Stadion Kutná Hora – Vajgar Jindřichův Hradec 5:3 (0:1,2:2,3:0)

Na začátku zápasu měli Sršni možnost skórovat při dvou přesilovkách za sebou, ale první střela přišla až ve 4. minutě po střele Prachaře. O tři minuty se zmocnil puku J. Mazanec, dostal se do šance, jenže proti byl domácí brankář Kalousek. V 9. minutě se domácí tribuny i samotný hráč radovaly předčasně, protože po střele Nakládala a teči Vylíčila se kotouč otřel jen o boční síť.

Přesilovková rána hostujícího Tupého ze 14. minuty ještě v bráně neskončila, ovšem za několik málo vteřin našel Skokan volného Tomáše Hájka, pro nějž nebyl problém přesilovku využít – 0:1. Dvacet vteřin před koncem první třetiny se proháčkoval po pravé straně kutnohorský Prachař, ale střelu na zadní tyč nenasměroval přesně.

Druhé dějství začali Sršni špatně. Po chybě v obranném pásmu přihrál Kupec zpoza brány Markovi Dvořákovi, který zamířil přesně nad Kalouskovu vyrážečku – 0:2. V další dobré šanci byl jindřichohradecký Skokan, ale brankář Stadionu pohotově zasáhl betonem. Na sklonku 30. minuty ubránili domácí téměř devadesátivteřinovou přesilovku pěti proti třem a po jejím vypršení dokonce skórovali, ale gól byl nepochopitelně neuznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Až v čase 32:32 prolomili Kutnohorští střelecké prokletí! Michal Kraučuk si zajel za kruhy a přes chumel hráčů prostřelil Kubeše – 1:2. Ve 36. minutě předvedl likvidační zákrok J. Mazanec, když narazil Prachaře hlavou na mantinel. Vyloučen do konce utkání byl i mstitel Pelán. Neuvěřitelné ale je, že kutnohorský útočník dostal větší trest než ten jindřichohradecký.

Incident přinesl pořádné vzrušení v ochozech, které ztlumil v oslabení hostující Aleš Skokan přesnou ranou k tyči domácí branky – 1:3. V té samé početní výhodě ale Sršni stačili snížit, když v Kubešově bráně skončila tvrdá rána Roberta Bláhy – 2:3.

Na začátku třetí třetiny hráli domácí v oslabení, v němž měl po hrubce hostí velkou šanci Křišťan, jenže jeho střelu pod břevno Kubeš senzačně vyrazil. Stadion se snažil o vyrovnání, které přišlo ve 49. minutě, když Petr Králíček dorazil puk za bezmocného Kubeše – 3:3. V 52. minutě se zaskvěl Kalousek, který hranou lapačky chytil puk směřující do brány po dorážce Mar. Dvořáka! Vzápětí neplatilo pravidlo nedáš - dostaneš, jelikož Kraučuk v úniku neskóroval.

Kutná Hora bojovala a dostala přesilovou hru, kterou proměnil v 58. minutě po přihrávce Křišťana Michal Kraučuk. Obrat byl dokonán! Pak ještě Sršně podržel Kalousek při šanci Maříka. Vajgar na konci zkusil hrát bez brankáře, čehož využil Adam Vylíčil a pečetil skvělý obrat domácích do prázdné brány – 5:3.

Branky a nahrávky: 33. Kraučuk (Z. Procházka), 39. Bláha 5/4 (Králíček), 49. Králíček (Beránek, Kadlec), 58. Kraučuk 5/4 (Křišťan), 59. Vylíčil - 15. Hájek 5/4 (Skokan), 22. Mar. Dvořák (Kupec), 39. Skokan 4/5 (Mařík). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 7:7, navíc: Pelán TH – J. Mazanec 5 min. + do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 313.

Kutná Hora: Kalousek – Fejgl, Kadlec, Nakládal, Janata, Veselý, Z. Procházka – Prachař, Beránek, Pelán – Vylíčil, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček. (Linhart, Uhlíř) Trenér Karel Dvořák. Jindřichův Hradec: Kubeš – Chmel, R. Procházka, Tupý, Zíb, Heršálek, D. Mazanec – Mar. Dvořák, Kupec, Bula – Skokan, Hájek, Mařík – Dolina, J. Mazanec, Mashanov. (Krásný, Gromov, Schmidt) Trenér Miloslav Čech.