Starší žáci

Velké Popovice B – Kutná Hora 3:10

K odvetě s béčkem Velkých Popovic vyrazili Sršníci na dohrávku v mimořádném termínu v páteční odpoledne s očekáváním, jak bude soupeř posílen kluky z áčka. Ze soupisky bylo patrné, že pouze dvěma či třemi dopsanými třiadevadesátkami, takže se kutnohorští hráči měli zaměřit na jejich bránění již ve středním pásmu.

První třetina začala z obou stran dost rozháraně, takže hosté nevyužili přesilovku ve 3. minutě, poté absolvovali hru 4 na 4 a ubránili oslabení v 7. minutě.

Góly začaly padat až od 10. minuty. Ve hře 5 na 5, kdy hosté nejprve nepřesně rozehráli ze svého obranného pásma a následný útok soupeře 3 na 2 špatně postavili obranu. A prohrávali 1:0.

Ve 13. minutě přihrál Hynek před branku Drahotovi a ten srovnal na 1:1, aby byl vzápětí vyloučen. V oslabení Kutná Hora soupeře do šancí nepustila. Naopak 20 vteřin před návratem na led vysunul Hynek Tvrdíka, jenž sólo zakončil pod horní víko – 1:2.

Následující přesilovku hosté nevyužili a v čase 19:30 sehrál divadelní etidu Kadlec, jenž chtěl v nájezdu soupeře jednoho na naše dva beky zdvojit Zíku, ale upadl mu přímo pod nohy, takže se soupeři otevřela dálnice na naši branku a ten srovnal na 2:2.

Druhá třetina začala ještě více zmateně a hra se individuálními akcemi přelévala z jedné strany na druhou.

Kladem bylo, že se Kutné Hoře dařilo zastavovat nejlepší hráče soupeře tělem již ve středním pásmu či je vytlačovat do rohů. Ovšem v oslabení hosté inkasovali ve 29. minutě na 3:2 a soupeř byl chvíli lepší. Ve 32. minutě hosté po vystřídání soupeřova brankáře ale skóre otočili brankami Kořistky a Drahoty po příhrách Vítka a Hynka.

Ve 37. minutě hosté ubránili půlminutové oslabení a v následné hře 4 na 4 ujel Tvrdík a překonal již znovu vystřídavšího brankáře soupeře na 3:5.

Třetí třetinu Sršni zahájili ubráněným oslabením a ve 46. minutě skóroval Tvrdík po nahrávce Hynka, ve 48. minutě vyjel ze skrumáže Vítek a proměnil, ve 49. minutě nahrál po pěkném zavezení zpoza branky Tvrdík Hynkovi a ten zvýšil už na 3:8.

V 53. minutě dorazil Kořistka střelu Němce a v poslední minutě uzavřel skóre stejným způsobem Hynek po střele Tvrdíka.

K nervoznímu stylu hokeje v tomto zápase, kdy se nedařilo zakládat plynulé akce, přispěl stejnou měrou i soupeř svým stylem hry. Plusem ze strany Kutné Hory byla pečlivá obranná hra do těla, pokrytí nejlepších soupeřových hráčů, na kterých chtěl postavit útok, a produktivita v poslední třetině, kdy hosté soupeře předčili fyzickými silami, jimiž se prodírali do zakončování z bezprostřední blízkosti.

Branky Kutné Hory: Tvrdík 3, Kořistka 2, Drahota 2, Hynek 2, Vítek. Asistence: Hynek 4, Tvrdík 2, Vítek, Němec. Třetiny: 2:2, 1:3, 0:5.

Kutná Hora: Sirotek, Rejna – Draslar, Zíka, Kadlec, Marvan – Vítek, Němec, Ryšan, Tvrdík, Hynek Kořistka, Tomčík, Drahota, Jackovič, Švejda.

Mladší žáci

Velké Popovice B – Kutná Hora 4:9

Branky Kutné Hory: Tvrdík 4, Jiráň 2, Filip 2, Švejda. Asistence: Jiráň 2, Filip 2, Tvrdík 2, Švejda, Sádlo. Třetiny: 2:1, 2:5, 0:3.

Kutná Hora: D. Jelínek – Švejda, Šváb, Šurych, Macháček – Jiráň, Tvrdík, Jestříbek, Procházka, Mlika, Filip, Sádlo.

Roudnice nad Labem – Kutná Hora 2:1

Zápas 29. kola čekal Sršně na ledě Roudnice nad Labem u čtvrtého týmu tabulky.

Soupeř nastupoval se třemi pětkami a dvěma gólmany, proti kutnohorským 12 + 1. Při rozbruslení byla patrná chuť domácích do zápasu a také velká zručnost několika hráčů a také síla několika dalších, kteří předvedli pár pěkných golfových střel.

