Junioři

Začátek zápasu byl tentokrát velmi vlažný, a i když se domácí vtomto soupeři přizpůsobili, stačili si do 10. minuty vytvořit zřetelnou herní převahu a tři gólové šance, které dle svých posledních tradic neproměnili, tudíž přišel trest v podobě branky soupeře – 0:1. Tempo zápasu se nedařilo stále zlepšit, a tak se hrál nepříliš pohledný hokej pro oko diváka. Junioři Kutné Hory, přestože měli ve druhé třetině převahu, se do žádné brankové příležitosti dostat nedokázali. Začátek poslední třetiny, kdy Sršni chtěli zápas konečně otočit, začal smolně. Inkasovali hned vprvní minutě – 0:2. Přesto se podařilo týmu konečně probudit a nastartovat do větších obrátek, jehož výsledkem byl kontaktní gól Ondry Šlejtra – 1:2.

Vzávěru zápasu se pokusili kutnohorští dorostenci o hru bez brankaře, ve které se jim podařilo dostat do jasné brankové příležitosti, kterou bohužel rozhodčí přerušili, kvůli ofsajdu, který nebyl, což sami rozhodčí při poradě po skončení zápasu uznali. Vpokračující hře bez brankaře Hora inkasovala rozhodující gól do prázdné brány – 1:3. Na zápasu se opět projevili neproměněné šance Sršňů. Proti tomu Slaný dokázal své sporadické brankové příležitosti proměnit, a proto zápas vyhrál.

K. Hora – HK LEV Slaný 1:3

Branky: Šlejtr. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2. Kutná Hora: Blažek - Teplý, Krejza, Buchta, Kozlík, Šlejtr - Jiráň, Mlika, Andrle, Miler, Pavlíček, Jandáček, Hetfleisch, Vnuk, Siváček.

Dorost

Dorostenci vyrazili kdalšímu mistrovskému zápasu do Rakovníka. Díky pozdnímu příjezdu, zaviněném dopravní nehodou, se Sršni nestačili před zápasem ani rozbruslit. Domácí vyvinuli na branku Sršňů velký tlak, kdy v prvních deseti minutách vystřelili na branku patnáct střel. Při tomto tlaku se Sršni dopouštěli mnoha faulů, které rozhodčí trestal vyloučením a při jednom znich se domácí ujali vedení – 1:0. Tímto ještě příznivým stavem zápasu pro kutnohorské skončila první třetina, ve které jen třikrát ohrozili brankáře soupeře.

Obraz hry se moc nezměnil ani ve druhé třetině. Domácí lépe bruslili a jejich pohledný kombinační hokej slavil další úspěch v27. minutě, kdy soupeře neubránila ani kutnohorská první pětka a soupeř zvýšil na 2:0. Vrcholem druhé třetiny byla 35. minuta, kdy hráli domácí vpočetní výhodě, při které se dostali až před branku Svobody. Obránci nechali bušit do svého golmana tak dlouho, až ztoho padla třetí branka – 3:0. Další ránu zasadili soupeři domácí ve 37. minutě, kdy dostal Pálek trest pět minut + do konce utkání za píchnutí holí, což výrazně ovlivnilo další průběh zápasu, kdy se muselo improvizovat jak vobraně, tak vútocích.

Nervy neudržel ve třetí třetině ani Vašíček, který, spolu sdomácím hráčem dostal trest 2 + 2 minuty, a tudíž další branky museli zákonitě ve třetí třetině přijít. Rakovník nejdříve zvýšil ve 49. minutě na 4:0, kdy propadla pětka Tvrdíka a hned na to dostala pátou branku různě poskládaná pětka kutnohorských dorostenců. Ani to však nebyl konec, domácí se prosadili i vzávěru zápasu, kdy v57. minutě zvýšili na 6:0. Vposlední minutě Rakovník zpečetil vítězství sedmou brankou.

HC Rakovník – K. Hora 7:0

Třetiny: 1:0, 2:0, 4:0. Kutná Hora: Svoboda, Jiráň - Zíka, Pálek, Vašíček, Macháček H. – Hynek, Tvrdík, Macháček M., Míšek, Němec, Pipková, Tyrner, Hejný, Horčička.

