HC Benátky B - Kutná Hora B 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

„Nekoncentrovanost na začátku zápasu, základní chyby v obrané fázi, hlavně proto jsme prohráli první poločas 3:0, kdy jsme nedokázali z našich šancí dát ani jednu branku,“ zhodnotil úvod zápasu trenér kutnohorského béčka Vladimír Kaiser. „Je znát, že Martin Meloun už není v takové zdravotní pohodě jako byl v úvodu sezóny, to on dával nejvíce gólů a ty teď chyběj,“ posteskl si trenér.

Ve druhém poločase Sršni zabrali a dokázali se dostat do několika brankových situací. Z jedné pohledné akce se podařilo snížit zásluhou Kubáta, kdy doklepl puk za záda domácího brankáře – 3:1, což bylo také z druhého poločasu od obou týmů vše.

V poslední třetině hráči Kutné Hory sevřeli svého soupeře na jejich polovině, ale ani z jedné šance už branka nepadla. Hráči z Benátek si dvoubrankové vedení až do konce zápasu pohlídali a mohli slavit v posledním zápase sezóny vítězství 3:1.

„Dobře opět zachytal Blažek, ale druhou třetí dorážku přeci nemůže mít, to musí odehrát hráči, což v Benátkách nedokázali, “vysekl poklonu brankáři kouč. Pohled na celou sezónu nám přiblížil po zápase Vladimír Kaiser: „Záměr výboru a manažera před sezónou mi připadal dost nereálný, kdy se mělo hrát o první místo a postup do vyšší soutěže. Když se tu hraje druhá liga, tak by zde byla pak dobrá návaznost mezi oběma celky. Hráči by se mohli mezi týmy prolínat, např. kdyby někomu chyběla výkonnost nebo bylo několik hráčů zraněných,“ zhodnotil plány před sezónou trenér. „Ukázalo se, že mančaft na tu špici má, ale bohužel stačí dva výpadky a je to hned znát, protože je soutěž dost krátká. Máme pouze dvanáct zápasů a hodnocení je tříbodové, tudíž stačí jeden dva výpadky, jako jsme měli my a už se to dohnat nedá,“ doplnil kouč.

„Tým měl rozhodně navíc a to i na první místo. Spokojený s umístěním v tabulce nejsem, mohlo to být rozhodně místo druhé, na to jsme rozhodně měli, možná i to první. Ale kdyby mi někdo řekl před začátkem, že skončíme třetí a budeme hrát tak, jak jsme hráli, tak bych spokojený určitě byl,“ uvedl. „Příští rok je ještě otevřený, protože Roudnice, která je první i Příbram, která je druhá, postoupit do vyšší soutěže nechtějí, jak jsme se tak předběžně s oběma týmy během sezóny bavili. Zájem o to jednoduše nemají. Nevím jak se rozhodne výbor, ale jde samozřejmě i o to, aby se kutnohorské áčko udrželo v druhé lize, pak tu naděje, že se postoupí i z třetího místa je. Tenhle mančaft má zatím na to, aby hrál ve spodní části tabulky v jedničce a pokud se tu udrží hráči a někdo nový přijde, tak by to tu smysl rozhodně mělo,“ zakončil úvahu trenér.

Branka K. Hory B: Kubát. Sestava K. Hora B: Blažek- Čejka, Kopáček, Pipek, Jursík, Vašíček, Vaněk – Šrámek, Šédr, Kubát, Meloun, Socha, Drahoňovský, Volný, Kaiser, Charvát. Trenér Vladimír Kaiser.