Nástup do zápasu byl ve velmi ostrém tempu, kdy útok domácích střídal útok Sršňů. Několika velmi pěknými a pekelně rychlými akcemi se prezentovali domácí, kombinaci a tradiční chytrost předváděli Sršni. Stejně tak kvalitně se prezentovali oba gólmani, kteří tahali ze svých arzenálů jeden skvělý zákrok za druhým. Přes množství šancí na obou stranách skončila první třetina bez branek.

Do druhé části nastoupili Sršni špatně. Domácí bek poslal puk do středního pásma, kde Jelínek zaspal vedle rozjíždějícího se soupeře, který následně svůj brejk proměnil. Gól padl 29 vteřin po začátku třetiny! Výkon hostů šel ve druhé třetině výrazně nahoru, přesto se nedokázali gólově prosadit. Chyběla velká sršní zbraň – proměňování šancí.

Soupeř ve druhé části využíval spíše brejků, větší část třetiny hosté odehráli v jejich obranném pásmu.

Za stavu 1:0 Sršni nastupovali na led do třetí třetiny s odhodláním vyrovnat. Pokud se něco opravdu povedlo, bylo to vyrovnání gólem podobným roudnickému. Ve 35. vteřině dotlačil Jiráň puk do branky.

Potom se střídaly intervaly, kdy měli nejprve převahu domácí, pak Kutná Hora a takhle se to točilo dál. Pak ovšem v čase 55:41 padl velmi nešťastný gól do kutnohorské branky. Domácí útočník nastřelil puk zpoza branky, který zůstal stát pod nohama hostujícího gólmana, druhý útočník ho jen postrčil špičkou čepele do branky. Od tohoto okamžiku hosté tlačili soupeře v jejich pásmu, když při jednom z přerušení hry, v 18. minutě, vzal trenér time out a stáhl gólmana.

K první lajně nastoupil na led ještě Jožan Tomčík, na ledě bylo tedy připraveno to nejlepší. Po vhazování Sršni několika střelami prověřili gólmana, který však stále odolával. Okamžitě, při dalším přerušení, si vzali oddechový čas domácí. To umožnilo nechat na ledě první lajnu a ostřelování pokračovalo. Soupeři se podařilo na chvíli dostat k puku, střelu na prázdnou bránu však beci tečovali mimo bránu a hned rozehráli na útočníky. Několik dalších našich střel domácí gólman odvrátil, skórovat proto už hosté nedokázali.

Přes porážku, kterou si Sršni nejspíš odřízli cestu k mistrovskému titulu v této věkové kategorii, byl zápas podle očitých svědků naprosto skvělý. „Soupeř hrál velmi pěkný a rychlý hokej, bez zbytečných záludností. Důkazem je jen jeden vyloučený během celého zápasu. Zvláštní poděkování si dnes zaslouží všichni rodiče Sršňů, kteří fandili jako o život,“ řekl trenér malých Sršňů Michal Procházka.

Branka Kutné Hory: Jiráň. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1.

Kutná Hora: D. Jelínek – Švejda, Šváb, Šurych, Sádlo – Jiráň, M. Jelínek, Tvrdík, Jestříbek, Tomčík, Mlika, Filip, Macháček.

4. – 5. třída

Kutná Hora – Rakovník 2:6

Sobotní zápas s Rakovníkem začal skoro už klasicky, kdy v 1. minutě zápasu Sršníci prohrávali 0:1. Po chybě v rozehrávce soupeř zatlačil Kutnou Horu v obranném pásmu a svůj tlak proměnil ve vedoucí branku.

Pak se domácí kluci dostali do provozních otáček a hra se vyrovnala.

Soupeř ovšem prokazoval větší hlad po puku, lepší bruslení a také štěstí stalo o něco víc na jeho straně. Ve 13. minutě zápasu po zaváhání v obraně zvýšil soupeř na 0:2.

Po přestávce a změnách v sestavě domácí hru vyrovnali a v 17. minutě Miloš Konečný po nahrávce Kačerovského snížil na 1:2.

V následujících minutách si domácí vytvořili několik šancí, ale štěstí a dobře postavené tyče stály při rakovnickém brankáři.

Kutnohorský elán zchladil ve 23. minutě přesnou trefou šikovný hráč Rakovníka.

Sršníci ještě zabojovali a Miloš Konečný svojí druhou trefou korigoval na 2:3.

Bohužel další vývoj zápasu už byl plně v rukou soupeře. Těsně před druhou přestávkou dal čtvrtý gól a kluci už nedokázali najít v sobě dost sil pro zvrat v utkání. V poslední třetině domácí inkasovali ještě dva góly a zápas skončil jasnou a zaslouženou výhrou Rakovníka.

Branky Kutné Hory: Konečný 2. Asistence: Šurych, Kačerovský. Třetiny: 0:2, 2:2, 0:2.

Kutná Hora: Wagenknecht, Chalupa – Jelínková, Grauer, Houska, Brabec – Dytrych, Fišar, Šurych, Konečný, Procházka, Kačerovský, Hríbik, Červinka, Macháček.

Pavel Sirotek