První velké vzrušení na stadionu proběhlo už vprvní minutě, kdy vypadl proud. Tato černá chvilka nejspíše předurčila osud kutnohorských sršňů. Ti i přes jasné vítězství nad celkem Jablonce sestupují do krajského přeboru, protože Jindřichův Hradec uhrál remízu 2:2 sKlatovy. Kutná Hora se tak už ani v případě středečního vítězství doma nad celkem Řisut neodlepí z posledního místa.

Oba celky nastoupily do utkání vrychlém tempu. A lepší start předvedli Sršni. V 11. minutě se trefil Králíček po parádní výzvě Hemského – 1:0. Vprvní třetině držel naděje na záchranu a dobrý výsledek Kutné Hory skvělými zákroky gólman Libor Barta. Za hráče se mu za to odvděčil ještě vprvní třetině Štros – 2:0.

Jablonec, který odehrál zápas pouze na čtyři beky, v úvodu druhé části srovnal krok dvěma bleskovými zásahy. Drak doklepl odražený puk a Měrtl našel skulinu mezi Bartovými betony – 2:2.

Sršni se ale nevzdali a znovu poodskočili na dvoubrankový rozdíl. Nejdříve se trefil Florián a po něm si u tyčky počíhal na odražený kotouč Pomichálek – 4:2.

Vposlední části už hostům evidentně docházely síly a Sršni své vítězství ještě zvýraznili. Využili k tomu soupeřovu hru bez brankáře, k níž se Jablonec ve snaze zvrátit vývoj zápasu uchýlil necelé čtyři minuty před koncem. To hrála Kutná Hora oslabení.

Jenže power play se Severočechům hrubě nepovedla. Pomichálek si napřed sice myslel, že zasunul kotouč za brankovou čáru, ale sudí gól neviděl, nechal pokračovat ve hře a rozhodnout tak musel se vší parádou bombou od modré kapitán Jančařík - 5:2. Bonbónek pak přidal ještě další řízný obránce Giba, který v 59. minutě propálil vše před sebou. Také od modré čáry.

Kutná Hora – Jablonec 6:2

Branky a asistence: 11. Králíček (Hemský), 15. Štros (Havlíček, Chytráček), 26. Florián (Kraučuk, Bláha), 38. Pomichálek (Krpálek), 57. Jančařík, 59. Giba (Jančařík, Hemský) - 21. Drak (Klíma), 24. Měrtl (Klíma). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 11:9, navíc Florián (KH) do konce utkání. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 510. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:0.

Kutná Hora: Barta – Giba, Jančařík, Kadlec, Janata, Havlíček, Krpálek – Pomichálek, Králíček, Hemský - Kraučuk, Florián, Bláha - Štros, Chytráček, Muras.

Jablonec: Kraus – Drak, Mrkvička, Ulrych, Abrahám – Svoboda, Lepka, Zeman - Burkoň, Kúna, Měrtl - Hribík, Brokeš.

Ohlasy z utkání najdete ZDE.