Úžasné a dramatické utkání sehráli Sršni v sobotu v podvečer na krásném zimním stadionu v Táboře. Za stavu 3:3 si Sršni vzali oddechový čas, a poté Janata rozhodl o důležitém vítězství.

Tábor 3
Sršni 4

Jako první načal utkání svou tvrdou ranou Mrkvička, jenže na Bartu to zdaleka nestačilo. O totéž se pokoušel i kutnohorský Bláha, ovšem i Anderle svůj tým podržel. V 6. min. vypálil tvrdě Marša, ale Polák nedokázal skákavý kotouč dostat do branky. V průběhu třetiny Sršni dobře ubránili dvojnásobné oslabení, aby ve 13. min. mohl ujet Beránek, který předložil v početní výhodě puk Kraučukovi před bránu a kutnohorský útočník se nemýlil – 0:1. Minutu poté skvěle Sršni zakombinovali a Maršovu dělovku likvidoval až Anderle. Hosté byli v této fázi hry lepším týmem. Hemského dorážku zachránil na poslední chvíli vloženou hokejkou táborský brankář. Těsně před sirénou ještě Bláha vybojoval puk, ovšem byl už moc blízko Anderlemu, aby přesně zakončil.

Druhou třetinu začal svým typickým průnikem kutnohorský Chytráček, ale místo zakončení byl faulován. Ve 24. min. bojoval o puk v početní výhodě Králíček, jenomže poté nedokázal zavěsit. Následně na druhé straně Barta vyrazil volej Kocara. Dobře známý sudí Lacina poté poslal Sršně do třech, kde se ve velké šanci ocitl domácí Ševčík, ovšem bez výsledného efektu. V čase 27:17 se už domácí radovali z vyrovnání: Pechánek objel Bartovu svatyni a Žižka zasunul kotouč do brány – 1:1. Po této brance hráli Sršni opět ve třech a Barta se opět činil, když betonem vykopl pokus Trieba. Ve 38. min. byl v dobré pozici Bláha, jenže Anderlemu branku nedal a v závěru naopak Barta skvěle vychytal Mrkvičku.

Ve třetí části začali lépe domácí: Trieb tvrdou ranou ohrozil kutnohorskou bránu. Ve 45. min. hráli Sršni přesilovku, ovšem Ševčík ujel kutnohorským zadákům a překonal Bartu – 1:2. Sršně gól nezlomil a odpověděli hned za 43 vteřin, když Janatův nahozený puk usměrnil do brány Polák – 2:2. Sršni létali po ledě a byli lepším týmem. V čase 46:41 získal puk Polák, najel před bránu, a skvělou střelou prostřelil Anderleho – 2:3. Domácí nechtěli prohrát a na jejich zvýšení aktivity to bylo znát. Ve 48. min. se uvolnil sám před Bartou Kocar, ovšem kutnohorský brankář vyčaroval fantastický zákrok. V čase 49:17 už svítilo skóre na kostce 3:3, jelikož domácí Ježek nadvakrát doklepl nastřelený kotouč v početní výhodě Kohoutů. Poté nastali Sršňům krušné chvilky: V přečíslení vychytal Barta Ježka a další tlak Kohoutů musel opět likvidovat skvělý Barta. Dvě a půl minuty před koncem utkání si vzali Sršni oddechový čas a uklidnili se. Následnou přesilovou hru Sršňů využil při dalším signalizovaném faulu obránce Janata a stal se hrdinou utkání – 3:4.
Oslavy důležitého vítězství samozřejmě pokračovali a také došlo na tradiční odklepání vítězství na domácím ledě.

Branky: 28. Žižka (Pechánek, Kanov), 45. Ševčík (Klimeš), 50. Ježek (Klimeš, Kupec) - 13. Kraučuk (Beránek), 45. Polák (Janata, Králíček), 47. Polák, 59. Janata (Chytráček).

Rozhodčí: Lacina - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:11. Navíc: Heršálek (T) 10 OT. Využití: 1:3. Oslabení: 1:0. Diváků: 470.

Kutná Hora: Barta - Jančařík, Havlíček - Bláha, Hemský, Beránek - Janata, Kadlec - L. Muras, Kraučuk, Chytráček - Marša, Florian - Polák, Mizera, Králíček. (Krištof - Šlejtr, Kosejk, V. Muras) Trenér: Jiří Mlika.