Mladší žáci

Protože mladší žáci Kutné Hory měli volno, tak si pozvali na svůj led dva účastníky žákovské ligy, HC Dvůr Králové nad Labem – Náchod a HHK Velké Meziříčí s kterými sehráli malý turnaj.

Jednotlivé výsledky zápasů:

K. Hora – HHK V. Meziříčí 6:3

HHK V. Meziříčí – HC Dvůr Kr. n. L. – Náchod 1:12

K. Hora – HC Dvůr Kr. n. L. – Náchod 3:3

Branky vturnaji celkem: Tomčík 4, Jiráň 3, Kořistka 3. Kutná Hora: Sirotek, Jelínek D. - Marvan, Švejda Pavel, Sádlo, Ryšan - Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Lázňovský, Jackovič, Švejda Petr, Šváb, Jestříbek.

Celkové pořadí turnaje:

1. místo HC Dvůr Králové nad Labem - Náchod

2. místo Sršni Kutná Hora

3. místo HHK Velké Meziříčí

Individuální ocenění pro nejužitečnější hráče jednotlivých týmů:

Stadion Kutná Hora - Jožan Tomčík

HHK Velké Meziříčí - Jan Brož

Dvůr Kr.n.L. - Náchod - Martin Zelený

4. – 5. třída

Překvapení se nekonalo a značně kombinovaná sestava Sršníků, nedokázala sfavorizovaným Rakovníkem držet krok. Vyrovnaný úvod zápasu a jednobrankové vedení po I. třetině ještě dávali malou naději, jenže dvě rychlé branky Rakovníka na začátku druhé části utkání zlomily. Sice se ještě podařilo Michalu Švábovi snížit, ale další velké šance už brankou vsíti hostů neskončily. Ti naopak později přidali další branky a otěže utkání už nepustili zruky. Za Sršníky se ještě trefil dvakrát David Jestříbek, který v poslední třetině dal asi nejhezčí gól utkání.

K. Hora - HC Rakovník 3:7

Branky: Jestříbek 2x, Šváb. Třetiny: 0:1, 2:4, 1:2. Kutná Hora: Junáček - Beran, Šurych, Konečný, Pilný - Jestříbek, Fišar, Kačerovský, Procházka, Šváb, Hribik.

3. třída

U tohoto duelu výsledek vůbec neodpovídá tomu, co se odehrávalo na ledě. Kutná Hora se do soupeře od začátku opřela naplno, jenže i u tohoto utkání se projevilo to, co trápí většinu celků vKutné Hoře, střelecká nemohoucnost. Hráči, na které se nejvíce spoléhalo, opět nemohli trefit bránu. Sršni sice měli převahu, ale první branku se podařilo vstřelit domácím, což v tomto utkání rozhodlo. Na střely to bylo 46:27 pro domácí, jenže na to se hokej nehraje, a proto Hora vtomto souboji prohrála vysoko 1:7.

K. Hora – Sparta Praha 1:7

Branky: Pilný. Čtvrtiny: 0:2, 1:2, 0:1, 0:2. Kutná Hora: Wagenknecht - Houska, Jelínková, Tourvieille S., Kačerovský, Grauer, Výborná - Fišar, Dytrych, Beran, Pilný, Ryšánek V., Socha.

1. – 2. třída

Vnejmladší kategorii, kde Kutná Hora nastoupila proti Spartě Praha to už od začátku vypadalo vjednoznačnou převahu Sparty. To se projevilo jak vcelkovém skóre, tak i vpočtu střel, kdy na kutnohorskou svatyni šlo celkem 70 střel, zkterých 15 skončilo vsíti. Brankáři se díky počtu střel a obrovské převaze hostí museli vbrance prostřídat, kdy každý znich odchytal polovinu utkání. Prohra je sice vysoká, ale na tak vyspělé hráče, jaký má vsoučasné době tým Sparta, bohužel kutnohorská drobotina zatím výkonnostně nemá. Přestože se Sršníci snažili jak mohli, vstřelit gól se jim bohužel nepodařilo.

K. Hora - Sparta Praha 0:15

Čtvrtiny: 0:4, 0:3, 0:5, 0:3. Kutná Hora: Líska, Pekař - Macháčková, Brich, Zíka, Kratochvíl, Koubský, Krátký - Míšek, Jestříbek, Macháček, Bachtík, Tourvieille E., Plíhal.

Starší žáci měli volno.

Pavel Sirotek