěru se opět předvedl nepřesný sudí Doubek: nejprve nesmyslně poslal do šaten Jančaříka za dvě desítky. V poslední minutě poslal ještě nezištně Pomichálek do brejku Hemského, ten však na Vaňouse nevyzrál.

Slaný - Kutná Hora 3:5

Branky: 22. Eitler (Spilka), 37. Jaroš (Eitler), 48. Jaroš (Frolík) – 8. Kraučuk (Jelínek), 12. Hemský (Bláha), 41. Hemský, 43. Kraučuk, 54. Florián (Hemský, Malý). Rozhodčí: Doubek. Vyloučení: 5:14, navíc Průcha (S) 10 minut a Jančařík (KH) 10 minut a do konce utkání. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 0:2, 2:0, 1:3.

Slaný: Vaňous – Málek, Spilka, Řehoř, Šilhavecký, Šťastný – Šelicha, Průcha, Pavlík - Škripko, Frolík, Hnátek -Hybš, Eitler, Lacina - Jaroš, Kobylka, Kiribuchi.

Kutná Hora: Malý – Jančařík, Kadlec, Florian, Jelínek, Heřmanský, Veselý – Hemský, Bláha, Florián – Prachař, Adamec (45. Kišš), Kraučuk – Pomichálek, L. Muras, Mizera. (Krištof – Šlejtr, Vaněk – Andrle).